Muži naletěli na svlékací video na Instagramu, teď jsou vydíráni

15.01.2023 23:00:07 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Muži naletěli na svlékací video na Instagramu, teď jsou vydíráni

V tomto týdnu přijali policisté v Libereckém kraji dvě oznámení o vydírání, které se odehrálo v prostředí sociálních sítí, kde si na dva mladé muže počíhali neznámí vyděrači.

V jednom případě oslovili dospělého mladého muže prostřednictvím falešného profilu na Instagramu s fotografií pohledné tmavovlásky. Ta po velmi krátké seznamovací konverzaci, prokládané smajlíky se srdíčky, přešla rovnou na věc a nabídla mu videohovor, ve kterém ho uvítala ve spodním prádle. A i to brzy odložila a předvedla mu své umění autoerotiky. Když skončila, vyzvala k tomu samému i jeho, a on nebyl proti. Virtuální dostaveníčko ale mělo pro mladíka trpký závěr.

Poté, co ukončili videochat, obdržel zprávu o tom, že je jeho intimní video zálohováno a pokud nezaplatí 5500 euro, bude rozesláno jeho všem kontaktům na Instagramu, rodinným příslušníkům a také zveřejněno na několika dalších sociálních sítích. Ačkoliv to mladíka vyděsilo, žádné peníze vyděrači neposlal, překonal stud a našel v sobě kuráž vše oznámit na policii. 

Druhý případ se odehrál podle stejného scénáře, jen s tím rozdílem, že se na falešném profilu na Instagramu objevila blondýnka a za nezveřejnění intimní nahrávky oznamovatele, ve které účinkoval, pachatelé požadovali 2000 euro. Ani on nezaplatil a statečně se obrátil na policii.

„Oba muži samozřejmě  udělali dobře, že vyděračům žádné peníze neposlali, protože i kdyby zaplatili, jistotu, že se kompromitující nahrávka nedostane na veřejnost, nebudou mít nikdy. Jakmile se cokoliv dostane do internetového prostředí, zůstává v něm navždy, a tudíž může být zneužito kdykoliv," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

V této souvislosti varuje policejní mluvčí všechny uživatele sociálních sítí, aby zvažovali, jakých aktivit se na nich účastní, protože to, co může člověka vážně společensky poškodit, se pro vyděrače stává vyhledáváným obchodním zbožím. Když na sebe žádné kompromitující materiály nevyrobíte, nebudete ani vydíratelní.

„Oběma případy se intenzivně zabývá služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru Policie ČR," dodala Ivana Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Žena zneužila důvěřivosti lidí v Železném Brodě, vylákala 270 tisíc
Zloděj ukradl v Jablonci čtyři ozdobené vánoční stromky
Policie hledá svědky loupeže v Jablonci
Do jablonecké restaurace během jedné noci přišel třikrát krást
Policie hledá svědkyni krádeže v domě na Železnobrodsku
Zveřejněná výzva pomohla dopadnout pachatele krádeže platební karty
Podvodníci nadále útočí na seniory v Libereckém kraji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

36. ročník RED BULL DOLOMITENMANN 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace