Noční vichřice zlomila vánoční strom na jabloneckém náměstí

06.12.2013 08:34:28 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Noční vichřice zlomila vánoční strom na jabloneckém náměstí

Noční vichřice, která se prohnala celou Evropou, se nevyhnula ani Jablonci nad Nisou a zlomila půl hodiny po půlnoci i vánoční strom na náměstí. „Nikdo nebyl zraněn, škoda vznikla jen na stromě a jeho ozdobách," potvrdil náměstek primátora Miloš Vele.

Strom je zlomený na třech místech, už nejde dál použít. Jednalo se o smrk pichlák vysoký 10 metrů. „Počítali jsme s tím, že se může něco stát, proto byli už od odpoledne v pohotovosti městští strážníci i technické služby," uvedl primátor Beitl.

Pracovníci TSJ na příkaz primátora města ohradili již ve čtvrtek odpoledne prostor, kam by teoreticky mohl strom spadnout, a učinili taková opatření, aby minimalizovali škody na majetku či zdraví a životech obyvatel města. Kamery městského kamerového systému byly natočeny přímo na strom, aby v případě nehody bylo možné okamžitě zareagovat. V sedm hodin ráno už bylo Mírové náměstí uklizené. „Počítáme s tím, že vánoční strom nahradíme, náměstí určitě holé nezůstane," ujistil náměstek Vele. Podle aktuálních informací Jablonec dostane nový vánoční strom počátkem příštího týdne.  

Videa z pádu stromu najdete zde a z jiné kamery zde

   

Na místních komunikacích popadaly i další stromy a zabránily tak provozu. „Technické služby i hasiči dělají vše pro to, aby byly silnice co nejdřív průjezdné. Počasí i nadále komplikuje zimní údržbu, vítr opět zafoukával již protažené úseky, na kterých sníh namrzá. Prosíme všechny chodce i řidiče o zvýšenou opatrnost," dodala mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.

Kromě jabloneckého vánočního padaly i stromy po celém kraji, takže několik silnic bylo v noci neprůjezdných, podrobnosti o řádění silného větru čtěte samostatně zde

Aktualizace: Pracovníci jabloneckých technických služeb během dne intenzívně pracovali na odtranění škod po řádění větru. Vítr ovšem poškodil i stromy v urnovém háji na jabloneckém městském hřbitově, který tak bude z bezpečnostních důvodů během víkendu uzavřen!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VIDEO: Jak vichřice zlomila Vánoční strom
Kromě vánočního popadaly v Jablonci další stromy, uzavřen bude hřbitov
Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Spartak Rychnov je stále na čele východní skupiny I.B třídy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Rodiče ignorovali v ulici Arbesova zákaz stání, teď nemohou ani zastavit
V derby Desná vs. Mšeno padlo osm gólů

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
23.09.: VIDEO: Hasiči museli vyzvednout ve Smržovce převrácenou Tatru
23.09.: Fotbalisté Velkých Hamrů potvrdili druhé místo v divizi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn