Pěnčín si upevnil pozici lídra I. B třídy

08.09.2014 19:35:39 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Fotbalisté Pěnčína si výhrou nad rezervou Brodu upevnili pozici na špici I. B třídy východ a dopomohl jim k tomu i souboj také neporaženého Držkova, který o toto přišel v přímém souboji s Rovenskem, ale až příliš jasně. Na konci tabulky jsou týmy, které ještě za čtyři kola nezvítězily - Smržovka, Rychnov, Velké Hamry B a Zásada.

Plavy A - Horní Branná 2 : 2 (1:1)

Soupeř, který sestoupil z I. A třídy, přijel s mladým týmem a dával znát, že hrál vyšší soutěž. Důrazem a tvrdostí, leckdy až nad hranicí únosnosti. Ta vyústila ve 23. minutě, kdy po faulu byl nuceně střídán domácí útočník Červinka. Soupeř domácí takovým tlakem překvapil. S přibývajícím časem Plavy začaly hru vyrovnávat a ve 33. minutě otevřel skóre Sitarčík na 1:0. Potom měli ještě několik šancí, ale naopak k akci se dostal Fiedler a ve 37. minutě vyrovnal. V druhém poločase otevřený boj pokračoval dál na obou stranách a hlavními postavami byli brankáři obou soupeřů. V 64. minutě hostující Hendrych poslal Brannou do vedení 2:1, ale opět minut později Plavští zásluhou Sitarčíka vyrovnali, když zakončil pěknou akci prudkou střelou do šibenice a vyrovnal na konečných 2:2. Hrál se pohledný a bojovný fotbal se zaslouženou remízou.

Branky: 33. a 69. Sitarčík - 37. Fiedler, 64. Hendrych. Rozhodčí: Čuřík. ŽK: 2 : 1. Diváků: 85. Plavy: F. Lejsek - Jelínek, Černý, Lejsek M., Galbavý, Berndt, Šilhán, Šimerda, Jech - Sitarčík, Červinka (23. Faifr).

Držkov - Rovensko 2 : 5 (0:3)

Domácí v prvním poločase po špatném výkonu prohrávali 3:0. Na začátku druhé půle inkasovali počtvrté. Když prohrávali v 64. minutě 5:0 bylo prakticky o výsledku utkání rozhodnuto. Držkovským se sice po zlepšeném výkonu podařilo v 66. minutě brankou Machuly a v 69. brankou Dvořáka snížit, ale zkušený celek Rovenska dokázal i po vyloučení Malého v 74. minutě zápas dotáhnout do vítězného konce. Držkovské áčko lze pochválit za to, že nesložilo zbraně a bojovalo až do konce i přes další dvě nevyužité jasné šance.

Branky: 66. Machula, 69. J. Dvořák - - 14. Vítek, 35. a 45. L. Malý (druhá z penalty), 47. Pařík, 60. Koudelka. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 3:5, ČK: 0:1 (72. L. Malý). Diváků: 60. Držkov: E. Dvořák - Holeček (77. Mrkvička), J. Dvořák, V. Machula, Tomeš - Just, Petrtýl, Vrabec, Čermák - Zelenka (66 Berka), Vágner.

Jenišovice - Zásada 4 : 2 (3:1)

Od začátku zápasu domácí fotbalisté soupeře přehrávali, poločas tak skončil 3:1. A to domácí útočník Vavřich nedal ještě tři, čtyři velké šance domácícho týmu. Ve druhém poločase byla již hra téměř vyrovnaná, ale skóre mohlo být ještě vyšší, výhra byla zasloužená.

Branky: 32. a 69. Hradecký, 25. Vavřich, 32. Kalousek 3:1 Rozhodčí: Mareček. ŽK: 4:8. ČK: 0:1 (Rimský) . Diváků: 90. Jenišovice: Sucharda - Pekař, Bubák, Prkno, Holeček (59. Svoboda) - Resl (68. Rác), Bernard, Kalousek, Hradecký - Vavřich, Vích. Zásada: Kopal - Šebesta, Potůček, Šíma, Lupa - Kilián, Feri, Honzák, Rimský - Szatmari, Vávra.

Mšeno B - Rychnov 5 : 1 (3:1)

Na pažitu v Břízkách se hrálo fotbalové derby I. B třídy a od počátku se bylo na co dívat, šance střídala šanci. Většinou šlo na obou stranách o brejky. Mšeno se ujalo vedení v 15. minutě, kdy se po rohu Sekeráka prosadil hlavou Petr. Od té chvíle měli o malinko navrch domácí. Ve 24. nachytal v nedbalkách Pokorný hostujícího brankáře Novotného. Hosté odpověděli ve 27., kdy Kubát pronikl vápnem a zakončil přesně. Rozhodčí nejprve branku neuznali, a to kvůli domnělému ofsajdu. Po konzultaci asistenta s hlavním rozhodčím byla branka správně uznána.
Do poločasu přidal ještě domácí jednu branku. Ve 38. minutě aktivní Lietava přihrál Petrovi, který se nemýlil. V 75. minutě zahrával Janovský roh a ve vápně se nejlépe zorientoval Čech a bylo to 4:1. O deset minut později zahráli Rychnovští nešťastně ve vápně rukou. Nařízenou penaltu nekompromisně proměnil Jarda Lietava. Také hosté měli nějaké šance, ale nedokázali žádnou z nich proměnit. Tu největší zahodil v 83. hostující Král.

Rozhodčí: Drobník, ŽK: 1:1. Diváků 60. Sestava Mšeno B: Braniš - Škvor, Pavlata, Hušek, Regenermel - Lietava, Čech, Sekerák,(25. Matoušek), Kulhánek (71. Koudelka) - Petr (55. Janovský), Pokorný. Rychnov: Novotný - Mahdal, Kubát, Nosek, Petr - Plaček, Kubát, Král, Pfeifer - Kalina, Sedlmajer. Střídali: Jindra, Svoboda.

Pěnčín - Železný Brod B 3 : 1 (2:1)

Sestava rezervy ze Železného Brodu se tentokrát skládala pro fotbalový duel I. B třídy velmi těžce, protože několik hráčů jak A týmu, tak i rezervy tento víkend nebylo k dispozici. Nepomohl ani fakt, že se výkop zápasu A týmu posunul, aby se zápas nekryl s rezervou. A tak ještě půl hodiny před výkopem zápasu bylo Brodských pouze devět. Nakonec přijel na pomoc nedoléčený Aubrecht, Kotlár, který odehrál zápas za áčko, a na střídačku předseda oddílu Kletečka. Zápas měl jasného favorita v domácím týmu, jehož složení je prakticky totožné s týmem, který hrál krajský přebor před dvěma lety. Brod přijel s cílem moc neinkasovat, a bohužel, první inkasovaný gól přišel velmi rychle, a to již v 5. minutě. Další ataky Pěnčína následovaly, a tak to nevypadalo pro hosty vůbec optimisticky. Navíc předseda musel na plac už v 18. minutě, kdy pro zranění odstoupil Podstavek. Brodská rezerva tak začala spíše připomínat starou gardu, semkla se a vypjala k důstojnému výkonu.

Ve druhém poločase navíc začal čarovat brankář Šverma, který lapil asi tři tutovky Pěnčína. Brod tak čekal na příležitost a dá se říci, že se i dočkal. Nejprve byl na konci pěkné akce Picek, ale bohužel, centr byl příliš vysoký. Potom Kletečka hledal uvnitř vápna Aubrechta, ale ten příhru nečekal. A potom se dostal do brejku Picek, ale situaci řešil zaseknutím míče na střed vápna místo úniku po křídle a z nadějné pozice tak nic nebylo. Pěnčín se nakonec pojistky dočkal v předposlední minutě zápasu, kdy Brod hrál vabank.

Branky: 5. Pleštil, 28. Bukvic, 89. Pumrle - 33. Pala. Rozhodčí: Frýda, ŽK: 3:1. Diváků: 100.
Pěnčín: I. Matějček - J. Matějček, Pleštil, Hušek, P. Matějček - Lang, Záveský (24. Matúška), Pumrle, Zapadlo - Bukvic (46. Nemyrovskij), Šupík (72. Šikola). Železný Brod B: Šverma - Makula, Škaloud, Kotlár, Halama - Pala, Havlíček, Picek, Podstavek (18. Kletečka) - Kurfiřt, Aubrecht

Rokytnice - Jilemnice 1 : 1 (0:0)

Předehrávka: Velké Hamry B - Smržovka 0 : 0