Policisté dohlíželi i na provoz silnice u křižovatky Rádelský mlýn

07.11.2020 07:33:07 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Rádlo,Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Policisté dohlíželi i na provoz silnice u křižovatky Rádelský mlýn

Ve dnech 23. a 27. října prováděli dopravní policisté v kraji zvýšený systémový dohled nad bezpečnostní a plynulostí silničního provozu na významných silničních tazích formou takzvaného viditelného výkonu. Na Liberecku se jednalo zejména o silnici I. třídy č. 35, na jejímž úseku v současné době probíhá zároveň rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn.

Další zvýšený dohled na silnicích probíhal v souvislosti s Památkou zesnulých, kdy se s návštěvou hrobů předpokládal zvýšený provoz.

Policisté si při kontrolách zaměřili prioritně na kontrolu technického stavu vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů pro přepravu dětí, rychlost, na speciální kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozdel, dále na na sledování problematiky spojené s ilegální migrací, pašováním drog a ilegální přepravou zbraní, a také na pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách a věcech.

„Nejčastějším přestupkem řidičů na Liberecku bylo překročení nejvyšší dovolené rychlosti, a to celkem v 9 případech. Dva řidiči nepoužili bezpečnostní pásy. Ve třech případech policisté přestupky řidičů oznámili příslušnému správnímu orgánu. Jeden přestupek se týkal nepoužití bezpečnostních pásů, druhý zdravotní způsobilosti a ve třetím případě to byl alkohol za volantem," sdělila Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje.

Prohřešky řidičů v souvislosti s Památkou zesnulých naleznete zde.

Policisté v celém kraji budou i nadále v obdobných akcích na významných tazích zejména v rizikových obdobích pokračovat. „Řidiči by na silnicích měli myslet nejen na vlastní bezpečnost, ale také na bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu a být vůči ostatním ohleduplní a tolerantní," dodala Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Památka zesnulých byla pod dohledem policie
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?
Policisté v Libereckém kraji kontrolovali autobusy a nákladní dopravu
Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace