Pohledné domácí loučení Jablonce proti Teplicím

21.05.2017 08:43:01 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Dvě kola před koncem ligy je stále o co hrát. Hosté v případě úspěchu na Střelnici by si posílili svoje ambice o Evropu, zvláště když se očekávalo, že jejich největší konkurent z Mladé Boleslavi neuhraje tři body se Slávií. A Jablonec? Stále vede na dálku souboj s Libercem o tom, kdo se umístí v konečné ligové tabulce lépe!

FK Jablonec - FK Teplice 0:0

Oba týmy nastoupily v těchto sestavách:

• FK Jablonec: Hrubý - M. Kysela, Pernica, Hübschman , Zelený - Považanec (85. Mehanović), V. Kubista - Diviš (68. Hanousek), Trávník, Masopust (76. Mihálik) - Doležal.
Náhradníci: Valeš - Pospíšil, Bulíř, Janković.

• FK Teplice: Grigar - Král, Jeřábek, Šušnjar, Hyčka - Ljevakovič, Soungole - Fillo, Vachoušek (61. Vaněček), Vošahlík - Červenka (90+1. Kodeš).
Náhradníci: Chudý - Urma, Nivaldo, Martirosyan, Šup.

Šmejkalovy Teplice hrají naprosto jiný fotbal, než jaký jsme bývali zvyklí u týmu ze Stínadel vídat, a tak diváci viděli od první minuty velmi dobrý fotbal. Již v 8. minutě se zaskvěl Hrubý, když Pernica tečoval Ljevakovičovu ránu, byla z toho tyč a jistý Hrubého zákrok. Velmi dobrý zápas hrál aktivní Trávník, který hýřil aktivitou a nebál se tvrdých osobních soubojů. Právě on si po čtvrthodině hry navedl míč na střed hřiště, ale zamířil jen do středu branky. Ale i další šance měl Jablonec, ve 20. minutě Diviš dal do šance Doležalovi, ale ten přestřelil bránu. Blízko brance byli Jablonečtí také po Trávníkově akci, který vysunul vtipně za obranu Zeleného, ten střelou bez přípravy těsně minul vzdálenější tyč. Ve 42. minutě tak zaúřadoval špatný sudí Proske, karate Šušnjara na Doležala ve vápně bylo na hony viditelné, jenom sudí neviděl...

Po změně pobavila dalekonosná střela Trávníka, ale vyběhnuvší Grigar se stačil do boudy vrátit. V 74. exjablonecký Vošahlík poslal míč na bránu, ovšem Hrubý fantastickým zákrokem balon ze šibenice dostal. Tlak vzrůstal hlavně po střídání a příchodu Mihálika, ten měl jednu tutovku, Doležal další, ale Grigar vyvázl bez úhony. Zápas, který byl skutečně pohledný a zajímavý, byť nepadl žádný gól, nakonec zřejmě po zásluze dospěl k remízovému rozuzlení.

Zápasová statistika:

Karty: 16. Považanec (JAB), 49. Trávník (JAB), 77. V. Kubista (JAB) - 18. Hyčka (TEP).
Rozhodčí: Proske - Pelikán, Hrabovský.
Držení míče:
53:47%.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 12:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 18:17.
Diváci:
2153.
Nejlepším hráčem z domácího FK byl vyhlášen Michal Trávník.

Liberec vyhrál 1:0 na Slovácku a je o stupínek níže v tabulce jenom díky horšímu skóre. Jablonec v Karviné v závěrečném kole bude mít tedy o co hrát, Liberec to také nebude mít jednoduché, hostí Mladou Boleslav a ta, chce-li hrát Evropu, tak nesmí prohrát. Tak hoši do toho, ať se i na to jaro hezky vzpomíná.