Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji

02.01.2023 17:34:57 | Autor: Petra Knížková, HZS LK | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji

V Libereckém kraji vyjížděli hasiči v sobotu 31. 12. 2022 a v neděli 1. 1. 2023 (do 6:00) celkem k 29 událostem. Celkový počet zásahů je srovnatelný s přelomem roku 2021/2022.

V 11 případech se jednalo o požár malého rozsahu, většinou požár odpadu nebo popelnice. Dále jsme zasahovali u tří dopravních nehod a u 14 technických zásahů, jako je únik oleje na komunikaci, otevření bytu nebo záchrana osob z porouchaného výtahu. V jednom případu ohlášené události se jednalo o planý poplach.

V roce 2022 byl poslední výjezd hasičů z Libereckého kraje k požáru popelnice v České Lípě. Událost byla ohlášena ve 23:41. První výjezd roku 2023 byl v Libereckém kraji k požáru odpadu v Turnově. Ohlášení události na Krajské operační a informační středisko bylo 30 minut po půlnoci.

Vybrané zásahy

Dopravní nehoda - Jablonec nad Nisou, ohlášení 31. 12. 2022 v 13:57
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli profesionální hasiči z Jablonce nad Nisou do ulice Rýnovická. Hasiči na místě poskytli předlékařskou pomoc u zraněných osob a následně pomohli s jejich transportem do vozů ZZS LK. Na místě bylo provedeno protipožární opatření, uniklé provozní kapaliny byly zasypány sorbentem.

Požár - Troskovice, ohlášení 31. 12. 2022 v 14:32
Jednotky z prvního stupně požárního poplachu zasahovaly u požáru za kamny, který se následně šířil do příčky místnosti. Hasiči provedli rozebrání příčky a požár lokalizovali. Po rozebrání příčky došlo k odvětrání prostor, dále byl prováděn průzkum termokamerou k vyhledání skrytých ohnisek a následně byl požár zlikvidován. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Turnova, dobrovolní hasiči z Hrubé Skály, Troskovic a Rovenska pod Troskami. 

Technická pomoc - záchrana osoby, ohlášení 31. 12. 2022 v 15:50
Profesionální hasiči z Jilemnice zasahovali u záchrany osoby z uzavřených prostor, uvíznutí ve výtahu v Jilemnici. Výtah byl odpojen od elektrického proudu a dveře otevřeny pomocí zámečnického nářadí. Následně byl výtah spuštěn do mezipatra, vypnut, označen a zajištěn. Událost se obešla bez zranění.

Pátrání v Krkonoších<br />Autor: HZS Libereckého kraje Požár - Česká Lípa, ohlášení 01. 01. 2023 v 0:58
Profesionální hasiči z České Lípy zasahovali u požáru kontejneru v ulici Sluneční. Při příjezdu na místo události byl kontejner celý v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili jeden vysokotlaký proud. Po přibližně třiceti minutách se hasiči vrátili zpět na základnu.

Spolupráce se složkami IZS
Nad rámec řešení mimořádných událostí v Libereckém kraji jsou na výzvu Policie ČR naši kynologové zapojeni do pátrací akce v Krkonoších. K přepravě na místo události využili hasiči nově pořízené speciální vozidlo pro Kynologickou záchrannou skupinu HZS LK. Po ženě a dítěti v okolí Pece pod Sněžkou pátrají nejen liberečtí kynologové od 31. 12. 2022. Na Silvestra ve večerních hodinách bylo pátrání přerušeno a kynologové se do pátrání opět zapojili v ranních hodinách na Nový rok. Podrobnosti k tomuto tragickému případu

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po dlouhém pátrání našli ženu se synem pod Růžovou horou mrtvé
Na hodkovickém letišti spadl ultralight, pilot na místě zemřel
Krajští hasiči vyjížděli na Silvestra k 21 událostem
Jak na bezpečné silvestrovské oslavy
Pyrotechnika do národního parku nepatří

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Jablonecké muzeum připravuje jarní bižuterní kurz

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
20.04.: Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace