Dlouho si z nás dělali legraci a málem…
02.10.2019 07:31:25 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
O postup do osmifinále MOL cupu bojovali jablonečtí fotbalisté na domácí půdě s druholigovou Zbrojovkou Brno, no bojovali, to bych asi trochu přehnal.
FK Jablonec - FC Zbrojovka Brno 3:2 (1:1)
Oba týmy nastoupily v těchto sestavách:
• FK Jablonec: Hanuš - Holík (89. Kubista), Plechatý, Břečka, Krob - Jovović (92. Pilík), Kratochvíl, Považanec, Sýkora - Matoušek (63. Chramosta), Doležal. Náhradníci: Hrubý - Jugas, Hämäläinen, Macháček.
• FC Zbrojovka Brno: Halouska - Kryštůfek, Pavlík, Šmíd, Eismann - Štepanovský, Bariš, Pachlopník, Fousek - Růsek, Pázler. Náhradníci: Floder - Černín, Šural, Šumbera, Přichystal, Magera.
Trenér Rada udělal v sestavě poslední doby dvě změny, nechal odpočívat kapitána Tomáše Hübschmana a příležitost v základu dostal Miloš Kratochvíl, a také Vlasta Hrubý dostal volno na lavičce a do brány se postavil Hanuš. Favorit nevstoupil do zápasu s velkým nasazením, hráči se spíše s pomocí techniky snažili zápas jenom odčutat, ale to dneska nejde ani s krajským přeborem. Ve 24. minutě doslova propadl stoper Plechatý a brněnský Růsek si dosprintoval až do šance a Hanuše s přehledem překonal. Domácí začali o trochu více běhat a ve 31. využili hrubici brněnské obrany, když se zkušený Pavlík nedohodl se svým gólmanem Halouskou, toho využil Doležal a po teči před prázdnou bránou pověsil míč do prázdné brány Kratochvíl.
Další góly padly až ve druhé půli: V 71. Chramosta trefil tyč a odražený míč vrátil do brněnské brány Jovovič. Branka domácí tak uklidnila, že v 75. vyrobili nevídanou hrubku, kdy Kratochvíl dával domů a la Lischka a dopadlo to stejně jako v Plzni: Bariš byl u míče dříve než vybíhající Hanuš a Zbrojovka srovnala. Blamáži zabránil opět Chramosta, jeho střela trefila hostujícího beka, ale Martin Doležal v koncovce osvědčil potřebný klid a překonal brněnského gólmana na 3:2.
1582 diváků si zasloužilo lepší výkon domácích, lepší přístup k zápasu, daleko vyšší tempo a ne profesorský fotbal s množstvím přihrávek do stran a dozadu, což místy byla pořádná otrava. Zkrátka česká ligová lenost! Vítězství je sice zasloužené, ale přišlo s určitou klikou, kvalitu za tím hledat nelze. Snad už byli hráči myšlenkami v neděli se Slávii, protože tam se proběhnou rozhodně daleko více než dnes v poháru.
Branky: 31. Kratochvíl, 71. Jovović, 87. Doležal - 24. Růsek, 75. Bariš.
Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hurych.
ŽK: 0:4. Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:0. Rohy: 12:3.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Diváci: 1 582.
Vítězství se Zbrojovkou Brno katapultovalo tým do osmifinále Mol Cupu, ale pozornost se nyní upíná k neděli, kdy na Střelnice přijede vedoucí celek soutěže, pražská Slávia. S Holešem, Masopustem, Zeleným zatímco domácí bez Matouška, Sýkory i Jugase, jimž ve startu zabraňuje dohoda klubů.
Související články
Jak je dobré míti Matouška…
Obrazem: FK Jablonec - SK Sigma Olomouc 2:2
Takové chyby nelze výsledkově přežít
Los v MOL cupu určil Jablonci za soupeře Zbrojovku Brno
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Nejnovější články
Prevence kriminality oslovila jablonecké středoškoláky
Hostem 21. Trdliště je fotograf Petr Šimr
Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpořil dobrou věc
Fotbalová fantazie: Kozel vyřadil Trpišovského!
Krajská soutěž Kniha roku je v plném proudu, hlasovat lze na webu
Nejčtenější články
03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
02.03.: Hrůza v Mladé Boleslavi: Korunu tomu nasadil Alegue
03.03.: Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.