Lyžníci se ve Smržovce sejdou už po šestadvacáté

17.02.2022 20:54:57 | Autor: Jana Králová | Rubrika: Sport | Obce: Smržovka

Lyžníci se ve Smržovce sejdou už po šestadvacáté

Sjezd na dojezd, paraslalom či hup-skok-let. V těchto disciplínách se v sobotu 19. února ve Smržovce už po šestadvacáté utkají milovníci recese a lyžování z doby mezi dvěma světovými válkami. Jako každý rok budou moci diváci obdivovat, jak pečlivě sportovci vyžehlili límečky košil po svých prarodičích, jak dobře utáhli šroubky dobového vázání čertovských prkýnek a jaký kus odvahy a šikovnosti budou muset projevit při zdolání všech disciplín.

„Zájemci o závody jsou srdečně vítáni. Registrovat se můžou do 16. 2. 2022 na emailové adrese marek.hotovec@smrzovka.cz. Samotná prezence závodníků proběhne přímo na svahu od 12 do 12.30 hodin. Od 12.45 hodin začne samotné sportovní klání. Věříme, že nám počasí bude přát a akci budeme moci uskutečnit podle plánu na Kedru. V opačném případě bychom byli nuceni přesunout Lyžníky do lyžařského areálu Filip. Zápolení na dobových ski se uskuteční za každého počasí a nepochybně ho bude doprovázet skvělá atmosféra, to už je tradice," řekl starosta Smržovky Marek Hotovec, sám nadšený sportovec a pravidelný účastník akce.

Lyžníci se v dobovém oblečení utkají ve třech disciplínách, které už jsou také tradiční: v paraslalomu (kdy se dva lyžníci spustí z kopce a snaží se trať mezi slalomovými tyčemi projet v co nejkratším čase), sjezdu na dojezd (v této disciplíně jde borcům o to, aby při jízdě z kopce nabrali co nejvyšší rychlost, která je pak vynese do protisvahu) a hup-skok-letu (což jsou vlastně lety na lyžích, divácky nejoblíbenější disciplína). Diváci a závodníci samozřejmě nebudou ochuzeni ani o občerstvení. Na svahu se o něj postará jako vždy Sbor dobrovolných hasičů Smržovky.

Vyhlášení výsledků, předání diplomů, upomínkových listů a tekutých cen se uskuteční od 17 hodin v sále Parkhotelu. To vše za hudebního doprovodu kapely O. V. J. Dixie, která celý tento mimořádný den zakončí taneční veselicí. „Do Parkhotelu zveme nejen sportovce a diváky z Kedru, ale všechny příznivce Lyžníků, kteří to třeba na kopec nestihnou," zve Magda Rajtarová ze smržovského kulturního střediska.

V rámci konání letošních Lyžníků se v sobotu ve Schowankově vile v Jiřetíně opět od 9 do 11 hodin otevře Lyžnické muzeum. Poutavý výklad o historii lyžování mají pro zájemce připraven Martin Dumek a Miroslav Pivnička. Návštěvníci si samozřejmě zblízka prohlédnou i nejeden historický exemplář lyží.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Únorové a březnové kulturní a společenské akce ve Smržovce
FOTO: Pětadvacátý ročník smržovských Lyžníků se vydařil
Lyžníci se sjedou po čtyřiadvacáté na Smržovku
Lyžníci se sjeli po dvaadvacáté na Smržovku
Obrazem: Lyžníci ve Smržovce 2016
Obrazem: Lyžníci 2015
Obrazem: Historických lyžníků se na Smržovce sešlo přes padesát
Smržovská akce Lyžníci 2014 je zrušena
Obrazem: Lyžníci na Smržovce 2013

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vlivem mikrospánku narazil na Smržovce do dvou zaparkovaných aut
Příznivci traktorů se opět sjedou do Bozkova
V Rokytnici chystají Svatomichaelskou pouť
Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
Zářijové střípky z Městské policie v Jablonec

Nejčtenější články

28.09.: Zářijové střípky z Městské policie v Jablonec
28.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024
27.09.: Nové lavičky v botanické nabídnou paletu barev i vůni pryskyřice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace