Vánoční jedle už stojí na jabloneckém náměstí
27.11.2017 16:56:38 | Autor: mh | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Krásná, téměř jedenáctimetrová, jedle zdobí od pondělního poledne jablonecké Mírové náměstí. Strom se bude v příštích dnech zdobit a jeho rozsvícení je naplánováno na neděli 3. prosince po 17. hodině.
Najít letos vánoční strom pro Jablonec nebylo vůbec snadné. Strom, který do města přinese vánoční atmosféru, musí být dobře rostlý, správně velký a dalším důležitým aspektem je, aby se k němu dobře dostala technika při kácení a jeřáb při nakládání. Letošní vánoční strom je od soukromých majitelů a vyrostl v ulici Antala Staška nedaleko centra města. Kácení proběhlo bez větších obtíží a vcelku hladce se podařilo rozměrný náklad dopravit na náměstí.
Během tohoto týdne dostane vánoční osvětlení a ozdoby a ke slavnostnímu rozsvícení dojde na první adventní neděli 3. prosince. Už od deseti hodin ale Vikýř pořádá v Eurocentru tradiční vánoční dílnu, v 15 hodin bude v kostele sv. Anny zapálena první svíce na adventním věnci a v 16 hodin se tamtéž můžeme těšit na adventní muzicírování v podání souborů Brass a MyJenNěkdy. Program před radnicí začíná v pět hodin odpoledne. Adventní čas ve městě tam budou koledami vítat Vrabčáci a populární zpěvák David Deyl.
Spolu s vánočním stromem se rozsvítí i nové moderní vánoční osvětlení v centru města.
Související články
Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci doprovodí Vrabčáci a David Deyl
Svíčky, hudba, vánoční strom a pohádky… advent v Jablonci začíná
Jablonec bude mít novou vánoční výzdobu v ulicích i na stromě
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2016
Vánoční strom v Jablonci bude mít nové ozdoby
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2015
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Prázdninový provoz MHD v Jablonci nad Nisou
Další změny jízdních řádů platné od 30. 6. 2025 do 31. 8. 2025 se týkají školních linek č. 131, 132 a 133, které o školních prázdninách nejezdí. Dále není v provozu linka č. 110 (autobusové nádraží - Mšeno, Arbesova). Po dobu školních prázdnin nejsou na ostatních linkách zabezpečené spoje s označením 40 a 44. Odpolední spoje vedené přes Malé Vrkoslavice zajišťuje místo linky č. 113 linka č. 105. Od 30. června je zrušený na lince č. 116 spoj s odjezdem v 6:26 hod. z Jabloneckých Pasek na autobusové nádraží (možno využít spoj linky č. 104 s odjezdem v 6:35 hod. z Jabloneckých Pasek na autobusové nádraží a dále do Lukášova). Více o změnách v jablonecké dopravě
Blíží se splatnost poplatku za odpady
Město Jablonec připomíná občanům, že do 15. července 2025 je třeba uhradit místní poplatek za odkládání komunálního odpadu za první pololetí roku. Poplatek je možné zaplatit bezhotovostně převodem, kartou nebo v hotovosti na oddělení poplatků Magistrátu města Jablonec nad Nisou. Všichni lidé, kterých se poplatek týká byli vyrozuměni e-mailem nebo dopisem, ve kterých byly zaslány i podklady k platbě.
Nejnovější články
Na jabloneckou Střelnici přijede AC Sparta Praha
V kempu tanvaldský Špičák zahraje kapela Volupsije
Digitalizace sbírky jabloneckého muzea pokračuje
Kraj opět poskytne dotaci horské službě na nákup potřebných pomůcek
Na hradě Trosky připravili novinku pro fanoušky Kingdom Come
Nejčtenější články
16.07.: Z Horního Maxova do Lučan mohou řidiči cestovat po novém povrchu
15.07.: Festival Dolánky 2025 opět přinese pestrý hudební mix
15.07.: Dvanáctý JBC 4X Revelations: Bahno, skvělá show a zaplněný kopec
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.