Jablonečáci předvedli velké srdce, Moraváci za to děkují

13.09.2021 18:06:44 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečáci předvedli velké srdce, Moraváci za to děkují

V pátek 10. září patřil večer na jablonecké letní scéně benefičnímu koncertu pro Základní školu v Moravské Nové Vsi. Celý výtěžek ze vstupného ve výši 37 tisíc korun, poputuje na obnovu školy zničené červnovým tornádem. I nadále je však otevřený transparentní účet 123-3123220277/0100 ve prospěch školy v Moravské Nové Vsi, kam je možné přispívat do konce září.

Na koncertě bez nároku na honorář vystoupil jablonecký rodák Ondřej Ruml a místní pěvecký sbor Iuventus, Gaude! pod taktovkou Tomáše Pospíšila, moderátorského mikrofonu se chopil jednatel společnosti Kultura Jablonec, p. p., Petr Vobořil.

Posluchače v úvodu večera přišla pozdravit také ředitelka ZŠ Moravská Nová Ves Hana Grosmannová: „Děkuji vám za všechny žáky, jejich rodiče i pedagogy. Moc si vážíme toho, co jste nám tímto koncertem vy všichni zprostředkovali. Děkujeme za pomoc. Určitě tím pomůžete doslova vstát z popela oběma našim školním budovám, které během tornáda opravdu vzaly za své. Nyní jsme už trochu někde jinde než před dvěma měsíci, protože aspoň u jedné budovy máme už vyměněná okna a střechu pod fólií, nyní čekáme na střešní tašky. Dokonce jsme 6. září dokázali už přivítat šest tříd. Vy Jablonečáci předvedli velké srdce a my Moraváci si toho opravdu moc vážíme."

Jablonecký benefiční koncert pro Základní školu v Moravské Nové Vsi<br />Autor: Martin Kubišta„V Moravské Nové Vsi jsem osobně byl. Když si vzpomenu na torza domů, školy a všeho ostatního, vím, že naše pomoc bude mít konkrétní efekt. Nyní jsme zhruba na čtvrt milionu korun a věřím, že do konce září vybereme částku, která škole umožní postavit se pevně znovu na nohy. Za myšlenku Jablonečáci Moravě jsem moc vděčný a děkuji všem, kdo na pomoc přispěli i přispějí," uzavřel své slovo náměstek jabloneckého primátora David Mánek a předal ředitelce školy květiny.

„Už v minulosti jsme pořádali benefiční koncerty a víme, že se na Jablonečáky můžeme spolehnout, že na ně přijdou a pomohou. Vzpomínám na krásný koncert v kostele sv. Anny, kde vystupoval Štěpán Rak. Také tehdy jsme pomáhali Moravě, když ji zasáhla povodeň. A byly i další. Jsem rád, že dnes všechno vyšlo včetně počasí a že když jsme oslovili Tomáše Pospíšila i Ondřeje Rumla, tak oba okamžitě souhlasili a vzdali se honoráře. Za to jim děkuji," připomněl Petr Vobořil.

„Díky za pozvání, jsem rád, že můžu hrát zase doma a ještě pro dobrou věc," zahájil své vystoupení Ondřej Ruml, jemuž předcházela samostatná část v provedení Iuventus, Gaude! Společně si pak připravili několik písní v závěrečné části koncertu. Pokud litujete, že jste benefiční koncert Jablonečáci Moravě nemohli navštívit, můžete se podívat na jeho záznam na adrese https://www.youtube.com/watch?v=mVphUZeVSKk, a to do konce září. Po stejnou dobu bude také otevřený účet pro charitativní sbírku. K datu 13. 9. je na účtu 233 500 korun. Transparentní účty

 

Finanční pomoc formou daru statutárního města Jablonec nad Nisou oblastem postiženým tornádem, konkrétně Hodonínu, Hruškám a Moravské Nové Vsi, budou ve čtvrtek 16. září projednávat zastupitelé. „Dohodli jsme se, že finanční dar budeme směřovat na konkrétní subjekty, a těmi že budou základní nebo mateřské školy v těchto třech místech," dodává primátor města Jiří Čeřovský.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec daroval celkem milion třem moravským městům
Na benefičním koncertě vystoupí Ondřej Ruml a Iuventus, Gaude!

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 73 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestující se však o ztrátu spojů obávat nemusí. Liberecký kraj totiž od 12. prosince, se změnou jízdních řádů, plánuje v tomto úseku zajistit svoji linku 400. Ta bude mít stejné dojezdové časy jako předchozí dopravce Quick Bus, a to přibližně půldruhé hodiny. „Pro cestující, a ti jsou v této situaci nejdůležitější, zajistí Liberecký kraj ve spolupráci se Středočeským krajem celodenní a celotýdenní nabídku spojení. Část linek bude vedena také z Ústeckého kraje, přičemž Liberecký kraj již v minulosti navíc nabídl možnost rozšířit nabídku o autobusy směrem na Varnsdorf," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Městská knihovna Lučany nad Nisou v pondělí 6. prosince zavřena

V pondělí 6. prosince 2021 bude z důvodu nemoci knihovnice Městská knihovna Lučany nad Nisou celý den zavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V nemocnicích v Libereckém kraji je aktuálně 212 pacientů s covidem
Dopravně bezpečnostní akce Mikuláš proběhla v neděli 5. prosince
Město Jablonec stanovilo nájemné ve svých opravených bytech
Krajský projekt hospodaření s vodou získal cenu Chytrá města 2021
Fešáci letos čtyřiapadesátiletí, fanoušků však mají stále dost

Nejčtenější články

06.12.: Policie hledá svědky dopravní nehody v jablonecké ulici 5. května
06.12.: Vodorovné značení v jabloneckých ulicích budou dělat ještě dva dny
06.12.: Parkoviště v Tržní ulici v Jablonci má nový povrch

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace