Nejčtenější články na webu za březen
09.04.2014 16:40:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonecko
V měsíci březnu vás nejvíce zaujala zpráva o napadnutí mladé dívky v Tanvaldě, po dvou dopravních nehodách pak získaly pozornost i článek o krizi jabloneckého fotbalu a o úmrtí známého atletického činovníka Václava Poláčka.
Dále vás hodně zajímaly i biatlonová exhibice v Břízkách, jablonecký divadelní ples s Karlem Gottem, ples destilatérů, vítání jara s Krakonošem v Harrachově nebo zprávy o soutěži Rákosníčkovo hřiště, demolici domů v jabloneckém zeleném údolí a výstavbě lávky v jablonecké ulici Palackého.
Z historické dvacítky vypadly dva články Velocipédem po Česku a U Železného Brodu došlo k vážné nehodě, tři lidé jsou těžce zranění, které nahradily dva nejlepší články z posledního měsíce. Na zpravodajském portále Naše Jablonecko najdete už celkem 14 530 článků a jen v březnu jich přibylo 231 nových. Celkové historické pořadí nejčtenějších článků na Našem Jablonecku můžete sledovat i průběžně na této stránce.
TOP 20 nejčtenějších článku za březen 2014:
(Články v období od 1. 3. 2014 do 31. 3. 2014)
1. Mladou dívku v Tanvaldě napadli cestou ze školy, zachránila ji starší žena 7122
2. Nehoda na Smržovce skončila smrtí řidiče 5208
3. Střet dvou aut zablokoval harrachovskou křižovatku na Mýtě 1591
4. Kam se to jablonecký fotbal řítí? 1255
5. V sobotu odešel pan Václav Poláček 1101
6. Nehoda kamionu zaměstnala ve středu ráno naplno jablonecké hasiče 1052
7. Místo mistrovství ČR zdařilá exhibice v Břízkách 836
8. Obrazem: 8. ples jabloneckého divadla s Karlem Gottem 797
9. Celostátně hledaný se sám přihlásil strážníkům v Jablonci 786
10. Březnové plesy a karnevaly završí na Jablonecku taneční sezonu 771
11. Policisté žádají o pomoc v případě řidiče, který ujel od nehody 770
12. Začala demolice dvou domů v jabloneckém Zeleném údolí 747
13. Březnové střípky z městské policie 648
14. Obrazem: Společenský ples destilatérů 628
15. Řidič po smyku vyjel v Jablonci mimo vozovku a narazil do stromu 625
16. Během dubna budou řidiči v Jablonci čelit několika uzavírkám 608
17. Rákosníčkovo hřiště bude i v Jablonci! 573
18. Opilý řidič v Desné zapadl po havárii s autem na soukromém pozemku 556
19. Obrazem: Krakonoš s pomocníky přivítal v Harrachově jaro 538
20. Lávka v ulici Palackého bude hotová dříve než předpokládali 536
TOP 20 nejčtenějších článků historicky:
(Články v období od 16. 10. 2010 do 31. 3. 2014)
1. (1.) Policie a hasiči pátrají po ztracené ženě z Rychnova 12574
2. (2.) Slavíme první narozeniny 8133
3. (3.) Řidička auta se podruhé narodila 7827
4. (4.) V Tanvaldě došlo k vážné dopravní nehodě automobilu s motocyklem 7345
5. (5.) V centru Jablonce vyroste McDonald 7126
6. ( - ) Mladou dívku v Tanvaldě napadli cestou ze školy, zachránila ji starší žena 7122
7. (6.) Noční vichřice zlomila vánoční strom na jabloneckém náměstí 7009
8. (7.) Nahý muž lákal u jablonecké přehrady dívky na pivo, pohár a zaučení 6059
9. (8.) Vražda dvanáctileté dívky, podezřelým je její otec 5927
10. (9.) Pitva potvrdila vraždu taxikáře, policie žádá o pomoc 5496
11. ( - ) Nehoda na Smržovce skončila smrtí řidiče 5208
12. (10.) Padající led v Tanvaldě vážně poranil ženu 4938
13. (11.) Šokující detaily vraždy: matka viděla umírat dceru přes Skype 4833
14. (12.) Policie dopadla vrahy. Taxikáře zabili mladíci kvůli 4 tisícům 4662
15. (13.) Obrazem: Pečení adventních věnců z perníku 4627
16. (14.) V Tanvaldu zastřelili Roma, policie zadržela podezřelého 4400
17. (15.) Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po mladé dívce z Liberecka 4148
18. (16.) Obrazem: Cestou k zásahu havaroval hasičský vůz 4084
19. (17.) Tragická nehoda v lučanském lese 4065
20. (18.) Vlak usmrtil muže v tunelu za Tanvaldem 4027
Související články
Nejčtenější články na webu za únor
Nejčtenější články na webu za leden
Nejčtenější články na webu za prosinec
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
02.01.: První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.