Jablonec daroval celkem milion třem moravským městům

19.09.2021 11:30:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec daroval celkem milion třem moravským městům

Jeden milion korun daruje Jablonec nad Nisou ze své pokladny třem moravským obcím postiženým červnovým tornádem. Finance směřují školským zařízením v Hodoníně, Hruškách a Moravské Nové Vsi, kde byla škola zvláště poničená, a proto Jablonec uspořádal v její prospěch také benefiční koncert a otevřel transparentní účet.

Výtěžek ze vstupného koncertu je 37 tisíc korun, na transparentní účtu byla k 16. září částka 233 500 korun. Přispívat na něj i jen drobnou částkou je možné do konce září.

„Bezprostředně po červnové ničivé události na jižní Moravě jsme si řekli, jakou možnost pomoci zvolíme. Rozhodli jsme se finančně pomoci konkrétní obci či zařízení, což se později ukázalo jako prozíravé," uvedl primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a dodal, že město navázalo kontakt s odděleními krizového řízení na Břeclavsku a Hodonínsku a požádalo o doporučení nejvhodnějších místo pomoci. „Tento postup jsme zvolili záměrně, aby se na některou z obcí či institucí nezapomnělo, protože nebyla tak mediálně preferovaná," vysvětlil primátor Čeřovský.

Výsledkem dalšího jednání byly tipy na pomoc konkrétním subjektům, které primátor Čeřovský a náměstek pro oblast humanitní David Mánek v srpnu navštívili. „Byli jsme připravení pomoci finančně okamžitě, ale bylo nám řečeno, že ideální by byl dar v době pozdější a konkrétně směřovaný," pokračoval Jiří Čeřovský, který se vydal do Hodonína a Hrušek. Náměstek Mánek navštívil Moravskou Novou Ves.

HODONÍN, Základní škola U Červených domků

Dar ve výši 400 tisíc korun je určený na obnovu vnitřního i venkovního vybavení školy a na práce nutné k zahájení standardní výuky.

HRUŠKY, mateřská škola a základní škola

O celkem 300 tisíc korun se podělí mateřská a základní škola. U té mateřské je třeba obnovit zcela zničené hřiště včetně hracích prvků. Také základní škola potřebuje obnovit venkovní sportoviště včetně sportovního mobiliáře a venkovní učebny.

Základní škola MORAVSKÁ NOVÁ VES

Také sem směřuje 300 tisíc z městské pokladny, a to na obnovu vnitřního vybavení školy (ICT technika, LCD dotykový panel do školní družiny, poničené sportovní vybavení pro tělesnou výchovu pro výuku uvnitř i venku.) „K tomuto peněžitému daru přibude ještě částka, kterou se díky dárcům podaří nashromáždit na transparentním sbírkovém účtu, jenž je otevřený do 30. září a k datu 16. září na něm bylo 233 500 Kč. Nezanedbatelný je také výtěžek ze vstupného na benefiční koncert pro Základní školu v Moravské Nové Vsi, který proběhl 10. září na letní scéně v areálu Eurocentra a diváci jeho prostřednictvím darovali zhruba 37 tisíc korun. Všem děkujeme," dodal náměstek Mánek.

Ke koncertu byl otevřený také transparentní účet, na který je možné přispívat do konce září: 123-3123220277/0100. Do konce září je také k vidění záznam z benefičního konceru Ondřeje Rumla a sboru Iuventus, Gaude!


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečáci předvedli velké srdce, Moraváci za to děkují
Na benefičním koncertě vystoupí Ondřej Ruml a Iuventus, Gaude!
Mimořádná rada Libereckého kraje schválila 5 milionů pro jižní Moravu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestující se však o ztrátu spojů obávat nemusí. Liberecký kraj totiž od 12. prosince, se změnou jízdních řádů, plánuje v tomto úseku zajistit svoji linku 400. Ta bude mít stejné dojezdové časy jako předchozí dopravce Quick Bus, a to přibližně půldruhé hodiny. „Pro cestující, a ti jsou v této situaci nejdůležitější, zajistí Liberecký kraj ve spolupráci se Středočeským krajem celodenní a celotýdenní nabídku spojení. Část linek bude vedena také z Ústeckého kraje, přičemž Liberecký kraj již v minulosti navíc nabídl možnost rozšířit nabídku o autobusy směrem na Varnsdorf," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Městská knihovna Lučany nad Nisou v pondělí 6. prosince zavřena

V pondělí 6. prosince 2021 bude z důvodu nemoci knihovnice Městská knihovna Lučany nad Nisou celý den zavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V nemocnicích v Libereckém kraji je aktuálně 212 pacientů s covidem
Dopravně bezpečnostní akce Mikuláš proběhla v neděli 5. prosince
Město Jablonec stanovilo nájemné ve svých opravených bytech
Krajský projekt hospodaření s vodou získal cenu Chytrá města 2021
Fešáci letos čtyřiapadesátiletí, fanoušků však mají stále dost

Nejčtenější články

06.12.: Policie hledá svědky dopravní nehody v jablonecké ulici 5. května
06.12.: Vodorovné značení v jabloneckých ulicích budou dělat ještě dva dny
06.12.: Parkoviště v Tržní ulici v Jablonci má nový povrch

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace