Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

26.06.2022 23:03:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Železný Brod

Osmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Proseč C. F.

Za krásného letního počasí se v Železném Brodě v sobotu 18. června konal fotbalový turnaj o 8. Pelechovský pohár, který pořádal amatérský klub nadšenců do malého fotbalu Proseč C. F. Z šesti celků byl nakonec ve finále po penaltách nejlepší právě pořadatelský tým před loňskými vítězi Da Giorgio.

Letos se objevilo nebývalé množství omluvenek a nakonec se přihlásilo jen šest družstev, což je ve srovnání s minulým rokem pouhá polovina týmů. Byla tedy vytvořena jen jedna skupina, kde hrál každý s každým. Vzhledem k počtu týmů zápasy velice rychle odsýpaly, a všichni hráči tak byli udržováni v neustálé provozní teplotě. Většinou měli pouze 1až 2 zápasy na odpočinek. Ze šesti členné skupiny postupovalo pět týmů, přičemž čtvrtý s pátek si mezi sebou dali vyřazovací zápas o postup do semifinále, kde je čekal vítěz skupiny.

Celkem se do hry zapojilo 44 hráčů. Zápasy trvaly 12 minut a hrálo se systémem 4+1. Dohromady v 20 zápasech padlo 86 branek, což jsou více než 4 branky na zápas. Bylo opravdu na co se dívat. K penaltovým rozstřelům došlo dvakrát. „Po odehrání skupiny jsme uspořádali soutěž v penaltách, do kterých se mohl přihlásit každý. Hrálo se jednoduchým systém. Dáš branku, postupuješ. Nedáš branku, vypadáváš. Po mnoha odkopaných penaltách nakonec vyhrál Matěj Janata z Da Giorgio," prozradil za pořadatele Zdeněk Hloušek.

Turnaj O Pelechovský pohár 2022<br />Autor: Zdeněk Hloušek Hráči domácí Proseče skončili ve skupině druzí hned za týmem Da Giorgio, který obhajoval loňské vítězství. „Zápas ve skupině jsme s nimi vůbec nezvládli a prohráli zaslouženě. Ostatní skupinové zápasy jsme nicméně vyhrávali o tři a více branek. V semifinále nás čekali naši kamarádi a pravidelní soupeři z Gunners Liberec, které jsme dokázali porazit 6:1. Da Giorgio se v druhém semifinále poradilo s týmem FC Olympic, a tudíž nás opět čekal vzájemný souboj," uvedl Hloušek.

Před zápasem si hráči Proseče jasně určili taktiku a všichni hráči ji bezvadně celý zápas plnili. „Tak jako zápas ve skupině nám vůbec nevyšel, tak zde to bylo úplně obráceně. Měli jsme více ze hry i mnohé šance, ale nedokázali je proměnit. Nakonec se muselo jít do penaltového rozstřelu. Kde naši borci tentokrát nezaváhali a došli si pro mistrovský titul," potvrdil Zdeněk Hloušek.

Za zmínku ještě stojí, že během turnaje Lukáš Hudský dokázal vstřelil svoji 100. branku za Proseč, a stal se tak další legendou klubu.

Nejlepší střelec turnaje byl ostrostřelec Jan Flégr z Proseče s 8 brankami a nejlepší brankář byl hráč Petr Čapek z Da Giorgio, který obdržel jen tři branky. Oba dostali skleněné vázičky s vypískovaným obrázkem hráče a brankáře.

Konečné pořadí:
1. Proseč C. F.
2. Da Giorgio
3. Gunners Liberec
4. FC Olympic Turnov
5. Růža Tým
6. FK Dream Team

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 55 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sedmý ročník turnaje O Pelechovský pohár vítězný pro tým Da Giorgio
Šestý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrála pořádající Proseč
Pátý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Bandasky z Brodu
Turnaj Hospoda Cup 2019 vyhrál tým z Nové Paky SC Bowling
V turnaji O Pelechovský pohár obhájil vítězství SK Brod
Třetí ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod
Druhý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál Oxxo Team
První ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od 8. srpna uzavřou ulice Údolní a Lužická v Rychnově

Od pondělí 8. srpna se uzavřou úplně ulice Údolní a Lužická v Rychnově u Jablonce nad Nisou, a to v okolí objektu čp. 940. Uzavírka potrvá do konce října a jejím důvodem je odkanalizování rodinných domů do nové splaškové kanalizace.

Uzavření lůžkové části ORL a ORL pohotovosti v Jablonci

Od čtvrtka 28. 7. do pondělí 8. 8. 2022 bude z provozních důvodů uzavřena lůžková část oddělení ORL, ambulance zůstává ve standardním provozu. S uzavřením lůžkové části souvisí i uzavření ORL pohotovosti. Pacienty s akutními obtížemi ošetří, mimo klasickou pracovní dobu ambulance, v Krajské nemocnici Liberec.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prázdninové Klekání 2022 chystají v Kittelově domě
Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL
KHS zhodnotila epidemiologickou situaci v Libereckém kraji 2021
Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald
Netrhej, neruš, respektuj. Jizerskohorské bučiny mají své desatero

Nejčtenější články

06.08.: Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald
04.08.: Obrazem: Připomenutí výstavy Křehká krása 2021
04.08.: Velké Hamry v Mol cupu přešly na penalty přes Náchod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace