Podeváté se běhalo do pohody kolem jablonecké přehrady

09.05.2019 10:41:34 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Podeváté se běhalo do pohody kolem jablonecké přehrady

První květnovou sobotu se uskutečnilo deváté pokračování Běhu do pohody v okolí jablonecké přehrady, kterého se tradičně aktivně účastnily stovky hlavně amatérských běžců a také mládeže. Rekordní počet z loňské akce, kdy bylo na startu téměř osm stovek běžců, se neočekával, ale stejně se letos zúčastnily necelé čtyři stovky. Odpovídalo tomu nepříznivé počasí, které bylo všelijaké jen ne májové, mrholilo, pršelo a v úplném konci i sněžilo.

„Nejlepší" počasí měli ti nejmenší, kteří sportovní den v 9.30 hodin otvírali. Nejmladší předškoláci (nar. 2015 a mladší) měli na startu 100 metrů - celkem 42 závodníků - z toho 18 děvčat a 24 kluků. V cíli děvčat byly nejrychlejší Jana Janečková před Adrianou Fišerovou a Emou Johanovou. Kluci měli v cíli pořadí: 1. Martin Vencl, 2. Štěpán Müller, 3. Šimon Svoboda.

Další kategorie na stejně dlouhé trati byla vypsána na ročníky narození 2013/14. K vidění již byla vidět větší rychlost a u některých i zkušenost z minulých ročníků. Na stupních vítězů bylo toto pořadí: 1. Sofie Johanová, 2. Nela Krásná, 3. Stela Huková, děvčat bylo v nepřízni počasí celkem 12. To kluků bylo na startovní čáře o dva více a na cílové čáře si vítězství vybojoval Tobiáš Janata z pořádajícího TRI klubu Jablonec těsně před Barnabášem Vernerem. Hned za nimi doběhl na třetím místě Jenda Mach ze SKI clubu Jablonec.

Běh do pohody 2019<br />Autor: Václav Novotný Poté následovaly již kategorie školní, které byly již na delších tratích od 300 do 600 metrů a byly odstartovány společně - kluci i dívky, vyhodnoceny byly pochopitelně zvlášť, a i když vítězili kluci, neměli to tak jednoduché.

Pořadí: Kluci 2011/12: 1. Tobiáš Černý, 2. Matyáš Říha, 3. Sebastian Verner. Děvčata: 1. Julie Šerhantová z Bižuterie, 2. Kateřina Jenčovská (AC Turnov) a 3. Kristýna Slezáková.

Kluci 2009/10: v souboji plavců TJ Bižuterie byl lepší Jan Janata, který vyhrál systémem start - cíl, před Michalem Martinkou a třetí doběhl Matěj Franc z Hodkovic. Děvčata měla první v cíli Mariannu Erbenovou, na kterou spokojeně v cíli dohlížela její babička Helena Šikolová, medailistka z OH spolu s její maminkou, českou reprezentantkou Helenou v outdoorových sportech. Druhá byla Kristýna Jelínková z AC Jablonec a třetí Eva Pšeničková.

V nejstarší kategorii žactva 2007/08 byl jasným vítězem mezi kluky Richard Hübner atlet LIAZu, před Ondrou Zhorelou a dalším atletem Jirkou Rybou s geny po reprezentačních rodičích. Děvčatům dominovaly běžkyně - lyžařky ze SKI klubu Julie Ježková před Zdeňkou Janatovou. Třetí na stupních vítězů stála Roza Pospíšilová.

V kategorii mladších dorostenců či dorostenek nebyla téměř žádná účast, i když několik zdatných běžců startovalo v běhu Zkus - klus na 3300 metrů, stejně jako Barbora Sovová z kanoistického oddílu RK Jablonec. V souboji pouhé dvojice byla Bára v cíli dříve než Filip Cimbál - oba byli jedinými zástupci ročníku 2005.

Běh do pohody 2019<br />Autor: Václav Novotný Pak už přišel čas, těsně před dvanáctou hodinou byl odstartován oblíbený běh hobíků na 3300 metrů - tj. jednou kolem první jablonecké přehrady - zvaný Zkus klus. Název nectil rozhodně vítěz Matěj Hájek (1999), který běžel svižně a svoji oblíbenou trať vyhrál potřetí za sebou. Na otázku zda nehodlá přestoupit na delší trať řekl Našemu Jablonecku. „Ještě se na to necítím, i když dělám biatlon v SKP Kornspitz, ale navíc v těchto dnech maturuji, tak možná za rok dám hlavní trať." Je zajímavé, že na druhém místě skončil o 4 vteřiny o tři roky mladší Matěj Fadrhons člen Dukly Liberec, ale obyvatel Jindřichova, který byl loni třetí. Třetí vyskočil na stupínek Petr Huk z Šavasana Studia.

Mezi ženami byl k vidění souboj mezi mladými a zkušenějšími a také příslušníky jiných sportů. S půlminutovým náskokem zvítězila lyžařka Dukla Liberec Tereza Prokešová (2003) celkově s muži jedenáctá, druhá byla zkušenější Kateřina Zárybnická (1986) ze Silvini Madshus teamu a třetí teprve čtrnáctiletá (2005) Barbora Sovová (RK Jablonec) mající za sebou už závod dorostenek.

Pak už se krátce po poledni vše řadilo ke startu nejdelší trati na tři okruhy kolem přehrady tj. na 10 km. Na start se postavilo 90 závodníků + 18 členů z prvních úseků štafet. Od počátku bylo jasné, že někdo běží na nejlepší výsledek a někdo sice také běží ze všech sil, ale hlavně doběhnout. V cíli byl s více jak minutovým náskokem Ondřej Chour z AC Česká Lípa v čase 33:34, rekord, který je pod 30 minut, tak odolal. „Už jsem tu běžel dvakrát, v roce 2015 jsem vyhrál předloni jsem byl druhý," sdělil NJ spokojený vítěz, který běhá ligovou soutěž za Ústí na Labem. „I přes nepřízeň počasí se mi běželo dobře, lepší než vedro, ale chyběla mi konkurence, nebylo s kým běžet a soupeřit."

Na druhém místě doběhl Slovák Tomáš Hasilla z Dukla Banská Bystrica. Třetí v cíli byl tradiční účastník amatérských běhů v regionu, nejrychlejší hasič Jirka Vavruška. Ten uhájil pozici hlavy rodiny, protože o 5 minut porazil svoji manželku Lucii, vítězku ženské kategorie, ta byla celkově na 12. místě. Na stupních vítězů se ještě postavily, jako druhá Michaela Vojteková (Run Bo Team Liberec) a třetí Kateřina Krejčí (Dukla Praha - moderní pětiboj). Běh do pohody 2019<br />Autor: Václav Novotný

Rodinných klanů na startu Běhu do pohody bylo několik, ale zdaleka nejúspěšnější, i když bez vyhlášení, byla rodina Vavruškových. Nejen, že rodiče jsou medailisté, ale oba kluci - Vít a Matěj startovali v dětských kategorií, a i když zatím nebodovali, jejich čas určitě přijde. „ běželo se krásně, pěkně se dýchalo, diváci povzbuzovali," řekla NJ paní Lucie. „Zítra poběžíme zase asi v Jiřetíně!". A nelhala - oba manželé v neděli tam své kategorie vyhráli.

Na závěr dlužíme výsledky smíšených štafet na 3x 1 kolo: 1. Hope team (Petiška, Holomocký, Chroustovský) v čase 35:06, 2. Královský hrozen Tan (Bartůněk, Bartůněk, Černohorský) - 35:47, 3. Lhotovi ( všichni tři) - 38:11. Do cíle šťastně doběhlo všech osmnáct štafet.

Díky všem pořadatelům z TRI klubu Jablonec, plaveckého oddílu Bižuterie a dalším dobrovolníkům. Pro příští - desátý - ročník si pořadatelé přejí lepší počasí a třeba i rekordní účast závodníků.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V sobotu se poběží na jablonecké přehradě do pohody
Běh do pohody byl i poosmé úspěšný
Na jablonecké přehradě opět vládla pohoda
Předpověď počasí nevyšla – běhalo se v pohodě
Na přehradě v pohodě běhalo téměř 800 závodníků

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 232 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace