Na jablonecké přehradě opět vládla pohoda

26.04.2017 13:42:35 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Již posedmé se sešla řada sportovců, která toužila během vstoupit do své pohybové aktivity v tomto roce. Více jak pět stovek startujících nedalo na aprílové počasí a seřadilo se na startu Běhu do pohody.

Pořadatelem Běhu do pohody je parta z jabloneckého TRI clubu spolu s plaveckým oddílem TJ Bižuterie, která má za sebou i Jablonecký aquatlon, který se za účasti dvou set závodníků z celé ČR povedl již minulý víkend. Tito pořadatelé nedají sportumilovným občanům pokoj ani v průběhu roku.

V sobotu 25. června se jako vložený závod Českého poháru v dálkovém plavání uskuteční závod v plavání Přes jabloneckou přehradu, který v součtu s časem Běhu do pohody určí Krále a Královnu jablonecké přehrady. Jako novinku připravují pořadatelé na sobotu 23. září závod na horských kolech MTB Břízky XCM, který by opět v součtu s během a plaváním určil vítěze a vítězku.

Běh do pohody v Jablonci nad Nisou 2017<br />Autor: Ladislav Janata Sobotní ráno nevzbuzovalo nadějné počasí, ale počáteční drobný déšť pro závody těch nejmenších ustal, ale po poledni se zase vlády ujal poměrně silný vítr, který téměř rozbouřil přehradu.

V hlavním závodě na tři okruhy kolem první přehrady byly před závodem téměř jistí favorité a to běžci, kteří tento závod již vyhráli Ondřej Chour z AC Česká Lípa a pětinásobná vítězka jablonecká orientační běžkyně Tereza Zuzánková. Mezi muži si však brousil zuby turnovský atlet Luboš Gaisl Elevenrunteamu a právě on běžecký talent po svém otci potvrdil vítězstvím. Pošesté vyhrála i Tereza Zuzánková.

Čtvrtým místem mezi muži příjemně překvapil Michal Francke, jeden z organizátorů závodu, který měl i delší sportovní pauzu. Ondřej Chour obsadil druhé místo. Druhá v kategorii žen byla dle očekávání Michaela Vojteková z Hodkovic startující i za atletický oddíl Slovanu Liberec. Třetí místo si zaslouženě vybojovala Klára Malá z LIAZu. Na start hlavního závodu se postavilo celkem 160 mužů i žen.

Na 107 hobíků a případných sportovců testujících svoji formu se přihlásilo na start speciálního závodu Zkus klus na 3300 metrů, kde šlo hlavně ověřit si svoji výkonnost. Běžela i řada dětí, která již absolvovala svůj dětský závod. Trať byla jak dělená pro běžce - lyžaře a nadějné biatlonisty, což jasně potvrdil vítězstvím Matěj Hájek z Kornspitzu, před běžkaři Jakubičkou a Břízou. První mezi ženami byla bývalá atletka LIAZu Lucka Vavrušková, tradiční účastnice podobných závodů, před závodnicemi ročníku 2002 Eliškou Šibravovou (lyžování) a Michaelou Vundererovou (atletika AC Turnov).

Na programu byla i kolektivní štafeta, kterou absolvovaly trojice na trati každý 1x kolem přehrady. Vítězem se stala štafeta pod názvem Stroh 80 (Jan, Bartůněk, Černohorský) . Pěkného úspěchu dosáhly pátým místem Holky Zelenkovy v čele s kapitánkou maminkou. Bohatá byla, i přes nepříliš povedené počasí, účast závodníků v dětských kategoriích. Na startu pořadatelé zaznamenali 151 startujících.