Liberecký Toxi tým zajistil obchodnici s lékem Zolpidem

27.04.2023 23:13:01 | Autor: Vojtěch Robovský | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Liberecký Toxi tým zajistil obchodnici s lékem Zolpidem

Kriminalisté z libereckého 1. oddělení obecné kriminality se v červenci minulého roku začali zabývat podezřením na přechovávání omamné a psychotropní látky jménem Zolpidem. Jedná se o léčivo, které se používá ke krátkodobé léčbě nespavosti a některých mozkových poruch.

Jedenapadesátiletá žena si voláním z různých telefonních čísel a mobilních zařízení neoprávněně opatřovala od lékařů předpisy na různé druhy léků, obsahujících právě psychotropní látku Zolpidem. Výdej těchto léků je přitom striktně vázán na lékařský předpis. Při telefonátech lékařům se vždy vydávala za konkrétního pacienta daného lékaře.

Jména pacientů čerpala z okruhu svých známých, kdy při hovorech s nimi získávala informace, které se týkaly jejich zdravotního stavu a jména ošetřujícího lékaře. Během následných telefonátů lékaře požádala o zaslání receptu po jehož doručení si léčivo vyzvedávala v lékárnách po celém území okresu Liberec, ale i na dalších místech České republiky. Je třeba zmínit i to, že osoby, jejichž jména zneužívala, o tom neměly povědomí.

Policejní akce byla zrealizována v pondělí 17. dubna 2023 zadržením podezřelé. Ta byla obviněna ze zločinu Přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, za což jí v případě prokázání viny a následného odsouzení může hrozit trest odnětí svobody od dvou do osmi let.

Při dalším šetření kriminalistů bylo zjištěno, že tato žena během posledních tří let neoprávněně získala pro svoji potřebu přibližně 5500 tablet léčiva s účinnou látkou Zolpidem (konkrétně asi 55 000 mg účinné látky - přičemž za značný rozsah je považováno již množství přesahující 7000 mg), a to od téměř dvou desítek lékařů.

„Případ byl pro nás zajímavý hlavně tím, jakým jednoduchým způsobem si žena léky obstarávala a jak byla schopna využít důvěry lékařů, kteří především za doby pandemie vydávali e-recepty jen po telefonické konzultaci," uvedl vedoucí Toxi týmu kpt. Pavel Folprecht. Jednání lékařů bude řešeno ve spolupráci s Českou lékařskou komorou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajský Toxi tým zasáhl proti výrobcům a distributorům drog akcí Rapyd
Taxikář řídil v Jablonci zřejmě pod vlivem drog
Krajský Toxi tým rozprášil skupinu výrobců a distributorů drog
V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
Miliony od kraje obdrží organizace, které pomáhají drogově závislým
Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice
Havaroval v Jablonci pod vlivem alkoholu i drog
Toxi tým zasahoval v bytě v Jablonci nad Nisou
Pokus o prodej drog mužem v Liberci zmařili policisté
Celkem sedm aut poškodil řidič z Jablonecka pod vlivem alkoholu a drog

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Kozel začal výhrou
Obrazem: Zahradní slavnost ZUŠ Tanvald

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
20.06.: Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
19.06.: Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace