Lyžníci se ve Smržovce sejdou posedmadvacáté

16.02.2023 22:03:31 | Autor: Magda Rajtarová | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka

Lyžníci se ve Smržovce sejdou posedmadvacáté

Tradiční disciplíny - sjezd na dojezd, paraslalom a hup-skok-let čekají na účastníky lyžnického klání v sobotu 18. února v areálu Kedr ve Smržovce. Všichni, kdož mají rádi recesi a lyžování, jsou srdečně zváni. Lyžníci a lyžnice ukáží své umění na dobových ski a diváci budou moci obdivovat jejich výstroj a výzbroj z let mezi dvěma světovými válkami.

„Závodníci se můžou registrovat do 17. 2. 2023 do 9 hodin na e-mail: marek.hotovec@smrzovka.cz. Prezence závodníků je nutná, a to od 12 do 12.30 hodin přímo na svahu. Start lyžnického klání je naplánován na 12.45 hodin. Pevně doufáme, že nám bude sv. Petr nakloněn a sníh nám do soboty ,neuplaveʼ. Počasí nás však nezastaví a věříme, že závod bude plný hodnotných výkonů a doprovázet jej bude perfektní divácká kulisa, jako tomu bylo v předešlých letech," říká starosta města Smržovky Marek Hotovec, který stál u zrodu tohoto závodu v roce 1992 a je od té doby také jeho pravidelným účastníkem.

Pokud počasí a sněhové podmínky dovolí, utkají se závodníci ve třech tradičních disciplínách - paralelní slalom (kdy se z kopce spustí dva závodníci naráz a snaží se vyznačenou trať projet v co nejlepším čase), sjezd na dojezd (zde se skijisti v daném místě odrazí, od té chvíle již nesmí použít hůlky k odpichu a jejich cílem je nabrat co největší rychlost a vyjet co nejvýše do protisvahu) a vše korunuje divácky nejoblíbenější a nejatraktivnější disciplína hup-skok-let („vzlétnout" a doplachtit co nejdále, to je cíl odvážných skokanů na lyžích). Závodníci ani diváci nemusí mít strach o své chuťové pohárky, neboť o občerstvení se postará Sbor dobrovolných hasičů Smržovka.

A co by to byl za závod, kdyby nebyl zakončený vyhlášením výsledků a odměněním nejlepších výkonů? To se odehraje od 17 hodin v sále Parkhotelu za doprovodu hudebního uskupení New Dixie Liberec. „V Parkhotelu se rádi setkáme nejenom s udatnými borci, diváky z Kedru, ale i se všemi příznivci dobré zábavy, kteří třeba nestihli dorazit na svah. Program v sále Parkhotelu navíc obohatí videoprojekce z předcházejících ročníků smržovských Lyžníků," zve za pořadatele Magda Rajtarová z kulturního střediska.

Tradičně také můžou všichni příznivci a nadšenci lyžařských prkýnek navštívit v sobotu ve Schowankově vile v Jiřetíně pod Bukovou od 9 do 11 hodin Lyžnické muzeum, kde na ně s poutavým výkladem o historii lyžování budou čekat Miroslav Pivnička a Martin Dumek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lyžníci se ve Smržovce sejdou už po šestadvacáté
Únorové a březnové kulturní a společenské akce ve Smržovce
FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil
Lyžníci se sjedou po čtyřiadvacáté na Smržovku
Lyžníci se sjeli po dvaadvacáté na Smržovku
Obrazem: Lyžníci ve Smržovce 2016
Obrazem: Lyžníci 2015
Obrazem: Historických lyžníků se na Smržovce sešlo přes padesát
Smržovská akce Lyžníci 2014 je zrušena
Obrazem: Lyžníci na Smržovce 2013

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Dopravní opatření jablonecké MHD od pondělí 27. listopadu

Dopravní opatření jablonecké MHD platné od pondělí 27. listopadu pro linku č. 118: linka se vrací na svoji standardní trasu (kolem plaveckého bazénu), na základě dopravních průzkumů a dat ze systému automatického počítání cestujících ve vozidlech MHD se kvůli dlouhodobě nízkému využívání ruší spoje na lince č. 118 v pracovní dny s odjezdem ve 13:31 a 15:46 z autobusové nádraží a v 16:06 z Jabloneckých Pasek (pro cestu do J. Pasek a zpět lze využít linky č. 104, 106 a 116).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí plavci deklasovali krajskou konkurenci
V Desné přivítají advent v neděli
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Dva drony pro bezpečnější Jablonec
Díky Hanušovi a Kratochvílovi vyhrál Jablonec zápas o šest bodů

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Díky Hanušovi a Kratochvílovi vyhrál Jablonec zápas o šest bodů
28.11.: Pokuty pro řidiče jablonecké MHD nejsou za zpoždění, ale předjetí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace