V kraji vyhrál jen Železný Brod

08.09.2014 19:07:19 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

O zápase Velkých Hamrů píšeme na jiném místě, dobrý výkon převedl zejména Brod, který potvrdil pozici favorita. Mšeno nešťastně vlastním gólem přišlo o dva body a Desná pokračovala domácí prohrou v nevýrazných výkonech.

Železný Brod - Hrádek 4:2 (1:2)

Dvacet úvodních minut přineslo fotbal kolem středu hřiště bez vážnějších šancí. Ve 22. minutě domácí Honc z dálky těsně minul konstrukci branky a na druhé straně po rohu odražený míč Hořák nepropasíroval do brány a dorážka Roba nebyla úspěšná. Po nevyužitém Haunoldově trestném kopu dokázal za pět minut Hrádek rozehrát pěknou akci a centr Skrbka zakončovatel Haunold tentokrát proměnil. Za další tři minuty bylo srovnáno, protože po rohu nebráněný Kordík byl přesný. V samém závěru poločasu přišel další roh hostů, po němž z velkého vápna umístil míč do sítě Hynek.

Nadějné vedení však Hrádek doslova prohospodařil v úvodu druhého poločasu, v němž během tří minut dvakrát inkasoval. Nejprve skóroval po chybě stoperů Šimek a Maryškův průnik přetavil ve třetí úspěch Kordík. Hostům v dalších minutách nepomohla ani přesilovka, kdy byl domácí Toman vyloučen. Půlhodinová výhoda byla Hrádeckým k ničemu, navíc po čtyřech minutách inkasovali počtvrté zásluhou skluzu Šimka. K tomu ještě Hrádek při šancích Holečka a Vaníčka podržel brankář Vašíček. Hosté se dostali do jediné šance v 84., kdy po zpětné nahrávce od Antoše Haunold přestřelil.

Branky: 33. a 48. Kordík, 46. a 63. Šimek - 30. Haunold, 44. Hynek. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 5:3, ČK: 59. Toman (ŽB). Diváků: 120. Železný Brod: M. Kordík - Šilhán (84. Picek), Toman, Maryško, J. Kordík - Honc, Kotlár, Havrda, Šťastný, Holeček - Šimek (88. Makula)

Mšeno - Česká Lípa 1 : 1 (1:1)

V prvním poločase utkání krajského fotbalového přeboru předvedly oba týmy dobré výkony. Hra gradovala ve 26. až 36. minutě, kdy nejprve Moravec chytrou a přesnou střelou uklidil vyražený míč po rohovém kopu. A o deset minut později hosté zadarmo vyrovnali, když po standardní situaci z boku si domácí dali vlastní gól.

Druhá půle už ale nebyla fotbalově tak kvalitní. Obě mužstva si hlídala remízový stav a ani jeden tým se nedostal do vážnější příležitosti. Nejnebezpečnější byla pouze Doudova střela, kterou hostující gólman s námahou vyrazil. Trenér Ladislav Mařas utkání hodnotil slovy: „Za celý zápas jsme soupeře k ničemu nepustili. Přesto jsme inkasovali. Musím uznat sílu soupeře. A přesto, že jsem z domácí ztráty zklamaný, remíza byla spravedlivá."

Branky: 26. Moravec - 36. vlastní. Rozhodčí: Vrtal. ŽK: 2:2. Diváků: 100. Sestava Mšeno: Kobachidze - Moravec, Heinrich, Macháček, Daniel - Svoboda, Pešat, Douda, Novotný - Mrklas (79. Janovský), Kulhánek.

Desná - Stráž pod Ralskem 0 : 1 (0:1)

Domácí hráli v první půli opatrně a nikdo na sebe nechtěl vzít odpovědnost. Naopak byli to hosté, kteří si vypracovali slibné brankové příležitosti. V šesté minutě zneškodnil jejich šanci včasným vyběhnutím a „házenkářským zákrokem" brankář Žanta. O čtyři minuty později neproměnil tutovku hostí Libich, který sám před gólmanem mířil vedle. V devatenácté minutě soupeř Desenským nabídl šanci špatnou rozehrávkou. Míče se zmocnil Rác, ale ten slabou střelou příležitost nevyužil. Ve 33. minutě měli domácí štěstí, když při závaru v jejich malém vápně poskakoval balon po brankové čáře. Ale gólem tato šance hostů neskončila. Ve 38. minutě se hosté již dočkali, po zbytečném faulu v rohu vápna poslal soupeře k zemi Sekanina. Nařízenou penaltu proměnil Kotek a stav změnil na 0:1.

Ve druhém poločase domácí výkon zlepšili a vytvořili si převahu, která však ke gólu nevedla, i když měli řadu šancí, ale několikrát ji například Pivnička nevyužil. „O výsledku rozhodl náš matný výkon v prvním poločase a neproměňování příležitostí ve druhém," dokončil rozbor zápasu Petr Kopal,vedoucí Desné.

Branka: 38. Kotek. Rozhodčí: Vydra. ČK: 1:1 (60. Rác, Desná). Diváků: 100. Sestava Desná: Žanta - Sekanina, Špaček, V. Kořínek, Kopal - Prousek, Nqueyen, Mejsnar, Moc - Rác, Pivnička.