Pátý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Bandasky z Brodu

27.06.2019 22:37:43 | Autor: Proseč C. F. a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Železný Brod

Pátý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým Bandasky z Brodu

V Železném Brodě se v sobotu 22. června konal 5. ročník fotbalového turnaje O Pelechovský pohár, který pořádal amatérský klub nadšenců do malého fotbalu Proseč C. F. Ve finále tým Bandasky z Brodu porazil jedinou brankou Skilltwins.

„Do turnaje se tento rok přihlásilo osm družstev, přičemž bohužel jedno družstvo nedorazilo. Turnaj se odehrával za krásného slunného počasí a sedm dostavivších se týmů si to rozdalo v systému každý s každým, načež po odehrání skupinových zápasů se první čtyři týmy kvalifikovaly do dalších vyřazovacích bojů. Hlad hráči zaháněli výbornými klobáskami a výtečnou vepřovou kýtou z místního řeznictví. Žízeň se chladila pivem z nedalekého minipivovaru ze Zásady," shrnul za pořadatele Zdeněk Hloušek.

Celkem se do hry zapojilo 57 hráčů. Zápas trval vždy 10 minut a hrálo se systémem 4+1. Dohromady v 25 zápasech, padlo 67 branek, což jsou téměř 3 branky na zápas. K penaltovým rozstřelům došlo pouze jednou a to v semifinále mezi týmy Proseč C. F. a Bandaskami z Brodu.

Turnaj O Pelechovský pohár 2019<br />Autor: Proseč C. F. Zhruba v polovině turnaje byl turnaj na 15 minut přerušen, protože se konala charitativní akce. Každý se mohl přihlásit za menší obnos do kopání penalt. Celkem se přihlásilo téměř 50 lidí a hrálo se takovým systémem, že postupoval pouze ten, kdo penaltu proměnil. Odkopalo se ohromné množství penalt a nakonec vyhrál hráč Pavel Klement z týmu Gunners Liberec, druhý byl hráč Dominik Dědek ze Skilltwins a třetí Filip Bezstarosta z týmu Proseč C. F. Všichni dostali svoji výhru a výtěžek poputuje na zvířecí útulek Dášenka.

Hráči pořadatelského domácího týmu z Proseče, se tentokrát stále ještě museli obejít bez své brankářské jedničky, a tak se do branky vrátil prosečský odchovanec z nedalekého Smrčí Marek Hlubuček, který svými výkony držel nad vodou chatrnou obranu Proseče a i díky němu pořadatelský tým skončil ve skupině na 3. místě. Předváděná hra měla daleko k ideálu a zejména koncovka byla chvílemi opravdu tristní. Přesto Proseč podala velice kvalitní výkony proti Bandaskám z Brodu, se kterými hrála ve skupině 2:2 a v semifinále 1:1.

„Šancí bylo dost na vítězství v každém z těchto zápasů, ale hráčům se v kritických chvílích rozklepala kolena a netrefili branku. Následný penaltový rozstřel již byla loterie, při níž bohužel vyhořela největší legenda klubu, která neproměnila svoji penaltu. V zápase o třetí místo, jsme soupeře k ničemu moc nepouštěli a jako obvykle jsme neproměňovali šance, a tak se stalo, co se stát muselo, soupeř z ojedinělé příležitosti pár vteřin před koncem vstřelil branku a pokazil nám obhajobu třetího místa z loňska," poznamenal Zdeněk Hloušek.

Hráči Bandasek z Brodu podávali stabilní výkonu a ve skupině skončili druzí, posléze těžko přešli přes semifinále a nakonec ve finále z ojedinělé akce skórovali a vyhráli. Nicméně na to se již historie ptát nebude. Výhru si zasloužili a právem jim patřil sedmilitrový skleněný pohár naplněný pivem a mnoho a mnoho dalších cen, poukazů na jídlo do různých restaurací, zážitků atd.

Turnaj O Pelechovský pohár 2019<br />Autor: Proseč C. F. Nejlepší střelec turnaje byl již po několikáté vyhlášen Petr Matzelt ze Skilltwins s 15 brankami a nejlepší brankář byl hráč Bača ze stejného týmu, oba dostali skleněné půllitry s vypískovaným obrázkem hráče a brankáře.

Konečné pořadí O Pelechovský pohár 2019:
1. Bandasky z Brodu
2. Skilltwins
3. Gunners Liberec
4. Proseč C. F.
5. Falco North
6. Dynamo ŽB
7. Brodský bratři
8. Sparťani (nedorazili)

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 41 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnaj Hospoda Cup 2019 vyhrál tým z Nové Paky SC Bowling
V turnaji O Pelechovský pohár obhájil vítězství SK Brod
Třetí ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod
Druhý ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál Oxxo Team
První ročník turnaje O Pelechovský pohár vyhrál tým SK Brod

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
04.12.: Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace