Markéta Davidová táhne biatlonisty k lepším výkonům

11.12.2022 10:11:32 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Markéta Davidová táhne biatlonisty k lepším výkonům

Koncem listopadu začal ve finské Kontiolahti letošní ročník Světového poháru biatlonistů a omlazená česká reprezentace o sobě dala sice vědět, ale nic světoborného nepředvedla. Své odvedla jen dvojice českých jedniček - z jabloneckého oddílu Kornspitz. Oba se prosadili ve vytrvalostních závodech. Michal Krčmář obsadil 13. místo a Markéta Davidová 7. místo. O víkendu v Kontiolahti se ukázala světlá stránka omlazení českého reprezentačního týmu - skvělé výkony českých štafet jak mužů, tak i žen.

Muži v sestavě Mikyska, Krčmář, Štvrtecký, Mareček obsadili páté místo. Výborně se předvedl Jakub Štvrtecký, který posunul štafetu do předních pozic a přesnou střelbou překvapil Jonáš Mareček. V ženské štafetě dokázala, že do štafety patří Lucie Charvátová, která vytáhla českou štafetu na šesté místo.

Částečné zlepšení prokázaly sprinty v Hochfilzenu. Nejdříve ve čtvrtek prokázala zlepšení ve střelbě, její rychlosti, Markéta Davidová. V cíli dlouho držela přední místo, skvěle jela Slovinka Lampičová, která čerstvě přestoupila do biatlonu. Na druhou příčku poslala na druhé místo, také skvělá běžkyně Němka Herrmannová.

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Herrmannová-Wicková (Něm.) 20:07,1 (0 tr. okruhů), 2. Davidová (ČR) -18,1 (1), 3. Simonová (Fr.) -20,1 (1), 4. E. Öbergová (Švéd.) -32,4 (2), 5. Lampičová (Slovin.) -35,8 (3), 6. H. Öbergová (Švéd.) -37,2 (2),

Další medaili pro českou biatlonovou reprezentaci přinesl ženský stíhací závod v Hochfilzenu. Markéta Davidová si sice oproti čtvrtečnímu sprintu o jedno místo pohoršila, dosáhla ale na bronzovou příčku. V posledním kole bojovala s Norkou Ingrid Landmark Tandrevoldovou, která předvedla větší sílu na lyžích. Sólo jízdu si na cestě do cíle užívala vítězná Francouzka Julia Simonová.

Jedenáctá medaile v kariéře, vůbec první ze stíhacího závodu. Davidová předvedla pouze dvě chyby na první stojce, jinak střílela čistě a také solidně běžela. „Myslím, že je to první stíhačka, kterou jsem zvládla takhle dobře udržet," zářila do kamery ČT sport. Skvělými výsledky si vysloužila průběžné páté místo v hodnocení Světového poháru.

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Simonová (Fr.) 29:56,7 (1 tr. okruh), 2. Tandrevoldová (Nor.) -19,6 (1), 3. Davidová (ČR) -28,1 (2), 4. E. Öbergová (Švéd.) -41,4 (3), 5. Herrmannová-Wicková (Něm.) -42,7 (3), 6. Perssonová (Švéd.) -46,0 (2).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nejlepší biatlonistkou roku zvolena počtvrté za sebou Markéta Davidová
Biatlonistka Tereza Voborníková je dvojnásobnou mistryní světa
Bezchybná střelba vynesla Jessicu Jislovou na páté místo!
Michal Krčmář vybojoval ve stíhačce v Östersundu čtvrté místo
Markéta Davidová zahájila biatlonovou sezonu famózním vítězstvím

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vlivem mikrospánku narazil na Smržovce do dvou zaparkovaných aut
Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť
Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
Zářijové střípky z Městské policie v Jablonec

Nejčtenější články

28.09.: Zářijové střípky z Městské policie v Jablonec
28.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
27.09.: Nové lavičky v botanické nabídnou paletu barev i vůni pryskyřice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace