Památka zesnulých byla pod dohledem policie

04.11.2020 14:24:59 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Památka zesnulých byla pod dohledem policie

Policisté v Libereckém kraji se v závěru uplynulého týdne a o víkendu v souvislosti s Památkou zesnulých zaměřili ve zvýšené míře nejen na bezpečnost na silnicích a dodržování pravidel ze strany řidičů, ale také na veřejný pořádek, zejména v okolí hřbitovů, kam se vydalo mnoho lidí uctít památku svých blízkých. Policisté kontrolovali také dodržování epidemiologických nařízení.

Se zvýšenou intenzitou silničního provozu policisté v rámci dopravně bezpečnostního opatření zvýšili dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Zaměřili se zejména na kontrolu dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích, na alkohol a drogy za volantem, na technický stav vozidel, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů na přepravu dětí, držení hovorového nebo záznamového zařízení za jízdy, dále sledovali i problematiku spojenou s ilegální migrací, pašováním drog a ilegální přepravou zbraní a v neposlední řadě věnovali pozornost i pátrání po odcizených motorových vozidlech, hledaných osobách a věcech. Do akce se zapojilo na čtyři desítky policistů v celém kraji, jak z dopravní, tak i pořádkové policie.

„Z celkového počtu 391 kontrolovaných vozidel zjistili policisté 70 přestupků, z nichž 65 vyřídili na místě uložením pokuty příkazem v celkové částce 19 500 korun. Dalších 5 přestupků oznámili příslušnému správnímu orgánu k dalšímu projednání. Nejčastějším prohřeškem řidičů bylo nepoužití bezpečnostních pásů, a to celkem ve 23 případech. Druhým častým přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidla, celkem v 17 případech. Další 3 řidiči nepředložili při kontrole doklad o pojištění odpovědnosti," upřesnila koordinátorka prevence Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Přestože byla tato akce dopředu avizována, vyjelo mnoho řidičů posilněno alkoholem. V sobotu, krátce po půl páté na sebe upozornil na Srmržovce řidič vozidla Seat, a to na rovném úseku poblíž bývalého motorestu. Nejen, že byl opilý, ale ještě riskantní jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. V místech, kde je předjíždění zakázáno, a kde se v minulosti stalo mnoho vážných dopravních nehod, navíc se tam nachází i přechod pro chodce, předjížděl. „Policisté z ooddělení hlídkové služby z Jablonce nad Nisou vozidlo zastavili. Nebyl to jediný prohřešek řidiče. Dále se ukázalo, že řídil pod vlivem alkoholu. Provedená dechová zkouška na alkoholo ukázala naměřenouo hodnotu 1,75 promile. Místo na hřbitov, kam zřejmě řidič tak spěchal, musel následovat hlídku na obvodní oddělení Smržovka, kde mu ve zkráceném přípravném trestním řízení sdělili policisté podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedla Vladimíra Šrýtrová.

Dalšího "výtečníka" kontrolovali jablonečtí dopravní policisté v sobotu, krátce po půl páté odpoledne přímo v Jablonci - Vrkoslavicích. V ulici Pražská, naproti čerpací stanici kontrolovala hlídka vozidlo Škoda Octavia. Tento řidič skutečně netroškařil, jak ukázala provedená orientační dechová zkouška na alkohol, naměřená hodnota činila téměř 3 promile. „I tento řidič následoval policisty na obvodní oddělení v Jablonci nad Nisou, kde si vyslechl ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za tento přečin hrozí oběma řidičům až dvouletý trest odnětí svobody," sdělila policejní mluvčí.

To byly případy, které naštěstí policisté odhalili včas, než se stihlo odehrát něco vážnějšího. Na Jablonecku o uplynulém víkendu byli i další "výtečníci", kteří již takové štěstí neměli a s vozidlem skonkčili mimo vozovku.

Po vodce a pivu skončil řidič s autem v Jablonci na střeše

Řidič pod vlivem alkoholu policistům v Držkově daleko neujel

Během akce se policisté nesetkali pod vlivem alkoholu pouze s řidiči motorových vozidel, ale jejich pozornosti neunikl ani cyklista na horském kole. Toho kontrolovala rovněž v sobotu hlídka z krajské dopravní policie v Pojizeří, a to na silnici I/14 v obci Poniklá. Cyklista kromě toho, že usedl na kolo pod vlivem alkoholu, kdy mu byla při dechové zkoušce naměřena hodnota 0,54 promile, měl i pozitivní test na drogy - marihuanu a amfetamin.

Nejen na silnicích odhalili policisté během zvýšeného výkonu služby provinilce. V Novém Městě pod Smrkem se jim podařilo vypátrat ve městě osobu, která byla v celostátním pátrání a měla být dodána do výkonu trestu odnětí svobody.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Vandal poškodil v Liberci téměř dvacet zaparkovaných aut
Z místa nehody ve Velkých Hamrech ujel, díky svědkovi jej vypátrali
Cyklista si dal si šest piv a havaroval na cyklostezce u přehrady
Na silnicích v kraji letos zemřelo už 12 lidí, 58 utrpělo těžká zranění

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace