V Jablonci pokračují čtyři stavby, v dubnu začnou další dvě

01.04.2020 17:27:27 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci pokračují čtyři stavby, v dubnu začnou další dvě

Ani opatření související s nákazou koronaviru nezastavila stavby ve městě. V Jablonci jsou momentálně rozpracované čtyři, v dubnu by měly začít další dvě. Nejčastěji zmiňované jsou ve městě dvě velké rekonstrukce - v únoru začala ta v ulici V Aleji, v polovině března pak loni odložená, rozsáhlá rekonstrukce sítí a povrchů v ulicích Poštovní a Budovatelů. U obou je uzavírka úplná.

„V Aleji prochází rekonstrukcí vodovod a kanalizace. Poté oddělení investiční výstavby zrekonstruuje vozovku, chodníky, veřejné osvětlení a osadí novou zeleň. Výsledkem stavby bude také legalizace maximálně možného počtu parkovacích míst. Pro dopravu bude ulice V Aleji po etapách zcela uzavřená do letošního listopadu," vysvětlil náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček.

V ulicích Poštovní a Budovatelů se rekonstruuje vedení plynu, vodovod i splašková kanalizace, město buduje novou dešťovou kanalizaci. „Plánujeme také stavbu retenční nádrže, obnovené budou komunikace i chodníky včetně veřejného osvětlení. Výstavba je náročná na koordinaci a vyžádala si velké objížďky, protože ulice Poštovní a Budovatelů a posléze oblast Anenského náměstí, až se stavba posune, budou až do října uzavřené," dodal Roubíček.

Vedení plynu se rekonstruuje také v uzavřené ulici Uhelná, práce potrvají ještě v dubnu, nebo v částečně uzavřené ulici Janovská, v níž budou dělníci ještě v květnu. Po Velikonocích, dle předpokladu od 15. dubna, by se měla částečně uzavřít ulice Březová od ulice V Luzích až po ulici Na Šumavě. „Částečná uzavírka tohoto úseku potrvá do konce května. Zároveň však od 1. května bude zahájena II. etapa rekonstrukce plynu od ulice Na Šumavě až po ulici Jeronýmova včetně. Vedou se však jednání o obráceném směru či realizaci z obou konců. V tomto úseku se také předpokládá částečná uzavírka. Od června do října by se ulice Březová měla uzavřít úplně, protože se k rekonstrukci plynu přidá ještě rekonstrukce vodovodu a kanalizace," uvedl Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby.

Do června potrvá likvidace havárie a rekonstrukce plynovodu při částečné uzavírce v ulicích Vodní a Havlíčkova. V dubnu by měla Krajská správa silnic Libereckého kraje začít stavět okružní křižovatku v ulicích Palackého - Želivského - Janovská - Čs. armády. „Křižovatka se zde bude uzavírat na etapy, průjezdná bude vždy jedním jízdním pruhem," připomněl náměstek Roubíček s tím, že hotovo by mělo být letos v září.

Od května do září bude úplně uzavřená ulice Turnovská kvůli přeložce vodovodu, do října pak počítá s úplnou uzavírku rekonstrukce vodovodu a kanalizace v ulici U Starého buku nebo rekonstrukce vodovodu v ulici Sněhová.

Další uzavírky ulic

• kvůli výkopu pro položení kabelu nízkého napětí bude částečná uzavírka v délce 7,5 metru v ulici Zlatá od domu 1281/4 k domu čp. 1282/1. Práce začnou 6. dubna
a potrvají tři dny.
• částečnou uzavírku ulice Jabloňová mají povolenou stavebníci rodinného domu kvůli vodovodní přípojce, a to od 1. dubna do 1. května.
• a zvláštní užívání komunikace je povolené v pěší zóně v ulici Podhorská a v části Mírového náměstí u domu čp. 2275/1, kde zabere zhruba 1,5 metru široký a 36 metrů dlouhý pruh lešení. Zábor území je povolený na sedm dní v rozpětí od 1. dubna
do konce května dle potřeby stavebníka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Rádelském mlýnu další omezení. Uzavírka na Jablonec od 14. dubna
Liberecký tunel projde uzavírkou, omezení čeká řidiče i na Turnovsku
Vyfrézovaná místa na silnicích v Jablonci jsou opravená
Stavba v jabloneckém centru začne 16. března
Most u městských lázní v Jablonci se opravuje
Rekonstrukce jablonecké ulice V Aleji začne v polovině února

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Retro výstava v jabloneckém muzeu přináší sklo období socialismu
V Železném Brodě startuje seriál cestovatelských přednášek
Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
Harcovská přehrada chrání Liberec před velkou vodou. Čekají ji proměny
Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu

Nejčtenější články

01.10.: Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné
04.10.: Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
02.10.: Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace