Hvězdičku betlémskou přiveze dětem do Jablonce Michaela Novozámská

09.12.2015 10:08:32 | Autor: mlb | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Hvězdičku betlémskou přiveze dětem do Jablonce Michaela Novozámská

Se svým vánočním koncertem Hvězdička betlémská bude hostovat v Městském divadle v Jablonci nad Nisou Hudební divadlo dětem z Hradce Králové. Dva koncerty 15. prosince v 8.30 a v 10 hodin děti ze školek a škol příjemně vánočně naladí.

Michaela Novozámská, zakladatelka Hudebního divadla dětem a zároveň autorka a protagonistka představení, nám řekla: „Hvězdička betlémská - naše milé vánoční představení, které mě a mým kolegům již několik let zpříjemňuje předvánoční čas svojí náladou, kterou s námi na něm vytvářejí děti, je plné koled a vánočních písní jak klasických tak autorských. Letos jsme již odehráli jedenáct koncertů, čtyři nás ještě čekají a všude nás děti přivítali velmi mile a jejich netrpělivé očekávání vytouženého Štědrého dne bylo znát na jejich zpěvu vánočních koled. Jablonecké děti již známe z minulé návštěvy, kdy jsme jim přivezli Čapkova pejska a kočičku a tak věřím, že i ony si se mnou rády zazpívají. Vždyť přece Vánoce přicházejí, Rolničky, Půjdem spolu do Betléma, Nesem Vám noviny, Pásli ovce Valaši - všechny tyto písně a koledy znají i Ti nejmenší. A nebudu zpívat jen já. Z velké knihy na podiu - Bible, vystoupí a s mojí pomocí zazpívají a zahrají dětem vánoční příběh o narození Ježíška a pouti pastýřů a tří mudrců k jesličkám do Betléma velké textilní loutky právě mudrců a pastýřů. A i ony budou rády, když se k nim děti přidáte a přijmete jejich poučný a prostý příběh. Těšíme se na Vás, protože Vánoce přicházejí, šťastné a veselé."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kulturní akce na Jablonecku od adventu až do Nového roku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
Město Jablonec udělilo první Honor Urbis
Liberecký kraj opět bojuje o přízeň veřejnosti v anketě Kraj mého srdce
Silvestrovská noc byla pro hasiče v Libereckém kraji klidnější než loňská
Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách

Nejčtenější články

04.01.: Hořela chalupa v Jabloneckých Pasekách
06.01.: U obchodního centra v Jablonci se srazila dvě auta
06.01.: Město Jablonec udělilo první Honor Urbis

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace