Markéta Davidová táhne biatlonisty k lepším výkonům

11.12.2022 10:11:32 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Markéta Davidová táhne biatlonisty k lepším výkonům

Koncem listopadu začal ve finské Kontiolahti letošní ročník Světového poháru biatlonistů a omlazená česká reprezentace o sobě dala sice vědět, ale nic světoborného nepředvedla. Své odvedla jen dvojice českých jedniček - z jabloneckého oddílu Kornspitz. Oba se prosadili ve vytrvalostních závodech. Michal Krčmář obsadil 13. místo a Markéta Davidová 7. místo. O víkendu v Kontiolahti se ukázala světlá stránka omlazení českého reprezentačního týmu - skvělé výkony českých štafet jak mužů, tak i žen.

Muži v sestavě Mikyska, Krčmář, Štvrtecký, Mareček obsadili páté místo. Výborně se předvedl Jakub Štvrtecký, který posunul štafetu do předních pozic a přesnou střelbou překvapil Jonáš Mareček. V ženské štafetě dokázala, že do štafety patří Lucie Charvátová, která vytáhla českou štafetu na šesté místo.

Částečné zlepšení prokázaly sprinty v Hochfilzenu. Nejdříve ve čtvrtek prokázala zlepšení ve střelbě, její rychlosti, Markéta Davidová. V cíli dlouho držela přední místo, skvěle jela Slovinka Lampičová, která čerstvě přestoupila do biatlonu. Na druhou příčku poslala na druhé místo, také skvělá běžkyně Němka Herrmannová.

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Herrmannová-Wicková (Něm.) 20:07,1 (0 tr. okruhů), 2. Davidová (ČR) -18,1 (1), 3. Simonová (Fr.) -20,1 (1), 4. E. Öbergová (Švéd.) -32,4 (2), 5. Lampičová (Slovin.) -35,8 (3), 6. H. Öbergová (Švéd.) -37,2 (2),

Další medaili pro českou biatlonovou reprezentaci přinesl ženský stíhací závod v Hochfilzenu. Markéta Davidová si sice oproti čtvrtečnímu sprintu o jedno místo pohoršila, dosáhla ale na bronzovou příčku. V posledním kole bojovala s Norkou Ingrid Landmark Tandrevoldovou, která předvedla větší sílu na lyžích. Sólo jízdu si na cestě do cíle užívala vítězná Francouzka Julia Simonová.

Jedenáctá medaile v kariéře, vůbec první ze stíhacího závodu. Davidová předvedla pouze dvě chyby na první stojce, jinak střílela čistě a také solidně běžela. „Myslím, že je to první stíhačka, kterou jsem zvládla takhle dobře udržet," zářila do kamery ČT sport. Skvělými výsledky si vysloužila průběžné páté místo v hodnocení Světového poháru.

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Simonová (Fr.) 29:56,7 (1 tr. okruh), 2. Tandrevoldová (Nor.) -19,6 (1), 3. Davidová (ČR) -28,1 (2), 4. E. Öbergová (Švéd.) -41,4 (3), 5. Herrmannová-Wicková (Něm.) -42,7 (3), 6. Perssonová (Švéd.) -46,0 (2).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejlepší biatlonistkou roku zvolena počtvrté za sebou Markéta Davidová
Biatlonistka Tereza Voborníková je dvojnásobnou mistryní světa
Bezchybná střelba vynesla Jessicu Jislovou na páté místo!
Michal Krčmář vybojoval ve stíhačce v Östersundu čtvrté místo
Markéta Davidová zahájila biatlonovou sezonu famózním vítězstvím

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Vedoucí TJ Pěnčín přehrál pátou Chrastavu
Obrazem: V divizním derby zvítězily Velké Hamry
Ve 20. ročníku Krajský výrobek roku se ucházelo o titul 123 produktů
Volejbalisté Malé Skály v kvalifikaci vyzvali MFF UK Praha
Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
12.04.: Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace