Na výhru Alkmaaru opět střílel Gudmundsson

01.10.2021 09:54:20 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec v Alkmaaru nastoupil s Čvančarou místo zraněného Doležala na hrotu, jinak vše při starém a při starém dopadl i výsledek, kterým je těsná výhra domácích.

AZ Alkmaar - FK Jablonec 1:0 (0:0)

Oba týmy nastoupily s těmito hráči:

* AZ Alkmaar: Vindahl - Sugawara, Chatzidiakos, Indi, Wijndal /C/ (78. Witry) - Midtsjø, de Wit, Clasie - Gudmundsson (90. Beukema), Pavlidis (66. Abúchlál), Karlsson. Náhradníci: Verhulst, Reus - Koopmeiners, Evjen, Duin, Letschert, Tábúní, Reijnders, Oosting.

* FK Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil (70. Malínský), Houska, Považanec /C/ (86. Vaníček), Kratochvíl, Pilař - Čvančara (46. Nešpor). Náhradníci: Vajner, Hrubý - Hübschman, Smejkal, Surzyn, Haitl.

Příjemný stadion AZ Alkmaar byl dějištěm dalšího zápasu jabloneckých fotbalistů v Konferenční lize. Před léty tam jablonecký tým prohrál 0:2, nyní 0:1. Tehdy i tentokrát střílel kanonýr jménem Gudmundson. Tehdy Johann, nyní Albert. Přesto se historie neopakovala, tentokrát byli Jablonečtí domácímu favoritu daleko ale daleko důstojnějším soupeřem.

Již v 5. minutě to smrdělo gólem, Čvančara se prodral obranou AZ, vypálil pěknou křížnou střelu, ta však o pár centimetrů minula bránu Vindahla. Zápas rozhodla jediná chyba jablonecké defenzívy, kdy v 53. minutě obrana nedokázala pokrýt svoje vápno, míč dostal osamocený Gudmundson a Hanuš neměl nejmenší šanci. V 57. se zase Karlsson probil obranou, naštěstí jeho střela minula Hanušovu bránu. V 64. minutě měl největší šanci zápasu střídající Nešpor, Pilařův centr odkopl nešťastně Chatzidiakos a míč trefil břevno domácí brány, Nešporovi se asi střetly myšlenky a míč do brány, ač sám před ní, neposlal. V 77. šli domácí po kiksu Zeleného sami na Hanuše, ale Abuchlál místo přihrávky na volného kolegu před prázdnou bránu vzal situaci na sebe, a hezky počesku ji zvojtil. V 80. minutě měl další loženku Gudmundson, ale poslal míč těsně snad i s pomocí tyče.

Zápasová statistika:

Branky: 53. A. Gudmundsson (Wijndal).
Karty: 59. Chatzidiakos (ALK) - 16. Pilař (JAB), 51. Nešpor (JAB), 84. Krob (JAB).
Rozhodčí: Obrenovič - Praprotnik, Kordež (SL).

Zápas se těžko hodnotí, protože je to z jablonecké strany pořád stejné. Kratochvíl v pozici pomocníka hrotového hráče ať Doležala, Čvančary či Nešpora na tuto roli prostě nemá a bohužel trenér Rada to nevidí, nebo nechce vidět. Kratochvílovi hrozně ubližuje, protože ta trapnost tohoto systému začíná být do nebe volající. Nákopy ze stran před bránu jsou pro kočku, nic z toho není - a už pěkných pár kol včetně těch ligových. Divím se, že je Radovi umožněno, aby likvidoval hráče, jakým byl někdejší výborný Doležalův partner v útoku Chramosta, aby v Jablonci doslova hnili na lavičce Smejkal s Vaníčkem a neustále hrál na pro něho nemožném postu Kratochvíl, jehož hra je viditelně od ničeho k ničemu. A Rada nic.

On se prostě zašprajcuje, fotbal si hraje pro sebe, na diváky kašle a ještě se rozčiluje. Tak jen tak dál! Jinak v poli, zvláště v první půli, hráli hosté výborně, po změně stran už to bylo trochu horší. Rada na střídání nikoho prakticky nemá, střídá nerad, sám to říká, ale on se fotbal hodně mění a ty staré zásady přestávají účinkovat. A je to škoda, bod s tímto Alkmaarem se určitě uhrát dal, ale počítat s tím, že obrana neudělá žádnou chybu a soupeř se ani jednou neprosadí prostě nejde. A unavený tým bez střídání nakonec v závěru mohl klidně dostat trojku. Bylo to vidět i z jablonecké lavičky, nebo jenom z televize?

Nyní z exotického a nádherného Alkmaaru směr Mladá Boleslav na mač s Votroky, na Radu si brousí zuby kolega Koubek, takže kdo z koho?