Obrazem: Třetí ročník sáňkařského Svijany cupu

25.02.2019 08:26:39 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka

Obrazem: Třetí ročník sáňkařského Svijany cupu

Ve spodní části přírodní sáňkařské dráhy a Ski areálu Filip na Smržovce proběhl v sobotu 23. února již třetí ročník sáňkařských závodů pro veřejnost nazvaných Svijany cup. Za překrásného slunečného počasí se po výborně připravené trati spustilo 56 závodníků v 5 kategoriích - elite, muži závodní saně, muži turistické saně, ženy a kategorie družstev.

Nechyběl ani místní starosta Smržovky Marek Hotovec, který k účasti i zlákal svého bývalého kolegu z Jablonce, nynějšího poslance, Petra Beitla.

Mezi startujícími byli závodníci prakticky z celé republiky (Jeseník, Duchcov, Klášterec n. O., České Budějovice, Humpolec, Mělník, Hejnice, Hořice atd.) i závodníci, kteří se v minulosti zúčastnili ZOH (bratři Hymanové a J. Kohoutek ze Smržovky, L. Jira st. a ml. z Klášterce n O., Fr. Halíř z Liberce).

Raritou závodu byla i účast p. Pivničky z Jiřetína, který jel závod na více jak 100 let starých řiditelných saních s volantem, na kterých se nakonec umístil i na stupních vítězů v kategorii turistických saních.

Závodům přihlíželo téměř 500 nadšených diváků,kteří obdivovali jezdecké umění a odvahu všech startujících. Oficiálním pořadatelem zdařilých závodů byly TJ Spartak Smržovka, město Smržovka a Ski areál Filip. Oficiální výsledky závodů naleznete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Třetí ročník sáňkařského Svijany cupu chystají na Smržovce
Únorové akce ve Smržovce
Obrazem: Druhý ročník Svijany cupu na saních
Přírodní sáňkařská dráha odolala změně počasí
Sáňkařští veteráni nezahálejí

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 162 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

36. ročník RED BULL DOLOMITENMANN 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace