Policisté v Libereckém kraji kontrolovali autobusy a nákladní dopravu

21.10.2020 09:26:09 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Malá Skála,Liberecký kraj

Policisté v Libereckém kraji kontrolovali autobusy a nákladní dopravu

Ve dnech 14. až 16. října 2020 probíhala na území Libereckého kraje celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, tentokrát zaměřená na nákladní a autobusovou dopravu.

Na důkladnou kontrolu převážně nákladních automobilů, kamionů a autobusů se během uplynulého týden v rámci celorepublikové akce ROADPOL zaměřili policisté Krajského ředitelství policie Libereckého kraje. Ve dnech 14. - 16. října na vytipovaných stanovištích - na silnici I/38 v Jestřebí na Českolipsku, I/10 na Malé Skále na Jablonecku, I/35 v Ktové u Turnova, I/13 v Rynolticích na Liberecku kontrolovali, jak jsou dodržována pravidla silničního provozu spojená s autobusovou a nákladní dopravou.

„Policisté dále kontrolovali, zda řidiči dodržují přestávky a doby odpočinků, zda nedochází k nedovolené manipulaci s tachografy a paměťovými kartami řidičů, zjišťovali technický stav vozidel, dodržování maximální povolené rychlosti, dále také upevňování nákladu, hmotnostní limity a přepravu nadměrných nákladů. V neposlední řadě se zaměřili na kontrolu dodržování všech zákonných ustanovení souvisejících s provozem na pozemních komunikacích a na problematiku spojenou s pašováním drog, kradenými věcmi a ilegální přepravou zbraní a ilegální migrací," shrnula koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

K nízkorychlostnímu kontrolnímu vážení vozidel využívali policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Libereckého kraje speciální služební vozidlo Mercedes.

 „Do akce bylo zapojeno na dvě desítky dopravních policistů. Během akce zkontrolovali celkem 53 vozidel, z toho 47 nákladních vozidel z České republiky a jednoho cizince. Porušení zákona zjistili celkem u 27 řidičů. V 15 případech vyřešili přestupky na místě uložením blokové pokuty příkazem na místě v celkové výši 16 200 korun a ve 12 případech přestupky oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání. Nejčastějším přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidel, a to celkem v 10 případech," upřesnila Vladimíra Šrýtrová.

V 11 případech - u řidičů nákladních vozidel - policisté zjistili porušení v oblasti sociálních předpisů, tedy z.č. 111/1994 Zákona o silniční dopravě - nesprávné používání tachografu tj. nevyplněný záznamový list, propadlé ověření, nevedení záznamu - přepínání režimů práce apod., z čehož 7 přestupků se týkalo nedodržení bezpečnostních přestávek a doby jízdy. V jednom případě zjistili u jednoho nákladního vozidla překročení hmotnostního limitu.

„Pozitivní zjištění bylo, že během kontrol nebyl nikdo z kontrolovaných řidičů pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek," podotkla policejní mluvčí.

Policisté kontrolovaným řidičům zároveň během akce rozdávali informační samolepky s tématikou Záchranářská ulička a také tzv. Kartu první pomoci a Jak správně postupovat při nehodě nebo poruše. Ze zkušenostní policistů je zřejmé, že je stále mnoho řidičů, kteří tyto základní informace neznají či se podle těchto pravidel nechovají, proto je nutné jim tyto informace neustále připomínat.

„Policisté dopravní a pořádkové služby budou i nadále provádět kontroly nákladních vozidel i autobusů, a to i v rámci běžného výkonu služby při silničních kontrolách na celém území Libereckého kraje," doplnila Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření
Policisté i v Libereckém kraji kontrolují dodržování nařízení vlády
Policisté se služebním autobusem opět odhalili několik hříšníků
Policisté věnují pozornost viditelnosti chodců a cyklistů
Součinnostní akce policistů a celníků proběhla v Harrachově

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
Harcovská přehrada chrání Liberec před velkou vodou. Čekají ji proměny
Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023 bude opět pomáhat přírodě
Na jablonecký skatepark je konečná studie

Nejčtenější články

01.10.: Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné
02.10.: Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory
04.10.: Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace