Obrazem: Pečení adventních věnců z perníku

19.11.2011 16:52:24 | Autor: Vladimíra Dvořáková | Rubrika: Volný čas | Obce: Jablonec nad Nisou

Obrazem: Pečení adventních věnců z perníku

Již tradiční pečení voňavých adventních věnců z perníku se koná tento víkend v Mateřském centru Jablíčko v Jablonci nad Nisou. 

Maminky, ale i tatínkové se svými ratolestmi si mohou upéct a ozdobit své vlastní adventní věnce, ale i tzv. "bambulky" na zavěšení na stromeček, či jako vhodný a milý vánoční dárek.

Pro ty, kteří nemají možnost do mateřského centra zavítat, přinášíme recept, ze kterého si podobné dárky a dobroty mohou sami vykouzlit doma.

Recept na perníkové těsto: 750 g hladké mouky, 2 kypřící prášky do perníku, 3 vejce, 1 lžíce kakaa, 300 g moučkového cukru, 200 g medu, 15 g másla.

Máslo a med zahřejeme a přilijeme do mísy, kde už máme všechny ostatní přísady. Vypracujeme těsto, které necháme nejlépe dva dny odležet. Z těsta vyválíme plát cca 3 - 5 mm silný a tvořítky vykrajujeme různé tvary pro dekoraci. Následně zdobíme bílkovou polevou.

Recept na bílkovou polevu: 1 bílek, 200 g jemně mletého 3x prosátého moučkového cukru, citronová šťáva. Dáme do misky a třeme vařečkou 20 minut, až poleva úplně zbělá. Potom dle potřeby ředíme citronovou šťávou. Polevu můžeme i přibarvit potravinářskými barvami. Polevu je lepší třít ručně, při použití šlehače nabere příliš vzduchu a na perníčcích se brzy láme a odpadává.

Hezkou zábavu!

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 30 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Ještě do 12. června bude v Jablonci částečně uzavřená ulice Březová od č.p. 4965/7 ke křižovatce s ulicí V Luzích kvůli rekonstrukci plynovodu a plynovodních přípojek; do 30. června bude na chodníku od domu s číslem 1711 v ulici Vysoká po objekt s číslem 723/1 v ulici Chelčického stát lešení; do 25. května zabere chodník a část ulice Smetanovy před domem s čp. 2402/1 výkop pro kanalizační přípojku; a do 6. července bude v ulici Pod Skalkou před domem s čp. 2403/1 stát na chodníku lešení.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Noc kostelů se koná i v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce
Muzeum skla přinese dárek ke dni dětí
Zdatné běžce prověří Maloskalský půlmaraton
Hejtman Libereckého kraje Martin Půta přijede 3. června do Rychnova
Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn