Ve stavu nouze pomáhá i Diakonie Českobratrské církve evangelické

21.03.2020 15:50:40 | Autor: Jiří Böhm | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jablonecko

Ve stavu nouze pomáhá i Diakonie Českobratrské církve evangelické

Čím dál více lidí začíná mít strach a obavy ze současné situace kolem koronaviru. Diakonie jako jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb jim nabízí pomoc prostřednictvím bezplatné linky 800 567 567 a nového webu jsmesvami.diakonie.cz. Na Jablonecku její aktuální pomocníky a základny najdete v Jablonci, Železném Brodě i Tanvaldě.

Diakonie, jeden z nevýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR, v aktuální situaci nabízí veřejnosti:

  • Bezplatnou krizovou linku 800 567 567 pro ty, kteří v souvislosti s aktuální situací prožívají strach, úzkost nebo obavy a potřebují podporu, porozumění, bezpečí.
  • Nový web s přehlednou mapou nabídek pomoci různých organizací a možností registrace dobrovolníků jsmesvami.diakonie.cz.

Pro ty, kdo mají strach a obavy: linka 800 567 567

Lidé mohou telefonovat denně od 9 do 20 hodin včetně víkendu. Linka je anonymní a bezplatná a její provoz zajišťují odborníci z oblasti krizové intervence. „Předpokládáme zájem především u starších a osamělých lidí, ale zavolat může opravdu úplně každý, kdo zkrátka nechce být na svůj strach, své obavy sám," říká Anna Stodolová, vedoucí SOS centra Diakonie, které linku provozuje. Lidé také mohou využít online poradnu prostřednictvím chatu, a to buď po Skypu (SOS.centrum) nebo na webu www.soscentrum.cz.

Všechny nabídky pomoci pohromadě: Web jsmesvami.diakonie.cz

Právě spuštěné stránky jsmesvami.diakonie.cz na jednom místě evidují všechny služby aktuální pomoci, o nichž celorepublikově víme. Mapu Diakonie průběžně aktualizuje. Nabídky se nejčastěji týkají praktické pomoci seniorům či osamělým lidem (nákupy, praktická pomoc, ale i linky důvěry apod.).

Vedle toho Diakonie nabízí registraci dobrovolníkům, které poté prostřednictvím regionálních koordinátorů vyšle na pomoc těm, kdo o ni požádají (při zachování maximální míry ochrany pro příjemce pomoci i dobrovolníky samotné). Koordinaci dobrovolníků má na starosti humanitární středisko Diakonie, které má četné zkušenosti například z mnoha povodní v ČR.

Roušky pro celé město i dopisy školákům s postižením

Diakonie má své pobočky na více než 150 místech v celé zemi, v našich službách jsou také tisíce seniorů. Ve všech našich zařízeních dbáme na dodržování vládních i regionálních opatření a reagujeme na aktuální situaci. „Děláme vše pro to, abychom maximálně ochránili naše klienty i personál," říká Jan Soběslavský, ředitel Diakonie. O konkrétních opatřeních v konkrétních službách Diakonie se může veřejnost informovat přímo v dané pobočce Diakonie. Jejich seznam včetně kontaktů najdete na této interaktivní mapě.

V časech, kdy mnohé služby musely uzavřít provoz, jejich zaměstnanci přemýšlejí, jak být aspoň na dálku v kontaktu se svými klienty. Ve speciální škole pro děti s postižením v jihočeské Soběslavi například každý týden rodinám dětí volají a posílají také dopisy. V nich jsou různé drobné úkoly pro děti, puzzle nebo společné fotografie. V Soběslavi, kde Diakonie Rolnička vedle školy provozuje i stacionář a další služby, se také hromadně pustili do výroby roušek. „Zavedli jsme manufakturu a získali dokonce pár šicích strojů. Původně jsme šili roušky pro naše klienty - děti i jejich rodiny, ale stala se z toho komunitní záležitost a s trochou nadsázky lze říct, že dnes šijeme pro celé město," konstatuje Kamila Viktorová, ředitelka místní speciální školy Diakonie.

O Diakonii ČCE: Pomoc má mnoho tváří

Diakonie pomáhá lidem v těžkých situacích, kdy už jim nebo jejich nejbližším docházejí síly. Poskytuje služby seniorům, dětem i dospělým s postižením a lidem v různých životních krizích. Diakonie se věnuje také humanitární a rozvojové práci v zahraničí. Ročně podpoří 40 tisíc lidí u nás i ve světě. Více na www.diakonie.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pomoc a solidarita pro řidiče před hraničním přechodem v Harrachově
Krizový štáb kraje zasedal již poosmé, zhodnotil týdenní opatření
Vláda navyšuje úvěry, pomoc při ošetřování dostanou i OSVČ
VIDEO: Dopravu komplikují kamiony ve směru na Harrachov
Mobilní základna záchranky ve Vesci, v kraji už šestý případ koronaviru
KNL zřídila odběrové místo pro pacienty s podezřením na koronavir
MHD jezdí podle víkendových jízdních řádů, cestující musí mít roušku
V Libereckém kraji jsou roušky na veřejnosti povinné!
HZS Libereckého kraje se podílí na převozu občanů zpět do Česka
Uzavření hranic má dopady i pro návštěvníky Krkonoš
Dojde k přerušení přeshraniční osobní autobusové a vlakové dopravy

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj hledá Památku roku pro letošek. Nominace přijímá do 30. dubna

Již jen několik dní je možné přihlásit se do devátého ročníku soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje; termín vyprší 30. dubna. Soutěž, jejímž cílem je upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v našem regionu, vypisuje Liberecký kraj. „Skutečně velice stojíme o to, aby se nám hlásilo co nejvíce majitelů úspěšných obnov památek. Jejich obnovy jsou inspirací příkladem pro ostatní majitele," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje. Předchozí článek

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec nad Nisou je podle ankety opět pro podnikání zaslíbený!
Smržovský kostel rozezní vážná a filmová hudba
Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?

Nejčtenější články

24.04.: Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
24.04.: Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
23.04.: Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace