Liberecký kraj opět hledá svůj potravinářský výrobek roku
16.04.2021 19:13:14 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko
I letos se mohou místní farmáři a potravináři ucházet o ocenění Výrobek Libereckého kraje 2021. Nejlépe hodnocené poživatiny pak na svých obalech nesou logo této ceny. Pokud to epidemiologická situace dovolí, obdrží výrobci slavnostně pamětní plaketu a finanční dary od Libereckého kraje na Krajských dožínkách 28. srpna v areálu Vesec u Liberce.
Zájem regionálních výrobců o toto ocenění nás opravdu těší. V minulém ročníku vybírala hodnotící komise z více než 75 přihlášených výrobků, které jsou rozděleny do 9 kategorií: masné, mléčné, pekařské a cukrářské výrobky, alkoholické i nealkoholické nápoje, ovoce a zelenina, biopotraviny a ostatní. Letos navíc přibyl výrobek s přínosem ke zdravému životnímu stylu. Naším cílem je podpořit lokální zemědělské a potravinářské producenty Libereckého kraje a upozornit na kvalitní potraviny z místních zdrojů," uvedl Václav Židek, krajský radní pro resort životního prostředí a zemědělství.
Soutěžit může fyzická osoba oprávněná k podnikání nebo právnická osoba se sídlem na území Libereckého kraje. Přihlásit lze neomezený počet výrobků i v jedné kategorii. Výrobek, který již v minulosti ocenění získal, se o titul ucházet nemůže. Neplatí se žádný registrační poplatek. Přihlášku s označením VÝROBEK ROKU 2021 je potřeba doručit do 31. května 2021. Více informací o možnosti přihlásit se do soutěže najdete na www.vyrobek-roku-lk.cz, kde je přehled všech oceněných výrobků od roku 2004.
Související články
Kraj spouští podporu regionálních výrobců s názvem Liberecký kraj sobě
Liberecký kraj opět vyhlašuje soutěž o nejlepší potravinu
Regionální výrobci mohou opět žádat Liberecký kraj o finanční podporu
Nejlepším výrobkem roku Libereckého kraje se stal Med s bílým pepřem
Výrobek roku dopomohl k rekonstrukci českolipské nemocnice
Výrobkem roku Libereckého kraje je Kitl Syrob malinový
Titul Výrobek Libereckého kraje 2016 získá osm regionálních produktů
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Silnice z Kuřívod na hranici kraje se dočkala rekonstrukce
Řidiči již mohou projet po 4,3 kilometru dlouhém zrekonstruovaném úseku silnice III/27235 od Kuřívod po hranici se Středočeským krajem. Stavbu za 53,5 milionu korun dokončila společnost Kuřívody SaM - COLAS, vzniklá spoluprací firem SaM silnice a mosty a COLAS CZ. Úsek je nyní bezpečný a připravený na každodenní provoz. „Jsem rád za další zrekonstruovanou silnici v Libereckém kraji. Naším cílem je zajistit bezpečné a plynulé silniční spojení v regionu. Letos kraj do oprav silnic a mostů investoval zhruba 1,27 miliardy korun, včetně prostředků ze Státního fondu dopravní infrastruktury a evropských zdrojů," uvedl Jan Sviták, náměstek hejtmana pro resort dopravy.
Nultý ročník Open Call 2025 podpoří vznik Středoškolského Majálesu
Liberecký kraj uzavřel premiérový ročník iniciativy Open Call 2025 - nápady pro budoucnost, která vznikla jako jedna z prvních aktivit komise Budoucnost pro LK. Smyslem výzvy bylo dát mladým lidem prostor navrhnout, co podle nich v kraji chybí nebo co by mohlo přispět k lepšímu životu jejich komunit. Nyní je jasno: ze zaslaných návrhů komise doporučila a Rada Libereckého kraje schválila podporu projektu Středoškolského Majálesu, který předložila žákyně prvního ročníku SZŠ a VOŠ Liberec Barbora Arnoldová. Kraj na jeho realizaci vyčlenil částku 200 000 korun. Iniciativa se zrodila ze snahy Libereckého kraje zapojovat mladé lidi do rozhodování o regionu, ve kterém žijí. Založení komise Budoucnost pro LK bylo přirozeným prvním krokem a otevření Open Callu logickým pokračováním snahy dát mladým nejen prostor k diskuzi, ale i možnost své nápady uskutečnit. „Pracujeme na tom, aby byl Liberecký kraj místem, kde se mladí lidé cítí vnímáni a kde mohou být skutečně aktivní. Vyhlášení Open Callu bylo první velkou příležitostí, jak jim dát konkrétní nástroj, jak okolní svět měnit. Ve výzvě se sešly zajímavé návrhy a ukazuje se, že i jednoduchý podnět může nastartovat velké věci. Nápady dokazují, že mladí dokáží velmi přesně pojmenovat potřeby svého okolí," uvedla radní pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Ke schválenému plánu komunitních služeb přibyl ještě akční
Došlo k napadení v jablonecké ubytovně Neptun
Novým náměstkem hejtmana pro dopravu bude od ledna Daniel David
Vánoční koncert pěveckého sboru ROSEX opět v ruprechtickém kostele
Maloskalští volejbalisté nevezou ze Dvora Králové ani bod
Nejčtenější články
15.12.: Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
16.12.: Na pět dní ovládnou centrum Jablonce Vánoční slavnosti
15.12.: Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.