Nakažených v kraji je už padesát, v noci dorazily ochranné prostředky
28.03.2020 11:16:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

V Libereckém kraji od pátečního večera evidujeme 50 případů onemocnění Covid-19 způsobeného novým koronavirem. Mezi nové případy patří i klient a zaměstnanec libereckého domu seniorů na Františkově. Domov už přijal nezbytná opatření. Část zaměstnanců zůstane v domácí karanténě, část na služebních pokojích Domu Bára. Celé patro se dezinfikuje. Vybraní klienti a zaměstnanci domova projdou preventivními testy.
Z důvodu potvrzené nákazy jednoho z pracovníků Domu seniorů Liberec-Františkov a jednoho klienta budou od pátku 27. března 2020 provádět odborníci dezinfekční práce na jednom z pater Domu Bára. Preventivními testy na onemocnění Covid-19 projdou také vybraní klienti a zaměstnanci.
„Již nyní jsou prováděna nezbytná opatření. Část zaměstnanců zůstane v domácí karanténě, část na služebních pokojích Domu Bára. Celé patro se dezinfikuje a následně odborníci a zdravotníci dle výsledků testů vyhodnotí další postup," uvedla tisková mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje Andrea Fulková.
Případy onemocnění Covid-19 způsobeného novým koronavirem v Libereckém kraji podle okresů: Liberecko 24 (+3 osoby), Jablonecko 14 (+1), Českolipsko 2 a Semilsko 10 osob. V České republice je celkem 2 279 osob s prokázanou nákazou, 11 vyléčených osob a 9 obětí. Celkem provedeno 31 127 testů. Údaje z 27. 3. 17:46. Informace k lokalitám na http://mapaviru.cz.
„Ministerstvo zdravotnictví musí především zajistit okamžité testování všech zaměstnanců pobytových zařízení pro seniory a všechny rizikové zaměstnance zatím ponechat mimo zařízení. V druhém kroku je nutné otestovat všechny klienty těchto zařízení a začít těmi domovy, kde jsou nemocní už indikováni. K tomu ale zoufale hodně potřebujeme navýšit schopnost zdravotního systému testovat více lidí denně a hlavně testovat rizikově skupiny," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
Do kraje dorazily další ochranné prostředky
V noci dorazila do Libereckého kraje další dodávka ochranných pomůcek, „Pomohla k nim páteční poněkud mobilizační videokonference Asociace krajů České republiky s panem ministrem Hamáčkem, paní ministryní Maláčovou a panem Prymulou," upřesnil hejtman Půta.
Hasiči přivezli rukavice (7 000 kusů), respirátory N95 (2 080), roušky (125 400), respirátory KN95 (2 600), obleky (1 250) a brýle (800). V sobotu dopoledne bude materiál rozvážen všude tam v kraji, kde nejvíc chybí, především nemocnice a pobytovky sociálních služeb.
Související články
V Libereckém kraji je už 46 nakažených, nárůst je o 12 osob
V Libereckém kraji přibylo 12 nakažených, celkem jich je už 34
Kraj začne vyrábět filtry z nanovláken. Chce je dodávat záchranářům
Liberecký kraj má 18 nakažených, jeden z domova důchodců Český Dub
Vyjádřete podporu s písní Není nutno
Policisté při kontrolách dodržování nařízení vlády přitvrdí
Policisté předali 500 respirátorů záchrance, v kraji už je 16 nakažených
Hasiči převezli zpět do České republiky téměř dvě stě lidí
Informace o koronaviru poskytne nová telefonní linka 1212
Hejtman Půta děkuje starostům v Libereckém kraji za úsilí a nasazení
V Libereckém kraji je 12 pacientů s koronavirem, nejméně z republiky
Krajští hasiči dostali stovky roušek od firmy Krasohled Liberec
Liberecký kraj kvůli koronaviru prodloužil lhůty pro žádosti o dotace
Respirátory a další ochranné prostředky rozvážejí po Libereckém kraji
Ve stavu nouze pomáhá i Diakonie Českobratrské církve evangelické
Pomoc a solidarita pro řidiče před hraničním přechodem v Harrachově
Krizový štáb kraje zasedal již poosmé, zhodnotil týdenní opatření
Vláda navyšuje úvěry, pomoc při ošetřování dostanou i OSVČ
VIDEO: Dopravu komplikují kamiony ve směru na Harrachov
Mobilní základna záchranky ve Vesci, v kraji už šestý případ koronaviru
KNL zřídila odběrové místo pro pacienty s podezřením na koronavir
MHD jezdí podle víkendových jízdních řádů, cestující musí mít roušku
V Libereckém kraji jsou roušky na veřejnosti povinné!
HZS Libereckého kraje se podílí na převozu občanů zpět do Česka
Uzavření hranic má dopady i pro návštěvníky Krkonoš
Dojde k přerušení přeshraniční osobní autobusové a vlakové dopravy
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonecko
Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium
Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.
Výkopy na Šumavě
Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.
Nejnovější články
Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Nejčtenější články
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.