Obrazem: Made in Jablonec 2022

23.04.2022 19:43:59 | Autor: Helena Kočová, Václav Novotný | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Made in Jablonec 2022

Jablonecké Eurocentrum bylo ve čtvrtek 21. dubna hostitelem módní přehlídky Made in Jablonec 2022. Přinášíme fotografie Heleny Kočové z této akce i přehled plánu dalších letošních akcí Svazu výrobců skla a bižuterie.

Po dvouleté odmlce způsobené epidemií se v Jablonci opět život vrátil do normálních kolejí. A Svaz výrobců skla a bižuterie zveřejnil svůj plán na letošní rok. Všechny termíny si dejte do svých kalendářů, abyste nikde nechyběli.

1) Členská základna 2022

V roce 2022 má svaz 46 členů. 40 bižuterních výrobně - obchodních firem, 4 střední školy, TUL a Muzeum skla a bižuterie. Za poslední dva roky svaz opustily 4 firmy, ale máme dva nové členy. Zájem projevily nedávno další dvě firmy.

2) Důsledky koronavirového období

Bižuterní průmysl velmi postihla koronavirová krize. Obraty v roce 2021 jsou na cca 50% úrovně roku 2019, několik firem ukončilo činnost. Pokles je způsoben především uzavřením kamenných obchodů a vánočních trhů. Velký dopad má také propad incomingové turistiky, celá řada obchodu v Praze a v turistických destinacích přestala nakupovat a mnoho z nich již neexistuje.

3) Situace v roce 2022

Počátkem roku se projevily další negativní faktory. Došlo k prudkému nárůstu cen energií a obecných i drahých kovů, situace se neuklidnila dodnes. Výsledkem je zvýšení výrobních nákladů o cca 25%, což znamená nutnost zvýšení prodejních cen v ČR i v zahraničí. Přes určitou míru ochoty zákazníků pochopit a akceptovat nové ceny to bude nepochybně znamenat omezení nákupů. Vývoj v prvním čtvrtletí 2022 to dokazuje.

4) Bižuterní centrum Palace Plus

Po devíti létech skončil provoz bižuterního centra Palace Plus v budově bývalého Jablonexu. Důvodem bylo neúnosné zvýšení nákladů na energie a některých služeb. Provoz byl ukončen 31. 3. 2022 a prostory vyklizeny.

Svazu se podařilo najít řešení a bižuterní centrum umístit do domu, který Jablonečáci znají jako Dům nábytku. Intenzivně připravujeme nové centrum, otevření plánujeme 1. června 2022. Koncept zahrne vedle bižuterie a vánočních i známé české sklářské a šperkařské značky.

Svaz uzavřel strategické partnerství se Statutárním městem Jablonec nad Nisou, vedle spolupráce na přípravách a organizaci tzv. top akcí, probíhají intenzivní jednání o vybudování návštěvnického centra v rámci projektu Křišťálové údolí. Toto centrum je plánováno rovněž v Domě nábytku.

5) Výstava Křehká krása 2022

Svaz připravuje další ročník populární výstavy Křehká krása 2022, která se bude konat ve dnech 4. – 7. srpna 2022 v Eurocentru. Tradiční koncept prodejní výstavy bude doplněn o „Vánoční festival“, workshopy a předvádění výroby.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nenechte si ujít módní přehlídku Made in Jablonec 2022
Desátá Křehká krása se rozzářila v Jablonci
Jubilejní Křehká krása představí šperky, krásné ženy i Křišťálové údolí
Desátá Křehká krása v Jablonci bude!
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červenci a srpnu
Křehká krása představí Křišťálové údolí i perličkové ozdoby z Poniklé
Fotoohlédnutí Václava Novotného za 9. ročníkem výstavy Křehká krása
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
FOTO: Na Křehkou krásu si našly cestu tisíce návštěvníků
V Jablonci zahájili výstavu Křehká krása 2020
Ohlédnutí za výstavou Křehká krása 2019
Obrazem: Křehká krása 2019

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 45 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Spustili registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru
V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace