Mladší dorostenky v dohrávce přehrály Benešov

11.11.2010 09:15:35 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Mladší dorostenky v dohrávce přehrály Benešov

Uprostřed týdne sehrály mladé basketbalistky odložené utkání 5. kola ligy mladších dorostenek, ve kterém porazily BC Benešov 61:53 (14:9, 29:22, 41:38).

Skvělý začátek domácích hráček, které výborně bránily, vycházela jim i střelba, a tak byl v šesté minutě na ukazateli 14:0 pro Bižuterii. Pak začala Jablonečanky opět trápit střelba a navíc kupily zbytečné osobní chyby a soupeř začal náskok dotahovat. Vývoj skóre byl v první půli v jakýchsi vlnách, hosté dotáhli na 14:12, ale další šňůrou domácí zvýšili náskok na 21:12. To nebyla poslední vlnka, protože pak následoval vývoj na 22:20 a poločas vyhrála děvčata Bižuterie 29:22. Po obrátce benešovské dorostenky snížily na 29:26 a nastalo drama, které přineslo až téměř do samotného závěru více nervózní boj než pěknou hru. Štěstí se zaslouženě nakonec přiklonilo k domácím hráčkám už proto, že mělo ve středu bojovnici a nejlepší hráčku zápasu René Bastlovou, autorku 16 bodů. „ Byl to boj, který nás vynesl doprostřed tabulky na šesté místo. Dobře jsme sice bránili, ale měli jsme příliš mnoho faulů, které nás omezovaly v závěru a museli jsme střídat. Dnes zářila Renda Bastlová, hlavně v poslední čtvrtce,“ hodnotil duel trenér Jan Čmejrek.

Sestava a body: Bastlová 16, Pilná 10, Čmejrková 9, Brožková a Novotná 8, Vacková 6, P. Hujerová a Morávková po 2, Ceralová, Gladkovová, Jonášová a Nikendeyová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
Vánoční strom a betlém rozsvítili i v Loužnici
Zítřek se nekoná divadlo nezaplnil, nabídl ovšem intenzivní zážitek
Výstavu betlémů a pohlednic Jiřího Škopka pořádají v Hejnicích
Naučná stezka horského spolku provede ještědskými vápenci

Nejčtenější články

01.12.: Autobusová linka z Jablonce vede až na Maliník, vznikla tam otočka
03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace