Pět mládežnických družstev LIAZU postoupilo na Mistrovství Čech

11.09.2021 07:45:22 | Autor: Dušan Molitoris | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Pět mládežnických družstev LIAZU postoupilo na Mistrovství Čech

Třetí kolo krajského přeboru družstev v atletice, které proběhlo minulý víkend, rozhodlo o postupujících na Mistrovství Čech.

Nejlepší výchozí pozici mají starší žáci a žákyně. Obě družstva krajský přebor vyhrála a k tomu budou mít výhodu v tom, že závody se uskuteční na domácím stadionu v Jablonci nad Nisou v sobotu od 10 hodin. O body a postup bude bojovat celkem jedenáct oddílů žáků a žákyň z pěti krajů.

Do družstva žáků bylo nominováno celkem 27 závodníků z toho čtyři náhradníci. Družstvo se bude opírat o výkony sprintérů v čele s Lukášem Hornou, vrhačem Davidem Novákem a dálkařem Tomášem Novákem. Potřebné body pro postup tří nejlepších družstev do Mistrovství České republiky, které se uskuteční 12. září v Ostravě by měly také zajistit obě štafety na 4x 60 a 4x 300 metrů.

V nominaci družstva žákyň nechybí vrhačka Zuzana Štejfová o body pro družstvo budou bojovat i další závodnice. Sprintérky Adéla Horčičková a Kateřina Krykorková společně s Terezou Levinskou, která bude ještě startovat ve skoku dalekém. Silnou zbraní pro družstvo jsou také obě štafety 4x 60 a 4x 300 metrů. Stejně jako o žáků postupují na MČR pouze tři nejlepší družstva.

Vzhledem k tomu, se nepodařilo postoupit družstvu dorostenek, tak devět výborných dorostenek posílí družstvo juniorek. Mezi nominovanými nechybí sprintérka Adéla Novotná, překážkářka a dálkařka Kateřina Kadavá. V dálce bude sbírat potřebné body Eliška Latislavová, Pavla Kumstátová poběží 400 metrů a 400 metrů překážek. V družstvu nechybí Adéla Sochorová, která bude startovat v trojskoku a v dálce k tomu ještě poběží 100 metrů. Bojů o postup na MČR v kategorii juniorek bude startovat 12 oddílů. Na MČR, které se uskuteční v sobotu 11. září v Praze postoupí nejlepších pět družstev.

Družstvo juniorů LIAZU skončilo v krajském přeboru na druhém místě za Slovanem Liberec. Přesto má velkou šanci vzhledem k nominaci výborných závodníků bojovat také o postup. Velkou oporou je Štěpán Schubert vynikající dálkař, sprintér a překážkář. Sbírat body by měli také oba vrhači Bohumil Janoušek a Petr Stránský. Svou výbornou výkonnost by měli potvrdit tyčkaři Karel Velička a Jáchym Štancl. V kategorii juniorů bude o postup bojovat celkem 16 družstev.

Pátým družstvem, které si vybojovalo postup vítězstvím v krajském přeboru je družstvo dorostenců. Ti budou závodit v sobotu v Praze. O umístění mezi pěti nejlepšími a tím zajištění postupu na MČR bude bojovat 14 družstev. V družstvu bude patřit mezi největší opory překážkář Roman Kadavý, vrhač Štěpán Horák a Jakub Zajíček, který poběží 200 a 400 metrů. V dálce a trojskoku bude sbírat body Jonáš Turek. Postup kteréhokoliv družstva mládeže bude velkým úspěchem jabloneckého oddílu vzhledem ke zkrácené přípravě (bez tréninku v hale) a nabitém programu sezony, která začala v polovině června.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obě družstva LIAZU Jablonec uhájila první atletickou ligu
František Doubek veze z mistrovství světa juniorů zlato
Atletická Mladá Evropa splnila očekávání
Na ME do 20 let v Estonsku jedou čtyři jablonečtí atleti
Oslabená družstva atletů LIAZU skončila šestá
Žactvo LIAZU bojovalo o víkendu o tituly krajských přeborníků
Úspěšný Gigant atletů LIAZ Jablonec
Atletům LIAZU začala první liga družstev
Na přeboru kraje atleti LIAZU vybojovali 26 medailí

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace