Krajští hasiči vyjížděli na Silvestra k 21 událostem

01.01.2023 17:32:49 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Krajští hasiči vyjížděli na Silvestra k 21 událostem

Aktualizace z pohledu policie: Na Silvestra hasiči HZS Libereckého kraje vyjížděli k 21 událostem. Z toho šlo jednou o dopravní nehodu, jednou o planý poplach, sedmkrát požár (zejména odpad, popelnice), čtyřikrát technickou pomoc, třikrát UNL (olej na komunikaci), pětkrát ZOZ (uzavřené prostory).

Dále od půlnoci do 6.00 hasiči zasahovali u osmi událostí, z nichž šlo čtyřikrát o požár.

Jaká byla silvestrovská noc v kraji z pohledu policie:

Od 18 hodin do 5. hodiny ranní 1. ledna na linku 158 přijali policisté 123 hovorů, což je o 9 méně ve srovnání se stejným časovým úsekem loňského silvestra. Nejčastějiobčané oznamovali události spojené s projevy slovní a fyzické agrese pod vlivem alkoholu, a ta se odehrávala jak mezi rodinnými příslušníky v domácnostech, tak i ve veřejném prostoru mezi lidmi, kteří na sebe žádné příbuzenské ani jiné osobní vazby neměli. Většinu z nich řešili policisté domluvou, uložením pokuty nebo oznámením do správního řízení, nicméně v tuto chvíli nemůžeme vyloučit ani to, že některé z nich mohou skončit jako přečiny.

„Na naší tísňové lince si lidé na hlučnou pyrotechniku stěžovali jen v jednotkách případů, oznámili nám rovněž zhruba desítku menších požárů a ve čtyřech případech nás informovali o tom, že se jim zaběhl pes, kterého při venčení polekala zábavní pyrotechnika," sdělila tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje Ivana Baláková.

První letošní trestný čin zaznamenali policisté krátce před půl třetí nad ránem v Liberci, kde se před policejní hlídkou doslova vřítil do křižovatky ulic Husitská a Hanychovská 36letý řidič osobního vozidla tovární značky Volkswagen Polo, který měl zjevný problém s ovládáním auta. „Kolegové ho zastavili v ulici Jetelová a zjistili, že řídí s 1,92 promile alkoholu v krvi. Muž se jim přiznal, že se svými dvěma kamarády vypil před jízdou lahev vodky. V době, kdy ho policisté stavěli, je právě rozvážel do jejich domovů. Tam už ale museli z ulice Jetelová dojít po svých, protože jsme mu další jízdu zakázali. Na služebně obvodního oddělení ve Vratislavicích si jen převzal předvolání k podání vysvětlení, neboť pro svou opilost nebyl schopen nejen řídit auta, ale také srozumitelně komunikovat," dodala Baláková.

A tento řidič nebyl sám, kdo o silvestrovské noci řídil "pod vlivem", kromě něj to bylo ještě dalších pě lidí, které stejně jako jeho nemine v této souvislosti trestní stíhání.

Dopravní policisté v průběhu uvedené služby vyjeli v celém kraji k celkem pěti dopravním nehodám, které se naštěstí obešly bez vážnějších následků.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na hodkovickém letišti spadl ultralight, pilot na místě zemřel
Jak na bezpečné silvestrovské oslavy
Pyrotechnika do národního parku nepatří
Osobní vlak srazil chodce na přejezdu ve Stráži, ten střet nepřežil
Turista šel na Sněžku v mrazivém dešti jen v trenýrkách!
Hořela stodola a rodinný dům v Pěnčíně - Albrechticích
Vyhláška v Jablonci zakazuje užívání zábavné pyrotechniky
Hasiči zachránili psa z Jizery v Železném Brodě
Hořel dům v Železném Brodě, na místě zůstala žena bez známek života

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace