Na benefičním koncertě vystoupí Ondřej Ruml a Iuventus, Gaude!

07.09.2021 10:02:59 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Na benefičním koncertě vystoupí Ondřej Ruml a Iuventus, Gaude!

V pátek 10. září pořádá statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci se společností Kultura Jablonec, o.p.s., benefiční koncert jabloneckého rodáka, zpěváka Ondřeje Rumla a místního dětského pěveckého sboru Iuventus, Gaude! Celý výtěžek ze vstupného poputuje ve prospěch Základní školy v Moravské Nové Vsi, která byla rozsáhle poničená červnovým tornádem.

Koncert se koná na letní scéně a začíná v 19 hodin. Vstupenky jsou k dostání už v předprodeji za 390 korun. „Myslím, že je správné směřovat pomoc hlavně dětem a jako učitel to vnímám o to silněji. Poté, co jsme se rozhodli pomoci kromě jiných měst postižených tornádem také Moravské Nové Vsi a její škole, jel jsem se na vlastní oči podívat na tamní situaci. To, co jsem viděl, mnou otřáslo. Chtěl bych tedy Jablonečany vyzvat, aby nepropadli falešnému pocitu, že pomoci už není třeba tolik, jako v prvních dnech po katastrofě," řekl jablonecký náměstek primátora pro oblast sociální David Mánek, který zve na tento benefiční koncert. „Všichni vystoupí bez nároku na honorář a díky tomu můžeme zaslat celý výtěžek na obnovu ZŠ v Moravské Nové Vsi," konstatoval Mánek.

Ředitelka školy v Moravské Nové Vsi Hana Grosmannová je vděčná za každou pomoc, která od dárců přichází: „Tornádo nám během několika minut vzalo všechno, co jsme sedm let budovali, na co jsme byli pyšní a z čeho jsme se s dětmi radovali. Teď bojujeme s pocitem naprostého zmaru, drží nás nad vodou právě pomoc přicházející od lidí a měst z celé republiky. Peníze z Jablonce využijeme přímo na technické vybavení školy zničené tornádem, jako jsou interaktivní tabule, dataprojektory, monitory, nástěnky, nábytek a herní prvky v družině atd. Chci všem v Jablonci poděkovat."

„Že budeme všichni vystupovat pro takhle dobrou věc bez nároku na honorář, je věc muzikantské cti. Domluva s Tomášem Pospíšilem, sbormistrem Iuventus, Gaude! byla snadná, protože už za sebou máme nejen společná vystoupení, ale i spolupráci na mé desce Zapomenutý příběh," připomněl Ondřej Ruml. Koncert bude rozdělený do tří částí, samostatně vystoupí zpěvák i sbor a ve třetí části se sejdou na podiu společně. „Těším se, že se 10. září na jablonecké letní scéně sejdeme v takovém počtu, aby výtěžek z koncertu stál opravdu za to!" dodal Ruml.

ZŠ v Moravské Nové Vsi

je úplná vesnická škola s prvním až devátým ročníkem a kapacitou 397 žáků. Navštěvují ji i děti z okolních obcí Týnec a Hrušky. O žáky a chod školy se stará 25 pedagogů a šest nepedagogických pracovníků. První stupeň je v samostatné budově v centru Moravské Nové Vsi, druhý uprostřed zeleně na okraji obce. V obou budovách je 13 kmenových tříd a tři odborné učebny. Budova 2. stupně se v roce 2018 rozšířila o novou přístavbu. Tornádo vše změnilo, celková škoda se odhaduje na 50 milionů korun a obnova bude trvat až rok.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec daroval celkem milion třem moravským městům
Jablonečáci předvedli velké srdce, Moraváci za to děkují

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty
Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum
Rockové Léto na kopci pořádají u rozhledny Nisanka
Nádoby na plast a papír jsou v dalších částech Jablonce

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
10.08.: Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace