Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji

02.01.2023 17:34:57 | Autor: Petra Knížková, HZS LK | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji

V Libereckém kraji vyjížděli hasiči v sobotu 31. 12. 2022 a v neděli 1. 1. 2023 (do 6:00) celkem k 29 událostem. Celkový počet zásahů je srovnatelný s přelomem roku 2021/2022.

V 11 případech se jednalo o požár malého rozsahu, většinou požár odpadu nebo popelnice. Dále jsme zasahovali u tří dopravních nehod a u 14 technických zásahů, jako je únik oleje na komunikaci, otevření bytu nebo záchrana osob z porouchaného výtahu. V jednom případu ohlášené události se jednalo o planý poplach.

V roce 2022 byl poslední výjezd hasičů z Libereckého kraje k požáru popelnice v České Lípě. Událost byla ohlášena ve 23:41. První výjezd roku 2023 byl v Libereckém kraji k požáru odpadu v Turnově. Ohlášení události na Krajské operační a informační středisko bylo 30 minut po půlnoci.

Vybrané zásahy

Dopravní nehoda - Jablonec nad Nisou, ohlášení 31. 12. 2022 v 13:57
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou do ulice Rýnovická. Hasiči na místě poskytli předlékařskou pomoc u zraněných osob a následně pomohli s jejich transportem do vozů ZZS LK. Na místě bylo provedeno protipožární opatření, uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorbentem.

Požár - Troskovice, ohlášení 31. 12. 2022 v 14:32
Jednotky z prvního stupně požárního poplachu zasahovaly u požáru za kamny, který se následně šířil do příčky místnosti. Hasiči provedli rozebrání příčky a požár lokalizovali. Po rozebrání příčky došlo k odvětrání prostor, dále byl prováděn průzkum termokamerou k vyhledání skrytých ohnisek a následně byl požár zlikvidován. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova, dobrovolní hasiči z Hrubé Skály, Troskovic a Rovenska pod Troskami. 

Technická pomoc - záchrana osoby, ohlášení 31. 12. 2022 v 15:50
Profesionální hasiči z Jilemnice zasahovali u záchrany osoby z uzavřených prostor, uvíznutí ve výtahu v Jilemnici. Výtah byl odpojen od elektrického proudu a dveře otevřeny pomocí zámečnického nářadí. Následně byl výtah spuštěn do mezipatra, vypnut, označen a zajištěn. Událost se obešla bez zranění.

Pátrání v Krkonoších<br />Autor: HZS Libereckého kraje Požár - Česká Lípa, ohlášení 01. 01. 2023 v 0:58
Profesionální hasiči z České Lípy zasahovali u požáru kontejneru v ulici Sluneční. Při příjezdu na místo události byl kontejner celý v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili jeden vysokotlaký proud. Po přibližně třiceti minutách se hasiči vrátili zpět na základnu.

Spolupráce se složkami IZS
Nad rámec řešení mimořádných událostí v Libereckém kraji jsou na výzvu Policie ČR naši kynologové zapojeni do pátrací akce v Krkonoších. K přepravě na místo události využili hasiči nově pořízené speciální vozidlo pro Kynologickou záchrannou skupinu HZS LK. Po ženě a dítěti v okolí Pece pod Sněžkou pátrají nejen liberečtí kynologové od 31. 12. 2022. Na Silvestra ve večerních hodinách bylo pátrání přerušeno a kynologové se do pátrání opět zapojili v ranních hodinách na Nový rok. Podrobnosti k tomuto tragickému případu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po dlouhém pátrání našli ženu se synem pod Růžovou horou mrtvé
Na hodkovickém letišti spadl ultralight, pilot na místě zemřel
Krajští hasiči vyjížděli na Silvestra k 21 událostem
Jak na bezpečné silvestrovské oslavy
Pyrotechnika do národního parku nepatří

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace