Lyžníci se ve Smržovce sejdou posedmadvacáté

16.02.2023 22:03:31 | Autor: Magda Rajtarová | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka

Lyžníci se ve Smržovce sejdou posedmadvacáté

Tradiční disciplíny - sjezd na dojezd, paraslalom a hup-skok-let čekají na účastníky lyžnického klání v sobotu 18. února v areálu Kedr ve Smržovce. Všichni, kdož mají rádi recesi a lyžování, jsou srdečně zváni. Lyžníci a lyžnice ukáží své umění na dobových ski a diváci budou moci obdivovat jejich výstroj a výzbroj z let mezi dvěma světovými válkami.

„Závodníci se můžou registrovat do 17. 2. 2023 do 9 hodin na e-mail: marek.hotovec@smrzovka.cz. Prezence závodníků je nutná, a to od 12 do 12.30 hodin přímo na svahu. Start lyžnického klání je naplánován na 12.45 hodin. Pevně doufáme, že nám bude sv. Petr nakloněn a sníh nám do soboty ,neuplaveʼ. Počasí nás však nezastaví a věříme, že závod bude plný hodnotných výkonů a doprovázet jej bude perfektní divácká kulisa, jako tomu bylo v předešlých letech," říká starosta města Smržovky Marek Hotovec, který stál u zrodu tohoto závodu v roce 1992 a je od té doby také jeho pravidelným účastníkem.

Pokud počasí a sněhové podmínky dovolí, utkají se závodníci ve třech tradičních disciplínách - paralelní slalom (kdy se z kopce spustí dva závodníci naráz a snaží se vyznačenou trať projet v co nejlepším čase), sjezd na dojezd (zde se skijisti v daném místě odrazí, od té chvíle již nesmí použít hůlky k odpichu a jejich cílem je nabrat co největší rychlost a vyjet co nejvýše do protisvahu) a vše korunuje divácky nejoblíbenější a nejatraktivnější disciplína hup-skok-let („vzlétnout" a doplachtit co nejdále, to je cíl odvážných skokanů na lyžích). Závodníci ani diváci nemusí mít strach o své chuťové pohárky, neboť o občerstvení se postará Sbor dobrovolných hasičů Smržovka.

A co by to byl za závod, kdyby nebyl zakončený vyhlášením výsledků a odměněním nejlepších výkonů? To se odehraje od 17 hodin v sále Parkhotelu za doprovodu hudebního uskupení New Dixie Liberec. „V Parkhotelu se rádi setkáme nejenom s udatnými borci, diváky z Kedru, ale i se všemi příznivci dobré zábavy, kteří třeba nestihli dorazit na svah. Program v sále Parkhotelu navíc obohatí videoprojekce z předcházejících ročníků smržovských Lyžníků," zve za pořadatele Magda Rajtarová z kulturního střediska.

Tradičně také můžou všichni příznivci a nadšenci lyžařských prkýnek navštívit v sobotu ve Schowankově vile v Jiřetíně pod Bukovou od 9 do 11 hodin Lyžnické muzeum, kde na ně s poutavým výkladem o historii lyžování budou čekat Miroslav Pivnička a Martin Dumek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Lyžníci se ve Smržovce sejdou už po šestadvacáté
Únorové a březnové kulturní a společenské akce ve Smržovce
FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil
Lyžníci se sjedou po čtyřiadvacáté na Smržovku
Lyžníci se sjeli po dvaadvacáté na Smržovku
Obrazem: Lyžníci ve Smržovce 2016
Obrazem: Lyžníci 2015
Obrazem: Historických lyžníků se na Smržovce sešlo přes padesát
Smržovská akce Lyžníci 2014 je zrušena
Obrazem: Lyžníci na Smržovce 2013

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky
S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace