Tanvaldskem projede 11. ročník jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

09.06.2016 20:15:09 | Autor: Kateřina Preusslerová | Rubrika: Společnost | Obce: Příchovice,Zlatá Olešnice,Tanvald

Tanvaldskem projede 11. ročník jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana

Už 11. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana a Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana se konají o víkendu 11. a 12. června 2016. Na slavnosti, které jsou letos nově dvoudenní, jsou zváni příznivci Cyklostezky Járy Cimrmana, historických i jakýchkoliv bicyklů a poezie Cimrmanovy doby. Vítáni jsou návštěvníci v dobovém oděvu a také všichni, kdo mají rádi laskavý humor, recesi a dobrou náladu.

V sobotu 11. června proběhne v Příchovicích Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana - slavnost k 3. výročí otevření rozhledny a muzea. Celodenní program proběhne v Areálu U Čápa s duchem našeho velikána v muzeu, na majáku i v lesoparku. Na letní scéně je možné zažít živé obrazy na počet Cyklostezky Járy Cimrmana, zazpívat si společně se Zdeňkem Svěrákem a dalšími členy Divadla Járy Cimrmana, pokřtít pivo „Vídeňák" a shlédnout tradiční tanec Česká beseda. Po setmění se účastníci dočkají promítání pásma filmů Divadla Járy Cimrmana.

V sobotu večer bude Žižkovským divadlem Járy Cimrmana sehrána v Kině JAS Járy Cimrmana v 19 hodin divadelní hra Posel z Liptákova.

V neděli 12. června bude slavnost začínat v Tanvaldu již v 9.30 programem pro děti u kostela sv. Franiška z Assisi na Šumburku a v přilehlém parku. Na děti budou čekat soutěže, dílničky a v 10.30 pohádka O třech kůzlátkách v podání Divadla Na kolečku se samostojnými marionetami v hlavní roli.

Tradiční Spanilá jízda Cyklostezkou Járy Cimrmana na velocipedech všeho druhu přijede ke kostelu kolem hodiny polední.

Spanilá jízda bude startovat na dvou stanovištích:

V 8.55 začne start v Návarově u mostu, zde proběhne před slavnostním startem i křest mostové vyhlídky a odhalení pamětní desky. Do Návarova se účastníci dostanou kromě svých bicyklů i posíleným vlakem (zařazení kolovozu) v 8.27 z Tanvaldu. Po slavnostním úvodním startu bude cyklistům nabídnuta možnost vyvezení jejich drahých a milých, ale těžkých historických strojů až do místa mezistartu do Zlaté Olešnice - Na Vrších. Přeprava pěších účastníků i velocipedistů (včetně bicyklů) rovnou do Tanvaldu (bez účasti na mezistartu) je možná také rychlíkem z Prahy, který mimořádně k této příležitosti zastaví v Návarově v 9.47.

Základní přesun do místa mezistartu Na Vrších je možný pěším způsobem či za použití novějších velocipedů s moderní přehazovačkou. Nahoru, nahoru, na Járovu podporu! Občerstvení je zajištěno v Pensionu Rusalka.

V 10.30 bude Spanilá jízda slavnostně odstartována také ze Zlaté Olešnice - Na Vrších, v místě druhého zastavení Cyklostezky Járy Cimrmana - Místě vize. Stanoviště mezistartu bude od hlavní silnice vyznačeno a občerstvení žíznivých zajištěno zlatoolešnickými hasiči.

Program u kostela sv. Franiška z Assisi v Tanvaldu - Šumburku bude zahájen poledním přivítáním spanilých jezdců, uvítáním vážených hostů, malým seminářem Divadla Járy Cimrmana a vystoupením pěveckého sboru Gymnázia Tanvald.

Pokračovat bude ve 12:45 alegorickým průvodem spolků a nadšenců z obcí Tanvaldska „Z Liptákova do Liptákova". Spanilí návštěvníci se mohou těšit i na vystoupení Divadelního souboru Krakonoš z Vysokého nad Jizerou a na tanec Česká beseda v podání vlastenců z Českého Šumburku. Ve 14:30 bude sehrán improvizovaný divadelní kus „Koníci" v podání Divadla Na kolečku.

K dobré náladě, poslechu i k tanci bude před kostelem pod širým nebem hrát od 11 hodin orchestr O. V. J. Dixie, od 15 hodin Hudba u města Vídně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Slavnost pod Majákem Járy Cimrmana 2015
Obrazem: Spanilá jízda aneb Na kole okolo Liptákova podeváté
Obrazem: 9. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Na Tanvaldsku si dali dostaveníčko příznivci Járy Cimrmana
Jára Cimrman se dočkal – bude mít muzeum i maják

Diskutujte s námi

Ke stažení

Plakát Slavnosti U Čápa 2016 | Plakát Slavnosti Járy Cimrmana 2016

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."

Starý porost musí ustoupit nové generaci

Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce

Nejčtenější články

02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace