Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci

06.07.2022 12:19:28 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci

Na nedávno ukončené olympiádě dětí a mládeže v Olomouckém kraji dali o sobě řádně vědět mladí plavci TJ Bižuterie.

Čtyřicet medailí vybojovali sportovci Libereckého kraje v deseti různých sportovních odvětví. Plavci vyplavali celkem 12 medailí (téměř jednu třetinu), 10 z těchto 12 medailí míří zpět do Jablonce nad Nisou a dvě do České Lípy. Z jabloneckého oddílu bylo nominováno celkem 9 plavců, kteří se připravovali pod vedením trenérky Kláry Klápšťové.

Nejúspěšnější sportovkyní za Liberecký kraj se stala Veronika Grusová, která získala čtyři zlaté (100 a 200 prsa, 200 PZ, 100 motýl) a jednu stříbrnou medaili (200 VZ). Zdárně ji sekundovali kluci z jabloneckého oddílu - Václav Resl, který získal dvě stříbrné medaile (100 Prsa, 200 PZ) a dvě pátá místa. Šimon Danilevič si pro bronzovou medaili doplaval na trati 200 VZ, na rozšířeném pódiu byl za 4. místo na 100 VZ a za 6. místo na 100 znak. Kopec smůly si pak vybral Tobias Merker, který dohmátl 2x na 4. místě (50 VZ, 100 Motýl) kdy ho od medaile dělilo 0,09 sec. respektive 0,2 sec.

Jmenovaní kluci společně se svým 4. mušketýrem Šimonem Fichtnerem (nejlépe 7. místo na 200 znak) pak byli nominováni do obou štafet. Kluci jsou ve štafetách mistři republiky, ale na olympiádě proti nim startovali vždy nejlepší čtyři plavci z jednotlivých krajů, na rozdíl od MČR, kde plavou za své oddíly. Všichni očekávali velký boj o vytoužené medaile. K naší radosti obě dvě nejcennější připadly Libereckému kraji (tedy plavcům TJ Bižuterie). Dvě zlata ze štafet (4x50 VZ a 4x50 PZ), kde startovali plavci jen z jednoho oddílu - to bylo velké téma pro všechny trenéry a historiky ODM. To se ještě nikdy nestalo, historické vítězství.

Dále náš oddíl reprezentovala Markéta Pěničková - 16. místo na 200 motýl, Ester Krejsová si zaplaval finále na 200 motýl, kde doplavala na skvělém 7. místě.

Eliška Grusová byla nejlépe 15. na 200 prsa. Jan Janata, sportovní obojživelník, který má v tomto roce již dvě stříbrné medaile ze dvou sportovních odvětví (5km v běhu na lyžích - reprezentant Ski clubu a Aquatlonu - reprezentant triatlonového oddílu) si doplaval pro dvě 19. místa na 100 a 200 prsa.

Jablonečtí plavci se zapsali tučným písmem do historie a zaslouženě mají velký dík od všech trenérů TJ Bižuterie. Sami si jen povzdechli, že bohužel ztráceli na startech a vše pak doháněli v průběhu závodu. V jabloneckém bazénu totiž trénují na 35 let starých startovních blocích. Ale vše je na dobré cestě. Z vedení města je přislíbena změna těchto bloků. Plavecký oddíl má v tuto chvíli již připravenou část financí na tuto změnu. A pak se budeme těšit na další sportovní úspěchy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace