Podzimní vlna kotlíkových dotací už má být bez front

19.07.2017 20:21:23 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Podzimní vlna kotlíkových dotací už má být bez front

Liberecký kraj chystá další vlnu dotací na výměnu zastaralých neekologických kotlů pro domácnosti. Takzvané kotlíkové dotace tentokrát nemusí provázet dlouhé fronty zájemců, protože nově si lidé budou moci žádosti podávat elektronicky. K rozdělení bude pro žadatele připraveno celkem 135 milionu Kč. Výzva k podávání žádostí bude vyhlášena na přelomu září a října a samotné žádosti o dotaci budou moci zájemci podávat od konce října tohoto roku.

Liberecký kraj v červnu obdržel Rozhodnutí o poskytnutí dotace vydané Ministerstvem životního prostředí ČR. Na jeho základě se rozeběhne další vlna dotace na výměnu zastaralých neekologických kotlů za ekologické zdroje tepla.

„Podporována bude výměna starých kotlů 1. a 2. emisní třídy za kombinované kotle na uhlí a biomasu, tepelná čerpadla, plynové kondenzační kotle, nebo za kotle výhradně na biomasu," uvádí Radka Loučková Kotasová, krajská radní hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Připojila, že výše podpory se bude lišit v závislosti na druhu pořízeného zdroje tepla. „Částky se budou pohybovat od 75 000 Kč při nákupu kombinovaného kotle až po 120 000 Kč, které se vztahují na pořízení tepelného čerpadla nebo automatického kotle výhradně na biomasu," zkonkretizovala a doplnila, že stejně jako v předešlé výzvě budou bonifikováni žadatelé, kteří žijí v obcích se zhoršenou kvalitou ovzduší. Ti obdrží k celkové výši dotace ještě navíc sedm a půl tisíce korun. Jedná se o Českou Lípu, Doksy, Mimoň, Jilemnici, Liberec, Stráž nad Nisou, Cvikov, Chotovice, Kamenický Šenov, Nový Bor, Okrouhlou, Radvanec, Skalici u České Lípy, Lomnici nad Popelkou, Lažany, Ohrazenice, Přepeře, Turnov a Železný Brod.

Výzva k podávání žádostí bude vyhlášena na přelomu září a října a samotné žádosti o dotaci budou moci zájemci podávat od konce října tohoto roku. Oproti minulosti úřad přichystal novinku ve způsobu příjmu žádostí. „Pro tuto výzvu bude zvolena varianta elektronického podání žádosti o dotaci, který by měl zajistit její efektivnější a plynulejší podání, než tomu bylo v předchozích výzvách. Elektronickým podáním žádosti na webových stránkách kraje si žadatel zajistí pořadí dle data a času doručení, až poté doručí vytištěnou a podepsanou žádost včetně příloh na podatelnu krajského úřadu osobně či poštou," vysvětlila radní s tím, že doručení listinné části žádosti nebude mít vliv na pořadí.

„Pokud na někoho ze žadatelů v předchozích výzvách kotlíkových dotací nezbyly finanční prostředky, jeho projekt nebyl podpořen a je zařazen do takzvaného „zásobníku projektů", je nutné vzhledem k odlišným podmínkám nového programu v případě zájmu o podání žádosti do podzimní výzvy žádost z předchozích výzev nechat vyřadit a teprve poté podat žádost novou," upozornila na závěr radní Loučková Kotasová.

V průběhu vyhlášené výzvy, tedy v říjnu letošního roku plánuje odbor regionálního rozvoje a evropských projektů semináře pro potenciální žadatele ve vybraných obcích kraje (ORP). Na nich se budou moci zájemci dozvědět, jaké budou podmínky vyhlášeného programu, termíny pro podání žádostí a v neposlední řadě také postup, jak žádost na krajský úřad podat. Podrobnější informace týkající se plánovaných seminářů najdou žadatelé začátkem září na webových stránkách programu http://dotace.kraj-lbc.cz/kotlikove-dotace, kde bude nejdříve na konci stejného měsíce zveřejněn také vyhlášený program.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Příjem žádostí o kotlíkovou dotaci kraj ukončí ke konci dubna
O kotlíkové dotace se strhla na krajském úřadě mela
Liberecký kraj rozdá ve druhém kole kotlíkových dotací přes 14 milionů
Budou rozdělovat další peníze na kotlíkové dotace v Libereckém kraji
V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Potvrzeno: Kozel na Střelnici
Memorandum o Ještědu má otevřít kraji možnost koupě objektu
Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
Křížem krážem Semilskem až na Myší skálu
V Maloskalské galerii zahájí výstavu nazvanou Mařka

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén zatím uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
15.06.: Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
16.06.: Oslavili 90 let kopané v Radčicích

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace