Obrazem: Třetí ročník sáňkařského Svijany cupu

25.02.2019 08:26:39 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka

Obrazem: Třetí ročník sáňkařského Svijany cupu

Ve spodní části přírodní sáňkařské dráhy a Ski areálu Filip na Smržovce proběhl v sobotu 23. února již třetí ročník sáňkařských závodů pro veřejnost nazvaných Svijany cup. Za překrásného slunečného počasí se po výborně připravené trati spustilo 56 závodníků v 5 kategoriích - elite, muži závodní saně, muži turistické saně, ženy a kategorie družstev.

Nechyběl ani místní starosta Smržovky Marek Hotovec, který k účasti i zlákal svého bývalého kolegu z Jablonce, nynějšího poslance, Petra Beitla.

Mezi startujícími byli závodníci prakticky z celé republiky (Jeseník, Duchcov, Klášterec n. O., České Budějovice, Humpolec, Mělník, Hejnice, Hořice atd.) i závodníci, kteří se v minulosti zúčastnili ZOH (bratři Hymanové a J. Kohoutek ze Smržovky, L. Jira st. a ml. z Klášterce n O., Fr. Halíř z Liberce).

Raritou závodu byla i účast p. Pivničky z Jiřetína, který jel závod na více jak 100 let starých řiditelných saních s volantem, na kterých se nakonec umístil i na stupních vítězů v kategorii turistických saních.

Závodům přihlíželo téměř 500 nadšených diváků,kteří obdivovali jezdecké umění a odvahu všech startujících. Oficiálním pořadatelem zdařilých závodů byly TJ Spartak Smržovka, město Smržovka a Ski areál Filip. Oficiální výsledky závodů naleznete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Třetí ročník sáňkařského Svijany cupu chystají na Smržovce
Únorové akce ve Smržovce
Obrazem: Druhý ročník Svijany cupu na saních
Přírodní sáňkařská dráha odolala změně počasí
Sáňkařští veteráni nezahálejí

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 162 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hořela elektroprodejna v Semilech

K požáru prodejny elektra vyjeli v pátek 17. května po 20. hodině profesionální i dobrovolní hasiči do Špidlenovy ulice v Semilech na rohu Riegrova náměstí. Požár byl zpozorován skrze výlohu a k jeho uhašení hasiči postupně nasadili tři vodní proudy. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
V Lučanech to řidič pořádně rozjel
Podstávkové domy otevřou své dveře. Od Šluknovska až po Frýdlantsko
Na jihu dělba bodů
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

20.05.: V Lučanech to řidič pořádně rozjel
18.05.: Město Jablonec rozdalo necelou třicítku Cen pro nadané
18.05.: Kam za sportem a zábavou v kraji od 17. do 19. května

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace