V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů

25.04.2016 08:23:13 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

V první vlně rada kraje schválila kotlíkové dotace za více než 83 milionů

Celkem 735 žádostí o kotlíkové dotace za více než 83 milionů Kč schválila Rada Libereckého kraje na svém posledním jednání. Jedná se o první milník, ve kterém krajský úřad od 25. ledna do 29. února 2016 přijal 1076 žádostí s celkovou požadovanou výší dotace 118 620 039,79 Kč.

Tyto přijaté žádosti prošly hodnocením od 1. 3. do 8. 4. „S žádostí o finanční příspěvek na výměnu starého kotle uspělo celkem 735 žadatelů, dalších 25 žádostí bylo doporučených k vyřazení kvůli nesplnění podmínek programu. Mezi tyto důvody patří například exekuce na nemovitosti, více bytových jednotek než tři, nebo jiné původní zdroje vytápění než jsou kotle. Na vlastní žádost žadatelů bylo vyřazeno z hodnocení 14 žádostí, které nebyly radě kraje vůbec předloženy," řekl člen rady kraje Vít Příkaský s tím, že chybných nebo nekompletních žádostí k doplnění je dalších 302.

Druhá vlna zahrnuje žádosti, které krajský úřad přijal od 1. března, dosud jich zájemci podali 150. Součástí druhého milníku jsou i ty žádosti, které byly špatně podány v prvním. S jejich hodnocením se začalo 11. dubna.

„Ihned po posouzení dané žádosti obdrží žadatel od pracovníků krajského úřadu, které kotlíkové dotace vyřizují, e-mail s průběžnou informací o tom, zda je žádost v pořádku. Rovněž se dozvědí, kdy finanční příspěvek bude schvalovat rada kraje," vysvětlil radní Příkaský. „V druhém milníku budou žádosti radě kraje předloženy nejpozději 7. června nebo zastupitelstvu 21. června 2016," dodal.

Dosud nebyly veškeré finance v rámci kotlíkových dotací vyčerpány, žadatelé tak mají stále ještě šanci na příspěvek dosáhnout. Po vyčerpání alokace se žádosti občanů dostanou do takzvaného zásobníku projektů. To znamená, že taková žádost může být schválena například v případě odstoupení žadatelů, kteří měli dřívější pořadí, ale projekt nerealizovali, či se uvolní finanční prostředky kvůli neproplacení dotace žadateli, který nesplnil podmínky programu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kotlíkové dotace startují, žádosti se přijímají od pondělí 25. ledna
Liberecký kraj občanům na kotlíkové dotace rozdělí celkem 135 milionů
Na výměnu kotle lze získat dotaci z EU

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace