František Doubek veze z mistrovství světa juniorů zlato

24.08.2021 18:19:05 | Autor: Dušan Molitoris, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

František Doubek veze z mistrovství světa juniorů zlato

Velkého úspěchu na Mistrovství světa v atletice juniorů v Keni dosáhl svěřenec Miroslava Ruckého z AC Jablonec František Doubek, když v desetiboji vybojoval zlatou medaili.

Výkony prvního dne 100 metrů 10.93, dálka 719, koule 14,96, výška 197/osobní rekord, a 400 metrů 48.72/osobní rekord/ znamenaly druhé místo se ztrátou více než 200 bodů za Hauttekeetehonem z Belgie.

Ve druhém dni desetiboje pokračoval výbornými výkony. Hned v úvodu 110 metrů překážek 14.10, v disku 45,74/osobní rekord/, v tyči 480/ vyrovnaný osobní rekord/v oštěpu 64,03 /další osobní rekord/. Před poslední disciplínou 1500 metrů měl náskok 142 bodů. Velkou motivací bylo nejen vítězství ale také překonání českého rekordu Jiřího Sýkory. Obojí s velkým přehledem splnil. Zvítězil výkonem 8169 bodů a překonal český rekord o 34 bodů. Velká gratulace patří nejen jemu, ale také jeho trenérovi.

Česká výprava na MS juniorů v Nairobi Další medaili, a to bronzovou, přiveze Eliška Martínková z AC Turnova v chůzi na 10 000 metrů. Eliška nastoupila jako vícemistryně Evropy a byla velkou favoritkou na medailové umístění. V první polovině trati se dotáhla na vedoucí Mexičanku, ta však své vedení neustále zvyšovala. Za ní se vytvořila pětičlenná skupinka závodnic, ze které postupně odpadly dvě závodnice. Eliška byla nadále aktivní. O druhé místo bojovala s francouzskou, která byla na ME třetí, ale na poslední její nástup nedokázala odpovědět a výsledkem byla bronzová medaile v čase 47:46.28 tři vteřiny od druhého místa.

Z jabloneckého oddílu TJ LIAZ potvrdil skvělou formu překážkář Štěpán Schubert, který postoupil z rozběhů do semifinále časem 13.67. Tam se mu podařilo vylepšit svůj osobní rekord na 13.63, čímž zaostal za českým rekordem Martina Mazáče o dvě setiny. Ve finále, které bylo vrcholem šampionátu zvítězil Sasha Zhoya z Francie v novém světovém juniorském rekordu časem 12.72. Štěpán v něm zaběhl čas 13.69, což je jeho druhý kariérní výkon a v nabité konkurenci skončil osmý.

Třetí závodnicí z jabloneckých oddílů byla kladivářka Barbora Štejfová ze SG Jablonec. Barbora si vybojovala postup do finále v osobním rekordu 59.45. Na tento výkon však ve finále nenavázala. V první sérii její kladivo dopadlo na metu 56,64, a to znamenalo celkové jedenácté místo v soutěži.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Atletická Mladá Evropa splnila očekávání
Na ME do 20 let v Estonsku jedou čtyři jablonečtí atleti
Oslabená družstva atletů LIAZU skončila šestá
Žactvo LIAZU bojovalo o víkendu o tituly krajských přeborníků
Úspěšný Gigant atletů LIAZ Jablonec
Atletům LIAZU začala první liga družstev
Na přeboru kraje atleti LIAZU vybojovali 26 medailí

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace