Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci

06.07.2022 12:19:28 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci

Na nedávno ukončené olympiádě dětí a mládeže v Olomouckém kraji dali o sobě řádně vědět mladí plavci TJ Bižuterie.

Čtyřicet medailí vybojovali sportovci Libereckého kraje v deseti různých sportovních odvětví. Plavci vyplavali celkem 12 medailí (téměř jednu třetinu), 10 z těchto 12 medailí míří zpět do Jablonce nad Nisou a dvě do České Lípy. Z jabloneckého oddílu bylo nominováno celkem 9 plavců, kteří se připravovali pod vedením trenérky Kláry Klápšťové.

Nejúspěšnější sportovkyní za Liberecký kraj se stala Veronika Grusová, která získala čtyři zlaté (100 a 200 prsa, 200 PZ, 100 motýl) a jednu stříbrnou medaili (200 VZ). Zdárně ji sekundovali kluci z jabloneckého oddílu - Václav Resl, který získal dvě stříbrné medaile (100 Prsa, 200 PZ) a dvě pátá místa. Šimon Danilevič si pro bronzovou medaili doplaval na trati 200 VZ, na rozšířeném pódiu byl za 4. místo na 100 VZ a za 6. místo na 100 znak. Kopec smůly si pak vybral Tobias Merker, který dohmátl 2x na 4. místě (50 VZ, 100 Motýl) kdy ho od medaile dělilo 0,09 sec. respektive 0,2 sec.

Jmenovaní kluci společně se svým 4. mušketýrem Šimonem Fichtnerem (nejlépe 7. místo na 200 znak) pak byli nominováni do obou štafet. Kluci jsou ve štafetách mistři republiky, ale na olympiádě proti nim startovali vždy nejlepší čtyři plavci z jednotlivých krajů, na rozdíl od MČR, kde plavou za své oddíly. Všichni očekávali velký boj o vytoužené medaile. K naší radosti obě dvě nejcennější připadly Libereckému kraji (tedy plavcům TJ Bižuterie). Dvě zlata ze štafet (4x50 VZ a 4x50 PZ), kde startovali plavci jen z jednoho oddílu - to bylo velké téma pro všechny trenéry a historiky ODM. To se ještě nikdy nestalo, historické vítězství.

Dále náš oddíl reprezentovala Markéta Pěničková - 16. místo na 200 motýl, Ester Krejsová si zaplaval finále na 200 motýl, kde doplavala na skvělém 7. místě.

Eliška Grusová byla nejlépe 15. na 200 prsa. Jan Janata, sportovní obojživelník, který má v tomto roce již dvě stříbrné medaile ze dvou sportovních odvětví (5km v běhu na lyžích - reprezentant Ski clubu a Aquatlonu - reprezentant triatlonového oddílu) si doplaval pro dvě 19. místa na 100 a 200 prsa.

Jablonečtí plavci se zapsali tučným písmem do historie a zaslouženě mají velký dík od všech trenérů TJ Bižuterie. Sami si jen povzdechli, že bohužel ztráceli na startech a vše pak doháněli v průběhu závodu. V jabloneckém bazénu totiž trénují na 35 let starých startovních blocích. Ale vše je na dobré cestě. Z vedení města je přislíbena změna těchto bloků. Plavecký oddíl má v tuto chvíli již připravenou část financí na tuto změnu. A pak se budeme těšit na další sportovní úspěchy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června
Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat
Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse

Nejčtenější články

17.06.: Plavecký bazén do konce června uzavřen: Komplikace při výměně skříněk
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace