Nevýrazný hokej rozhodly góly do prázdné branky

14.12.2011 18:56:16 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Desátou výhru v letošní druholigové soutěži si jablonečtí hokejisté vybojovali po vyrovnaném souboji s týmem Milevska, což je tým, který s nimi soupeří průběžně o 3. - 5. místo v tabulce. Po zápase chudém na branky zvítězili po gólech v posledních vteřinách hry 4:1. Po zisku tří bodů Vlci předskočili soupeře na čtvrté místo tabulky.

HC Vlci Jablonec - HC Milevsko 2010  4:1 ( 1:1, 0:0, 3:0 )

První zásah v brance si sice připsal hostujcí brankář, ale pak byl více v akci domácí gólman Hanousek, který musel čelit úvodnímu náporu hostů. Jablonec se do své první gólové šance dostal až v 5. minutě, kdy si mezi kruhy najel na přihrávku Petrmichl a puk lízal horní tyčku. Nedáš dostaneš se naplnilo 50 vteřin po této šanci, kdy hostující Fořt vypálil nekrytý na Hanouska, ten puk vyrazil nad sebe a tam se ho snažili spuluhráči rukou vyhodit, ale dojíždějící Fořt ho naopak dotlačil za záda gólmana.

Vlci zvýšili aktivitu a důraz, což jim po několika šancích, například Stehna, pmoholo a také přineslo vyrovnání. A právě Dan Stehno obešel dva soupeře a zprava vystřelil, ale jeho projektil Knap vyrazil, ale na dorážku dojíždějícího Měrtla již nestačil - 1:1. Od vyrovnávací branky byli Vlci lepší, ale kromě pár jejich šancí a brejků soupeře nic poutavého nevalná divácká návštěva neviděla.

Druhá třetina začala pěknou šancí Tondra s Bříškou, ale jeho střelu z mezikruží milevský brankář vyrazil. Pak dostali domácí šanci hrát přesilovku, ale v zápětí se počet hráčů na ledě vyrovnal a nastalo trochu víc vzruchu. Během pár minut se střelecky mohli prosadit Stehno, Mulač nebo Měrtl, ale zůstalo jen u šancí. Pak šel za katr téměř nevinně mladý Mulač a hosté od té doby hru vyrovnali.

Vzruch přinesla situace v deváté minutě, kdy vyjel domácí brankář za nahozeným pukem za branku, ten se však nečekaně odrazil před ní. Hostující útočník se pokusil dopravit kotouč do branky rybičkou, ale Hanousek se vrátil a lapil. To bylo na pár minut vše, co aktéři souboje předvedli, až došlo k přesilovce hostů pět na tři, která trvala 1,44 minuty. Bojovní domácí toho neplodným hostům skvělou obranou moc nedovolili, a co prošlo, pochytal Hanousek. Ke konci třetiny měl naopak přesilovku Jablonec. V té se ocitl u tyčky osamocen Šulc, ale branku netrefil.

Scénář poslední třetiny byl jasný, kdo dá gól vyhraje. Vlci měli víc šancí, protože hráli tři přesilovky po sobě a tu třetí proměnil Bříška ve vítěznou branku. Obránce Hobza si najel mezi kruhy, jeho ránu brankář vyrazil a jablonecký nejlepší střelec již neměl problém do odkryté branky zavěsit. Milevsko se muselo vrhnout do útoku, jestliže ještě chtělo v Jablonci bodovat, a stalo se. Mělo k tomu i jednu přesilovku, ale Hanousek odolal.

V čase 58:31 si Milevsko vzalo oddechový čas a přistoupilo ke hře bez brankáře. Vyhrálo buly a vystřelilo na branku, ale Hanousek puk vyrazil. Několik jabloneckých pokusů o vyhození puku z pásma se hostům podařilo zastavit, ale nakonec Tondr poslal po pravé straně do útoku Bříšku a ten se od mantinelu trefil do prázdné brány. Ještě jednou se Milevsko pokusilo o hru bez brankáře a inkasovalo znovu. Hosté rychle ztratili útočné pásmo, Kadeřábek poslal puk na prázdnou branku, ale spor začal o to, jestli puk vůbec přešel branovou čáru. Hlavní sudí gól uznal. Jen třetí třetina přinesla bojovný hokej a branky, jinak souboj připomínal přípravu na vánoční svátky.

Branky: 12. Měrtl (Stehno), 48. Břiška (Hobza), 59. Břiška (Tondr, Beránek), 60. Kadeřábek (Mulač) - 6. Fořt (Štěrba). Rozhodčí: Vláčil - Kotek, Bosák. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváků: 180.

„Chtěli jsme po delší době vyhrát, měli jsme hrát dva beci a stažené levé křídlo, ale zdálo se mi, že to moc nešlo. Celý zápas to bylo 1:1, pak jsme rozhodli v závěru. Tyhle body jsme moc potřebovali, byli bychom níž, a to se hraje špatně,„ hodnotil zápas brankář Jan Hanousek.

„Dnešní výkon vedl k zaslouženému vítězství, které jsme potřebovali. Chci před vánočními svátky pozdravit všechny naše fanoušky a popřát jim hezké Vánoce a do nového roku zdraví a štěstíčko," vzkázal fanouškům prezident klubu Petr Cinibulk.

Sestava Vlků: Hanousek - Petrmichl, Beránek, Abrahám, Zeman, Duda, Hobza - Šulc, Bříška, Tondr - Měrtl, Kadeřábek, Stehno - Mulač, Peřina, Hájek - připraveni: Bouška, Pulec, Brokeš, Vašek.