Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

05.12.2015 17:32:31 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Přichystali jsme pro vás přehled kulturních akcí na Jablonecku konaných od 5. prosince až do konce roku se vztahem k Vánocům, zimě nebo lidovým obyčejům. Najdete zde proto jarmarky, vánoční trhy, ale i dětské akce nebo koncerty.

Výčet určitě není úplný a může být průběžně doplněn. Pokud vám zde chybí vaše oblíbená akce, tak můžete její stručný popis zaslat na náš email redakce@nasejablonecko.cz.

Jak probíhalo rozsvícení vánočních stromů a stromků si prohlédněte v dřívějším přehledu těchto akcí.

Středa 2. prosince

Vánoční trhy na Bělišti propuknou na začátku prosince

Vánoční trh na Bělišti
Od středy 2. do neděle 6. prosince proběhne další ročník tradičních Vánočních trhů v prostorách národopisné expozice Městského muzea na Bělišti, kde bude připravena bohatá nabídka vánočního a dárkového zboží. Samostatná pozvánka

Pátek 4. prosince

Mikulajda na Smržovce
Od 15.30 do 16.30 hodin soutěže pořádané ZŠ Smržovka - při příznivém počasí v areálu u Parkhotelu, v opačném případě uvnitř Parkhotelu. Od 16.30 do 18 hodin tradiční setkání dětí, rodičů a prarodičů s Mikulášem, čertem i andělem. Chybět nebude ani diskotéka Vládi Josífka.

Mikulášská nadílka na pediatrii jablonecké nemocnice
Mikulášská nadílka na dětském oddělení unemocnice Jablonec nad Nisou se uskuteční v pátek od 9.30. V převlečení Mikuláše, čerta a anděla přijedou opět studenti ze Střední pedagogické školy a gymnázia v Jeronýmově ulici v Liberci. Akci pro hospitalizované děti zajišťují za spolupráce se zdravotnickým personálem paní učitelky základní a mateřské školy při nemocnici.

Sobota 5. prosince

Vánoce s Magdalénou v jabloneckém EurocentruVánoce s Magdalénou
Vánoční představení Tanečního a pohybového studia Magdaléna se koná v Eurocentru - Kino Junior Jablonec nad Nisou v sobotu 5. prosince od 15 hodin. Samostatná pozvánka

O víkendu děti potěší Mikulášské jízdy parních vlaků

IX. Andělská projížďka
Chcete si děti užít pekla trochu jinak? Zveme vás na IX. Andělskou projížďku. Zvláštní parní vlak s mikulášskou nadílkou a programem čertovské kapely. Místo konání: Jilemnice, vlakové nádraží. Samostatná pozvánka

Dětské Mikulášské odpoledne a Mikulášská zábava Hrubá Horka
Sportovní a dovednostní hry a hlavně tanec bude k vidění od 14 hodin v sokolovně Hrubá Horka. na stejném místě se koná od 20 hodin i Mikulášská zábava neboli Posezení s Kapelníky a u horeckých specialit.

Vánoční trhy v Rokytnici nad Jizerou
Prodávat se budou od 13 hodin dárečky, vánoční ozdoby, svíčky, dekorace či další drobnosti, které vám pomohou vykouzlit příjemné vánoční chvilky plné klidu a pohody. Čekají na vás slavnostně vyzdobené stánky s pestrým sortimentem. Atmosféru budou dotvářet zpěvy koled místních dětí a kapel, program zakončí v 16.30 čertovská ohňová show a poté od 17 hodin i Slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Do Vrchlabí opět za jarmarkem i na lyžecké závody postaru Vrchlabský jarmark a závody postaru
I v letošním roce zvou lyžci z Vrchlabí na Vrchlabský jarmark, který se bude konat v sobotu 5. prosince na náměstí T. G. M. ve Vrchlabí a s ním současně na již 8. ročník Lyžeckých závodů postaru. Sraz a prezentace závodníkův od 9.00 do 9.30 v Domě dětí a mládeže Pelíšek ve Vrchlabí, Husova ulice 212. Odtud vychází průvod v dobových krojích na náměstí TGM, kde budou jednotlivá družstva za velkého zájmu představena široké veřejnosti. Samostatná pozvánka

Vánoce na Grabštejně
Počátkem prosince si tradičně připomeneme nejen adventní čas, nýbrž i svátek patronky naší hradní kaple, sv. Barbory. Můžete se těšit nejen na zimně laděné prohlídky hradu, ale i něco teplého na zahřátí (včetně medoviny) a sladkého i slaného k zakousnutí, čeká Vás i další program - hudba, zpěvy a jiné - a samozřejmě naši kostýmovaní průvodci s adventním vyprávěním.  Letošní novinkou bude Česká mše vánoční v podání sólisty Opery ND pana Luďka Veleho za doprovodu pěveckého sboru. 

Neděle 6. prosince - 2. adventní

Mikulášská besídka v MC Jablíčko
Tradiční Mikulášská s Jablíčkem ve Spolkovém domě v Jablonci nad Nisou, těšit se můžete na tanec, divadlo, kouzelníka, vystoupení tanečnic a samozřejmě nadílku od Mikuláše, čerta a anděla.

2. Adventní koncert v kostele Železný Brod
Pěvecký sbor Janáček z Jablonce n. N. a Řetízek ze Železného Brodu vystoupí od 16 hodin v
kostele sv. Jakuba Většího Železný Brod.

Bronzová neděle u ovečkového betlému na Smržovce
Od 16.30 hodin v Občanské ulici ve Střední Smržovce. Kromě tradičního občerstvení a novinky - vánočního malopolského punče „Betlémáčku", se můžete těšit na rybí polévku, zábavu pro děti nebo některé bájné postavy, které s adventním obdobím souvisí. 

Loučenské adventní koncerty - The Vintage band
Vánoce v tempu, vánoce na vlně rock´n ´rollu. Jejich poslední rock´n´rollové vánoce patří mezi to nejúspěšnější, co Loučenský advent ve své historii nabídl. Začátek v 17 hodin v kostele sv. Josefa v Loučné. Kompletní přehled loučenských adventních koncertů.

Rozsvícení stromu u jablonecké přehrady
Osadní výbor Mšeno připravil pro spoluobčany vánoční strom, jenž bude slavnostně rozsvícen v neděli 6. prosince v 16.30 hodin. Stejně jako v loňském roce byl vybrán živý smrk, který roste na nábřeží u přehrady blízko Prutu před panelovým domem Josefa Hory 29. „Vánoční světla budou doplněna ozdobami, které vyrobily děti ze mšenských škol a školek. Po zkušenostech z loňského premiérové ho rozsvícení, kdy nás zájem veřejnosti příjemně zaskočil, chceme letošní zpívání koled ozvučit," řekla Marie Maturová z osadního výboru Mšeno. Akci letos finančně i technicky podporuje statutární město Jablonec nad Nisou v čele s primátorem Petrem Beitlem. Vstup volný.

Středa 9. prosince

Přijďte si zazpívat s Nisankou v Památníku Scheybalových

Předvánoční zpívání s Nisankou
Předvánoční zpívání a tvoření s Nisankou se uskuteční 9. prosince od 15.30 hodin v prostorách Památníku manželů Scheybalových v Kostelní ulici v Jablonci nad Nisou. Rovněž v tento den od 18.00 hodin za doprovodu kapely folklorního souboru Nisanka si můžete zazpívat nejznámější koledy na celorepublikové akci Česko zpívá koledy. Samostatná pozvánka

Čtvrtek 10. prosince

Vrabčáci zazpívají v jabloneckém divadle na 22. adventním koncertu

DPS Vrabčáci - XXII. Adventní koncert
Koncert v Městském divadle Jablonec nad Nisou od 19 hodin. Účinkuje: Dětský pěvecký sbor Vrabčáci a Vrabčata, klavírní doprovod Romana Halamová a Petr Hostinský. Hostem koncertu bude zpěvák a klavírista Michal Kindl a zpěvačka Tereza Aster Vágnerová. Samostatná pozvánka

Pátek 11. prosince

Program turnovských vánočních trhů je opět bohatý

Vánoční trhy v Turnově
Letošní ročník vánočních trhů v Turnově se uskuteční v pátek 11. a v sobotu 12. prosince 2015 na náměstí Českého ráje. Oproti minulému roku se sice trhy nebudou konat v neděli, avšak program obou dnů bude trvat až do večerních hodin. Těšit se můžete na tradiční vystoupení turnovských základních škol i bohatý kulturní program, ve kterém zazní například cimbálová muzika Dušana Kotlára a další. Fotogalerie z proběhlé akce

V tanvaldském kině se představí zpěvačka Simona Klímová Simona Klímová a Consortium Camerale Slanense
Vánoční koncert folkové písničkářky a ženského sboru ze Slaného v Kině Jas Járy Cimrmana v Tanvaldě. Na programu budou známé vánoční písně a koledy.
Začíná v 19.30, vstupné 80 Kč. Samostatná pozvánka

Sobota 12. prosince

Pod dohledem Krakonoše proběhne další ročník Jilemnického jarmarku

Vánoční jarmark v Jilemnici
Trhy mají v Jilemnici tradici trvající přes 500 let. Novodobě byla tradice jarmarků v Jilemnici obnovena v roce 1996. Neopakovatelná atmosféra jarmarků je patrna i v současnosti. Namísto někdejších "frejunků", tedy zábavy a tance, organizuje dnes Společenský dům Jilm bohatý celodenní kulturní program. V průběhu jilemnických jarmarků můžete také ochutnat místní speciality jako jsou sejkory, medovina, a další. Jarmark bude zakončený slavnostním ohňostrojem. 
Místo konání: Jilemnice, Masarykovo náměstí. Fotogalerie z proběhlého jarmarku

Vánoce s Nisankou v jabloneckém divadle Vánoce s Nisankou
Pásmo lidových zvyků, tanců a písní z Podještědí, Pojizeří a Podkrkonoší v Městském divadle od 16 hodin. Účinkují: Folklorní soubor Nisanka, Malá Nisanka a Nisanka +, host Národopisný soubor Forman ze Slatiňan. Vstupné: Dospělí 80 Kč, děti 50 Kč, předprodej od 30. 11. v Městském divadle. Samostatná pozvánka

X Adventní koncert ve Bzí
Duchovní a vánoční hudba v podání rodiny Lédlovy od 16 hodin v kostele Nejsvětější Trojice ve Bzí.

Vánoční Orient show
Už tradiční předvánoční akce v sokolovně Košťálov od 16 hodin. Účinkují Sněhurky a sněženky, Jasmínky a sultánci, Dimitra, Khattya, Azza beya, Disko tance, Jitka Buriánková a další.

Státní zámek Sychrov: Vánoční jazzový koncert
Netradiční vánoční koncert v zámecké galerii se ponese v jazzových tónech v podání kapely Jiří Mašík Quartet. Událost začne v 18 hodin večerní prohlídkou zámku, na kterou naváže o hodinu později samotný koncert v zámecké galerii. Vstupné jednotné 250 Kč. 

Parním vlakem na opožděnou mikulášskou nadílku do KřižanMikulášské vlak Liberec - Křižany
Parní vlak pojede na mikulášskou nadílku po trase Liberec - Křižany a zpět v sobotu 12. prosince. Můžete si udělat romantický výlet do Kryštofova Údolí mikulášským vláčkem s historickými vagony a parní lokomotivou Kafemlejnek. Samostatná pozvánka

Neděle 13. prosince - 3. adventní

Adventní pohádka - Cesta za vánoční hvězdou
V adventní čas se bude v kině Junior od 15 hodin promítat norská dobrodružná pohádka pro malé i velké diváky. Mimořádně poutavý pohádkový příběh Cesta za vánoční hvězdou s ohromující filmovou výpravou a kostýmy se odehrává v překrásné zasněžené norské přírodě. Příběh vypráví o hledání vánoční hvězdy, zlomeném prokletí a hlavně o hrdinství dvanáctileté odvážné dívky Sonji. Některé scény se natáčely i na našem, filmaři tolik oblíbeném, hradě Pernštejn. Vstup volný.

Stříbrná neděle u ovečkového betlému na Smržovce
Od 16.30 hodin v Občanské ulici ve Střední Smržovce. O svátku svaté Lucie dostanou slovo především ženy. OS Malé Polsko připravilo soutěž o nejbáječnější vanilkové rohlíčky. Jeden plech rohlíčků mohou hospodyňky přinést nejdéle do soboty 12. 12. 2015 do Vinotéky k Honcnejmanovým, v Občanské ulici 1277.

3. Adventní koncert Železný Brod
Bohatý program v podání rodiny Lédlovy od 16 hodin v kostele sv. Jakuba Většího Železný Brod.

Vánoční kamion Coca-Cola v Železném Brodě
Vánoční kamion plný soutěží, her, písniček a zábavy od 16 hodin na Náměstí 3. května Železný Brod.

Loučenský betlém hledá osmnáctou figuru Loučenské adventní koncerty - Karmarádi
Saxofonové duo, které je už nedílnou součástí Loučenského adventu. A když je někdo nedílnou součástí, tak pochopitelně nemůže chybě. Začátek v 17 hodin v kostele sv. Josefa v Loučné. Kompletní přehled loučenských adventních koncertů.

Koncert Janek Ledecký - Vánoce 2015
Během vánočního koncertu Janka Ledeckého zazní skladby ze zcela nového alba Na konci duhy, ale i všechny Jankovy vánoční skladby (např. Ryba rybě, A od těch časů nebo Sliby se maj plnit...), tak i další hity z jeho více jak dvacetileté kariéry. Doprovázet ho bude nejen jeho kapela, ale těšit se můžete i na skvěle harmonizující doprovod smyčcového Nostitzova kvarteta a vokalistek.
V sále KC Golf Semily od 19.00 hod. Vstupné: 490/450 Kč. Podrobnější pozvánka

Pondělí 14. prosince

Adventní koncert v nemocnici
V pondělí od 17 hodin se v kapli nemocnice uskuteční tradiční adventní koncert. Se svým programem přijede Jablonečany potěšit spolu se svými kolegy operní zpěvačka Národního divadla v Praze a jablonecká rodačka Stanislava Jirků. Vstup na koncert je volný.

Úterý 15. prosince

Hvězdičku betlémskou přiveze dětem do Jablonce Michaela Novozámská

Hvězdička betlémská
Se svým vánočním koncertem Hvězdička betlémská bude hostovat v Městském divadle v Jablonci nad Nisou Hudební divadlo dětem z Hradce Králové. Dva koncerty 15. prosince v 8.30 a v 10 hodin děti ze školek a škol příjemně vánočně naladí. Samostatná pozvánka

Benefiční koncert v jabloneckém divadle
Benefiční koncert nadačního fondu Ma-Ma Foundation se bude konat v úterý 15. 12. v 19 hodin v prostorách Městského divadla Jablonec nad Nisou. Výtěžek ze vstupného poputuje nadačnímu fondu Ma-Ma Foundation a jeho projektu Plňme přání. Samostatná pozvánka

Liberecký Jedličkův ústav pořádá tradiční vánoční trhy Vánoční trhy v Jedličkově ústavu
Vánoční trhy v Jedličkově ústavu v Liberci se konají od 14.30 v sále a zahradě v Jestřábí ulici (budova F). Těšit se můžete na prodej výrobků klientů Centra denních služeb, hudební vystoupení a občerstvení. Samostatná pozvánka

Tradiční vánoční koncert ZUŠ Železný Brod
Koncert, kde se představí žáci všech oborů ZUŠ. Městské divadlo Železný Brod od 17 hodin. 

Vánoční pásmo se Smržováčkem
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela na Smržovce. Dobrovolné vstupné bude věnováno na další opravy kostela. 

Středa 16. prosince

Program Vánočních slavností 2014 v Jablonci nad Nisou

Vánoční slavnosti v Jablonci nad Nisou
Od středy 16. 12. do pátku 18. 12. probíhají vánoční prodejní trhy s doprovodným programem a více než stovkou prodejců na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou. Pořádá statutární město Jablonec nad Nisou a Eurocentrum. Podrobnosti o doprovodném programu

Vánoce v liberecké Areně
Bílí Tygři Liberec ve spolupráci s provozovatelem arény pořádají ve středu od 9 hodin tradiční předvánoční akci pro děti z mateřských škol, prvního stupně základních škol a dětských domovů. Všechny děti do 10 let jsou s rodiči zdarma zvány na dopolední program plný zábavy. Samostatná pozvánka

Čtvrtek 17. prosince

Vánoční dílna v Ekocentru Jablonec
Tvoření vánočních ozdob a dalších drobných dárků pro děti i dospělé. Součástí dílny je ukázka štědrovečerně prostřeného stolu a výstavka adventních postav. Koná se v rámci Vánočních slavností, pořádá JKIC ve spolupráci se SEV Český ráj. Koná se v ečtvrtek 17. a v pátek 18. prosince od 9 do 17 hodin, vstup volný.

Primátorský vánoční svařák v Jablonci opět trhl rekord Primátorský svařák
I tento rok lze podpořit koupí hrnečků se svařákem dobrou věc. Nejen, že červený vánoční mok zahřeje, ale navíc přispěje výtěžkem z prodeje Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, z. s. Klubu Jablonec nad Nisou. Tak jako každý rok bude motiv na hrnečku odtajněn těsně před zahájením prodeje svařáku. Začátek v 15 hodin na Mírovém náměstí v Jablonci nad Nisou, vstup volný. Článek s fotografiemi po proběhlé akci

Vánoční koncert dětí ZUŠ Tanvald
Od 17 hodin v kostele Proměnění Páně Josefův Důl. Přehled akcí v Josefově Dole

Pátek 18. prosince

V Tanvaldě zvou na akci Vánoční svařák

Vánoční svařák v Tanvaldě
Vánoční koledy, živá hudba, bohaté občerstvení - gulášek, svařáček, perníčky, cukroví... Pořádá TJ Seba Tanvald a Město Tanvald. Bývalý areál garáži ČSAD, nyní firmy 4SOFT od 14.30, vstup zdarma. Samostatná pozvánka

Sobota 19. prosince

Betlémské světlo
Rozdávání Betlémského světla veřejnosti na Náměstí 3. května Železný Brod od 15.30.

Živý betlém Železný Brod
Cesta do „Betléma" za zpěvu koled na Náměstí 3. května Železný Brod od 17 hodin.

Sousedská pohoda na Smržovce
Od 15.30 hodin v Penzionu U Potůčku. Všichni, kdo si chtějí odpočinout od vánočního shonu a potřebují nabrat další síly, nechť přijdou do penzionu a finské koty. Bude se grilovat a podávat tradiční svařené nápoje. K tomu všemu zahraje studentská skupina Happy Voices z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře Mladá Boleslav. Organizátoři také vyhlásili soutěž o nejlepší vánoční pečivo. Výrobky do soutěže doručte do 17 hodin, vyhlášení výsledků bude v 18.30 hodin. 

Neděle 20. prosince - 4. adventní

4. Adventní koncert Železný Brod
Tradiční koncert dětského pěveckého sboru Řetízek v kostele sv. Jakuba Většího Železný Brod od 16 hodin.

Vánoční pohoda na Smržovce
Od 9.30 hodin před Zámečkem na náměstí T. G. Masaryka. V 10 hodin vystoupí dětský pěvecký sbor Smržováček, v 11 hodin bude ve výstavní síni pohádka pro děti. Tradiční předvánoční setkání letos vyšlo na zlatou neděli. Opět si tu můžete na přání nechat žáky SOU lesnického v Hejnicích vyrobit svícny na vánoční stůl a různé jiné dekorace. Své výrobky vám nabídnou i žáci ZŠ Smržovka. Chybět nebude ani barvení svíček a možnost vyrobit si drobné dárečky. Ve stáncích pak můžete nakoupit keramiku, svíčky, dobroty české i bavorské a jako každý rok také bramboráky, které vám usmaží smržovský pan starosta.

Zlatá neděle u ovečkového betlému na Smržovce
Od 16.30 hodin v Občanské ulici ve Střední Smržovce. Vánoční atmosféru podpoří pořadatel akce OS Malé Polsko výstavou vánočních přání, která jste přihlásili do soutěže o nejhezčí vánoční přání vyhlášené o první adventní neděli, a oceněním jejich autorů. Skauti dovezou betlémské světlo. Bude připraveno i překvapení pro všechny ty, které zajímá osud Křížové cesty Petra Urbana.

Loučenské adventní koncerty - Nautica a Eurydika
Folkrockové vánoce. Začátek v 17 hodin v kostele sv. Josefa v Loučné. Kompletní přehled loučenských adventních koncertů.

Vánoční koncert sboru Rosex proběhne v ruprechtickém kostele Koncert Rosex v Ruprechticích
Liberecký pěvecký sbor Rosex uvádí již tradiční slavnostní vánoční koncert, na kterém zazní díla známých českých i zahraničních autorů. Koncert se koná 20. prosince od 19 hodin v kostele sv. Antonína Paduánského v libereckých Ruprechticích. Podrobnější pozvánka

Hej, mistře!
Městské divadlo Jablonec nad Nisou od 19 hodin. Scénické provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby Hej mistře!, kterou nastudovala Základní umělecká škola Jablonec nad Nisou, slibuje neopakovatelný zážitek. Originální pojetí režiséra Václava Bárty zaručuje netradiční pojetí. V představení bude účinkovat dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! se svými přípravnými sbory, Jablonecký komorní orchestr rozšířený o rodiče a přátele ZUŠ, dále žáci literárně-dramatického oboru a sólisté z řad učitelů i žáků a přátel ZUŠ.

Úterý 22. prosince

Zpívání před vánočním stromečkem Železný Brod
Tradiční zpívání koled, Betlémské světlo na Náměstí 3. května Železný Brod od 16 hodin.

Středa 23. prosince

Vánoční trhy Harrachov
Vánoční trhy, které budou probíhat na „malém náměstíčku" v Harrachově naproti pensionu Rotunda až do 2. ledna. Návštěvníci Harrachova se při zimní procházce městem budou moci zahřát svařákem, občerstvit se či si koupit nějaký rukodělný výrobek na památku pobytu v našem městečku. A 1. 1. 2016 se jim naskytne jedinečná příležitost ochutnat tu nejlepší Novoroční česnečku, bude zde totiž probíhat soutěž o tuto nejlépe připravenou polévku. Přehled vánočních akcí v Harrachově 

Čtvrtek 24. prosince

Zastavení u deskového betlému na Smržovce
Od 14 hodin v Občanské ulici. Při procházce před Štědrým večerem se zastavte v betlému u oveček a popřejte si navzájem se svými spoluobčany vše dobré. 

 Koncert Jany Štěrbové v Harrachově
Vánoční koncert sopranistky Jany Štěrbové - přijďte si doladit tu správnou vánoční atmosféru prostřednictvím klasických vánočních koled v podání sopranistky Jany Štěrbové. Koncert se bude konat již tradičně od 14 hodin v harrachovském kostele sv. Václava. Přehled vánočních akcí v Harrachově 

Púlnoční bohoslužba na Zámečku
Od 24 hodin na Zámečku ve Smržovce. Chcete-li si prožít kouzlo opravdové vánoční Půlnoční mše, přijďte. Bude na vás čekat vánoční prostředí, bohoslužba, kázání, hudba a koledy, ale i přátelské prostředí a malé vánoční pohoštění. Akce není vyhrazena pro konkrétní církev či denominaci, zváni jsou všichni, kdo budou chtít přijít, ať je jejich světový názor jakýkoliv. Mši Sv. celebruje P. Ivan Peschka, starokatolický kněz, kterého ve Smržovce mnozí znají. 

Pátek 25. prosince

Vánoční bohoslužba Na poušti trochu jinak

Vánoční bohoslužba Na Poušti trochu jinak
Křesťanské společenství Turnov zve zájemce na již skoro tradiční evangelickou Bohoslužbu trochu jinak. Jinak než znáte, nebo než jste si možná představovali 25. 12. od 10 hodin v malebném barokním kostelíčku sv. J. Nepomuckého Na poušti nad Železným Brodem. Samostatná pozvánka

Rybova mše vánoční v Horním Maxově
Česká mRybova Česká mše vánoční zazní v kostele v Horním Maxově še vánoční Jakuba Jana Ryby zazní 25. prosince v 15 hodin v Kostele Nejsvětějšího srdce páně v Horním Maxově v podání Komorního orchestru Bohemia, smíšeného sboru Kvintus a hostů a dirigenta Jiřího Doubka. Samostatná pozvánka

Sobota 26. prosince

Koledování Na Poušti
Tradiční koledování v kostelíčku na sv. Štěpána - Kaple sv. Jana Nepomuckého Železný Brod od 13.30.

Vánoční koncert Musica Fortuna na Valdštejně
Tradiční vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru z Turnova na hradě Valdštejn. Začátek ve 14 hodin, vstupné 50 Kč, děti zdarma. 

Státní zámek Sychrov: Vánoční koncert
Veselé vánoční hody. Účinkují - Zdena Kloubová/soprán, David Švec/cembalo, Jan Sládeček/violoncello, Petr přibyl/viola. Na programu jsou díla J. J. Ryby, A. Vivaldiho a další.

Zpívání koled v Harrachově
Svatoštěpánské zpívání koled v harrachovském kostele sv. Václava. Vezměte děti, rodiče, babičky, dědečky, strejčky, tetičky, kamarády, známé a pojďte si zazpívat od 17 hodin vánoční koledy do kostela. Přehled vánočních akcí v Harrachově

Albrechtický kostel oživí na Štěpána vánoční koncert Vánoční koncert v Albrechticích
V letošním roce opět v Albrechticích navazují na tradici a na Štěpána pořádají koncert v kostelíku sv. Františka z Pauly. Účinkují zpěvák Radek Žalud, na varhany zahraje Petr Hostinský a doprovodí je Škampovo smyčcové kvarteto. Koncert začíná v 16 hodin, zváni jsou místní i příznivci hudby z okolních obcí. Samostatná pozvánka

Půjdem spolu do Betléma
V 16.45 odstartuje průvod v dobových kostýmech z centrálního parkoviště v Bedřichově ke kostelu sv. Antonína. Přehled akcí v Bedřichově

Vánoce s Janáčkem v roce 2015 Vánoce s Janáčkem
Bohaté vánoce připravil příznivcům klasické hudby a sborového zpěvu smíšený pěvecký sbor Janáček. Tradiční vánoční koncert se koná v sobotu 26. 12. 2015 od 17 hodin v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Samostatná pozvánka

Neděle 27. prosince

Dětský vánoční karneval Těpeře
Sokolovna Těpeře od 14.30.

Vánoce s Iuventus, gaude!
Pořádá v Eurocentru od 18 hodin SPRDŠ při ZUŠ. Vystupovat bude Iuventus, Gaude! a všechna přípravná oddělení pod vedením Mgr. Blanky Šubrtové, Mgr. Jarmily Klokočníkové a MgA. Tomáše Pospíšila. Klavírní doprovod Jana Lišková Kvochová, hlasová poradkyně Lucie Poláková. 

Varhanní koncert v kostele Proměnění Páně
V Josefově Dole od 17. hodin. Přehled akcí v Josefově Dole

Loučenské adventní koncerty - Radek Jelínek
Radek Jelínek bude zpívat vánoční koledy s kytarou a každý, kdo přijde, si je může zazpívat s ním. Začátek v 17 hodin v kostele sv. Josefa v Loučné. Kompletní přehled loučenských adventních koncertů.

Koncert Františka Lamače a Jany Ryklové
Vánoční koncert houslisty Františka Lamače a zpěvačky Jany Ryklové se bude konat v harrachovském kostele sv. Václava od 19 hodin. Mimo vánočních písní zazní i skladby klasiků, jako G. Verdi, A. Dvořák. Dále vídeňští skladatelé jako F. Lehár, J. Strauss, z muzikálů např. Evita, Cats a pod. Vstupné je ve výši 200 Kč. Přehled vánočních akcí v Harrachově

Pondělí 28. prosince

Sbor Huntířov v Lučanech
V Lučanech nad Nisou v kostele Navštívení Panny Marie se koná v pondělí 28. prosince od 17 hodin vánoční koncert smíšeného pěveckého sboru Huntířov pod vedením Věry Paldusové. Samostatná pozvánka

Úterý 29. prosince

...A ještě trochu swingu před Silvestrem
Celovečerní taneční pořad s velkým swingovým Orchestrem Rudy Janovského a nejhezčími tanečními melodiemi 30. - 60. let minulého století
Vstupné 180 Kč. začátek v kuklturním sále Eurocentra Jablonec nad Nisou od 20 hodin.

Čtvrtek 31. prosince

Půlnoční setkání u deskového betlému na Smržovce
Každý čtvrtek od 18 hodin bohoslužba v kostele sv. Archanděla Michaela. 

38. ročník Novoročního výstupu na Kozákov

Pátek 1. ledna 2016

38. Novoroční výstup na Kozákov
Klub českých turistů Semily pořádá 38. ročník Novoročního výstupu na Kozákov. Sraz a prezentace účastníků se uskuteční v turistické chatě 1. ledna 2016 od 9 do 15 hodin. Podrobná pozvánka

Na Nový rok se půjde podeváté k rozhledně Nisanka Novoroční výstup na Nisanku
V pátek 1. ledna 2016 se koná 9. ročník výstupu k rozhledně Nisanka. Prezentace účastníků proběhne u rozhledny od 10 hodin do 14.30. Na místě bude pro všechny připraveno něco na památku, něco k zakousnutí i na zahřátí. Samostatná pozvánka

Novoroční výstup na Maják v Příchovicích
V pátek 1. ledna 2016 se koná Novoroční výstup na Maják u Muzea Cimrmanovy doby v Příchovicích. Účastníky bude čekat horké občerstvení a originální novoroční placka. 

Na Nový rok se vydají turisté opět i k rozhledně Štěpánka Novoroční výstup na rozhlednu Štěpánka
KČT Tanvald pořádá ve spolupráci s obcí Kořenov již 25. ročník tradičního Novoročního výstupu na rozhlednu Štěpánka, která stojí na kopci Hvězda v Příchovicích. Pořadatelé účastníky očekávají u rozhledny v pátek 1. 1. 2016 mezi 10. a 16. hodinou. Pořádá Klub turistů Tanvald. Samostatná pozvánka

Novoroční výstup na Ještěd
Klub českých turistů TJ Lokomotiva Liberec pořádá 1. ledna 2016 již 41. ročník Novoročního výstupu na Ještěd. Trasa vede po schůdné modré turistické značce zhruba 4 km na vrchol Ještědu (1012 m n. m.). Prezentace se koná v Liberci - v Horním Hanychově na konečné tramvaje MHD u Turistického informačního centra v době od 8.30 do 12.00. Limit v cíli je do 14 hodiny. 

Novoroční koncert v Městském divadle
Slavnostní večer spojený s udělováním Ceny města Pro Meritis - vystoupí Filharmonie Hradec Králové & Blue Star s programem Děkuji, bylo to krásné... Vstupenky v předprodeji od 1. 12. 2015. V Městském divadle Jablonec nad Nisou od 19 hodin. 

Výstavy související s vánočními svátky:

Betlémy v lomnickém muzeu již po čtrnácté

Betlémy v Lomnici nad Popelkou
Už 13. ročník tradiční výstavy betlémů bude v Městském muzeu a galerii v Lomnici nad Popelkou zahájen v sobotu 29. listopadu. Po celý den bude navíc otevřena v muzeu dílnička pro děti, s možností zdobení perníčků. Výstava betlémů bude probíhat až do 6. ledna. Muzeum má otevřeno od pondělí do neděle, vždy od 9 do 16 hodin. Více podrobností

Kamenářský dům oživí betlémy ze sbírky Josefa Václava Scheybala Betlémy J. V. Scheybala v Kamenářském domě v Turnově
Adventní čas návštěvníkům Muzea Českého ráje v Turnově zpříjemní výstavy betlémů ze sbírky manželů Jany a Josefa Václava Scheybalových na Kamenářském domě. Výstava bude otevřena od 26. listopadu 2015 do 6. ledna 2016. Více podrobností

Barevné vánoce v Jablonci
Na výstavě barevné vánoce v Muzeu skla a bižuterie Jablonec nad Nisou bude k vidění další část z exkluzivní sbírky vánočních ozdob, kterou muzeum vlastní. Připraveno je několik set pestrobarevných luxusních skleněných špiček, raket, oliv, zvonků, srdcí či hvězd. vystava se koná od 3. prosince až do až do neděle 24. dubna 2016. Podrobná pozvánka

Skleněné betlémy opět zkrášlí galerii v Železném Brodě Skleněné betlémy v Železném Brodě
S adventním časem přichází do většiny měst a obcí celá řada krásných akcí a nejinak tomu je v Železném Brodě. Výstava Skleněné betlémy je však událostí, za kterou přijíždějí lidé z celé republiky, dokonce i ze zahraničí. Vernisáž výstavy proběhne v Městské galerii Vlastimila Rady již ve čtvrtek 3. prosince od 17 hodin. Podrobná pozvánka

Co jsme (ne)našli pod stromečkem
Co jsme (ne)našli pod stromečkem zjistíte v semilském muzeu Poslední letošní vernisáž v semilském muzeu se konala k vánoční výstavě s názvem Co jsme (ne)našli pod stromečkem. Zahájena bude již v pátek 4. prosince v 17 hodin ve výstavním sále muzea. Výstava je průřezem historie vánočních dárků i zdobení stromečků od konce 19. století do dnešní doby. Navštívit ji budete moci až do 31. ledna 2016. Podrobná pozvánka

Výstava Nový rok na dobových pohlednicích vás přenese do minulosti

Nový rok na dobových pohlednicích
Výstava pohlednic z první poloviny 20. století s vánoční tématikou nazvaná Nový rok na dobových pohlednicích se koná v jabloneckém kulturním a informačním centru od 28. listopadu do 30. ledna 2016. Samostatná pozvánka

Souhrny dalších kulturních akcí:

Anketa: Nejhezčí vánoční strom mají podle čtenářů v Desné

Anketa: Nejhezčí vánoční strom mají podle čtenářů v Desné

Skauti rozvezou Betlémské světlo do celého kraje

Vánoční akce v Bedřichově

Vánoční akce v Harrachově 2015

Adventní akce v Jablonci nad Nisou

Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru

Prosincové kulturní akce v Železném Brodě

Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Kino a kultura v Tanvaldě v prosinci

Adventní čas naplno přichází i do Železného Brodu

Prosincové kulturní akce v Semilech

Adventní a předvánoční akce v Jilemnici

Adventní posilové vlaky z Liberce do Drážďan vyjedou už 28. listopadu

Hrady a zámky ožívají i v listopadu a prosinci

Loučenský betlém hledá osmnáctou figuru

Články a fotogalerie z proběhlých akcí:

Obrazem: Novoroční ohňostroj na přehradě a v Kokoníně

Obrazem: Novoroční výšlap na Nisanku 2016

Obrazem: Novoroční výstupy na Štěpánku a Maják Járy Cimrmana

V Tanvaldě vyvrcholily vánoční vystoupení místní ZUŠ

koncerty místní ZUŠ">

Tanvaldští gymnazisté přivítali Vánoce zpěvem písní

Vánoční svařák v Tanvaldě obrazem

Primátorský vánoční svařák v Jablonci opět trhl rekord

Obrazem: Vánoce s Nisankou 2015

Rozsvícení stromku v Rychnově provázel zpěv dětí i kapely Nautica

Obrazem: ZŠ Tanvald Sportovní zpívala na schodech

Obrazem: Mikulášské Dárkování v DDM Ulita v Tanvaldě

V Jablonci rozsvítili nový Betlém

Obrazem: Čertovská show na Sněžence

Náměstí na Jablonecku o víkendu rozzářily vánoční stromy

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace