Policisté dohlíželi i na provoz silnice u křižovatky Rádelský mlýn
07.11.2020 07:33:07 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Rádlo,Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko
Ve dnech 23. a 27. října prováděli dopravní policisté v kraji zvýšený systémový dohled nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu na významných silničních tazích formou takzvaného viditelného výkonu. Na Liberecku se jednalo zejména o silnici I. třídy č. 35, na jejímž úseku v současné době probíhá zároveň rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn.
Další zvýšený dohled na silnicích probíhal v souvislosti s Památkou zesnulých, kdy se s návštěvou hrobů předpokládal zvýšený provoz.
Policisté si při kontrolách zaměřili prioritně na kontrolu technického stavu vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů pro přepravu dětí, rychlost, na speciální kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozdel, dále na na sledování problematiky spojené s ilegální migrací, pašováním drog a ilegální přepravou zbraní, a také na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách a věcech.
„Nejčastějším přestupkem řidičů na Liberecku bylo překročení nejvyšší dovolené rychlosti, a to celkem v 9 případech. Dva řidiči nepoužili bezpečnostní pásy. Ve třech případech policisté přestupky řidičů oznámili příslušnému správnímu orgánu. Jeden přestupek se týkal nepoužití bezpečnostních pásů, druhý zdravotní způsobilosti a ve třetím případě to byl alkohol za volantem," sdělila Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje.
Prohřešky řidičů v souvislosti s Památkou zesnulých naleznete zde.
Policisté v celém kraji budou i nadále v obdobných akcích na významných tazích zejména v rizikových obdobích pokračovat. „Řidiči by na silnicích měli myslet nejen na vlastní bezpečnost, ale také na bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu a být vůči ostatním ohleduplní a tolerantní," dodala Vladimíra Šrýtrová.
Související články
Památka zesnulých byla pod dohledem policie
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?
Policisté v Libereckém kraji kontrolovali autobusy a nákladní dopravu
Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.