Policisté dohlíželi i na provoz silnice u křižovatky Rádelský mlýn

07.11.2020 07:33:07 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Rádlo,Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté dohlíželi i na provoz silnice u křižovatky Rádelský mlýn

Ve dnech 23. a 27. října prováděli dopravní policisté v kraji zvýšený systémový dohled nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu na významných silničních tazích formou takzvaného viditelného výkonu. Na Liberecku se jednalo zejména o silnici I. třídy č. 35, na jejímž úseku v současné době probíhá zároveň rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn.

Další zvýšený dohled na silnicích probíhal v souvislosti s Památkou zesnulých, kdy se s návštěvou hrobů předpokládal zvýšený provoz.

Policisté si při kontrolách zaměřili prioritně na kontrolu technického stavu vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů pro přepravu dětí, rychlost, na speciální kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozdel, dále na na sledování problematiky spojené s ilegální migrací, pašováním drog a ilegální přepravou zbraní, a také na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách a věcech.

„Nejčastějším přestupkem řidičů na Liberecku bylo překročení nejvyšší dovolené rychlosti, a to celkem v 9 případech. Dva řidiči nepoužili bezpečnostní pásy. Ve třech případech policisté přestupky řidičů oznámili příslušnému správnímu orgánu. Jeden přestupek se týkal nepoužití bezpečnostních pásů, druhý zdravotní způsobilosti a ve třetím případě to byl alkohol za volantem," sdělila Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje.

Prohřešky řidičů v souvislosti s Památkou zesnulých naleznete zde.

Policisté v celém kraji budou i nadále v obdobných akcích na významných tazích zejména v rizikových obdobích pokračovat. „Řidiči by na silnicích měli myslet nejen na vlastní bezpečnost, ale také na bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu a být vůči ostatním ohleduplní a tolerantní," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Památka zesnulých byla pod dohledem policie
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?
Policisté v Libereckém kraji kontrolovali autobusy a nákladní dopravu
Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty
Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum
Rockové Léto na kopci pořádají u rozhledny Nisanka
Nádoby na plast a papír jsou v dalších částech Jablonce

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
10.08.: Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace