Biatlonistka Tereza Voborníková je dvojnásobnou mistryní světa

28.02.2022 22:17:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj

Biatlonistka Tereza Voborníková je dvojnásobnou mistryní světa

Po triumfu ve sprintu ovládla česká biatlonistka Tereza Voborníková, rodačka z Vrchlabí, pocházející z Hostinného, i nedělní stíhací závod a na šampionátu juniorů v Soldier Hollow získala už třetí medaili. Druhé vítězství přidala k bronzu z vytrvalostního závodu.

Česká výprava získala na juniorském šampionátu už čtyři cenné kovy. Medailovou sbírku totiž zahájil Jonáš Mareček vítězstvím ve vytrvalostním závodu, který obsadil šesté místo ve stíhačce. Tomáš Mikyska v ní byl osmý.

Jednadvacetiletá závodnice Klubu biatlonu Jilemnice a bývalá studentka jilemnického gymnázia, před šampionátem v USA startovala i na olympijských hrách v Pekingu. Po startu stíhačky na druhé zastávce na střelnici dvakrát chybovala a vedení ztratila, i když se dál držela v popředí do pátého místa. Na poslední položce už zastřílela čistě, vyjela ze střelnice první a vítězství uhájila s náskokem 6,2 sekundy i před v kopci dotírající Italkou Hannah Auchentallerovou.

Voborníková svými tituly navázala na Markétu Davidovou, která byla dosud poslední českou juniorskou mistryní světa v roce 2018. Před nástupem na stupně vítězů se Tereza Voborníková vyfotila i s cedulí s nápisem Pray for Ukraine - Modlete se za Ukrajinu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vítězi 5. ročníku soutěže Biatlonový superstřelec Voborníková a Mánek

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace