Výstavu Barevné vánoce uvede v jabloneckém muzeu pohádka pro děti

01.12.2015 19:37:22 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Výstavu Barevné vánoce uvede v jabloneckém muzeu pohádka pro děti

Jak pejsek s kočičkou psali Ježíškovi, tak zní název vánoční pohádky, kterou u příležitosti zahájení výstavy Barevné vánoce mohou zhlédnout děti s rodiči, kteří zavítají ve čtvrtek 3. prosince od 17 hodin do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Na výstavě bude k vidění další část z exkluzivní sbírky vánočních ozdob, kterou muzeum vlastní. Připraveno je několik set pestrobarevných luxusních skleněných špiček, raket, oliv, zvonků, srdcí či hvězd.

Mimořádný je i způsob jejich zdobení, a to častým využitím bižuterních komponentů - kovových filigránových výlisků, broušených kamenů, štrasových bort (řetízků) či svatých obrázků. Zcela záměrně zde neuvidíte vánoční koule, které byly v celé své rozmanitosti představeny již v minulých letech. „Pozorní návštěvníci však o tento tvar nepřijdou, bude totiž součástí doprovodného programu," říká kurátorka Dagmar Havlíčková. „Pokud si budou chtít z muzea odnést jedinečnou vánoční ozdobu vytvořenou k této výstavě, čeká je hledání drobných skleněných kuliček záměrně ukrytých v záplavě vystavených exponátů." Druhým úkolem, jenž na zájemce o odměnu čeká, je složit z několika dílků puzzle vánoční špičku.

Výstava Barevné vánoce v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie<br />Autor: Archiv Muzeum skla a bižuterie Jablonec nad Nisou Jablonecké muzeum spravuje dnes největší veřejnou sbírku skleněných vánočních ozdob na světě, která čítá více než patnáct tisíc předmětů. Přitom až do roku 2000 obsahovala pouhých několik desítek historických perličkových, balotinových a foukaných ozdob. „Tehdy jsme získali od firmy Jablonex část komerčně nevyužitelné vzorkovny vánočních ozdob z 60. - 90. let minulého století," uvedla Havlíčková. Na počátku roku 2008 pak společnost Jablonex Group věnovala muzeu celou aktuální vzorkovnu, poté co skleněné vánoční ozdoby vyřadila ze svého výrobního i obchodního programu (2006/2007).

Jak dodává ředitelka Milada Valečková, „proto muzeum usiluje o realizaci přístavby, kde by mohla být velká část z této kolekce trvale vystavena. Atraktivní podobu nové expozice připravuje známý český designér Jakub Berdych." Muzejní kolekce skleněných vánočních ozdob je pozoruhodná nejen co do počtu předmětů, ale též množstvím vzorů a jejich variací, barev a odstínů, použitých tradičních i moderních dekoračních technik a doplňujících komponentů. „Vedle standardní nabídky jsou v souboru zastoupeny též vzory a exkluzivity navrhované na zakázku konkrétních firem," sdělila kurátorka souboru Dagmar Havlíčková.

Na vernisáž výstavy Barevné vánoce zve muzeum ve čtvrtek 3. prosince od 17 hodin, kdy se malí i velcí mohou těšit na vánoční pohádku. Vzhledem ke každoročnímu zájmu o tento typ výstavy bude pro návštěvníky přístupná až do neděle 24. dubna 2016.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v prosinci

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově

Hasiči vyprostili nákladní auto, které uvízlo u kolejí v Hrabačově Hasiči zasahovali od dnešního odpoledne u nákladního automobilu, který hrozil pádem na koleje v Jilemnici - Hrabačově. Automobil byl v 18.11 vyproštěn zpět na komunikaci a mohl být obnoven i provoz na trati. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Jablonecká tržnice se otevře 20. dubna

V neděli 11. dubna končí nouzový stav a v pondělí 12. dubna se mírně rozvolní některá opatření. Mezi ně patří také obnovení provozu farmářských trhů. Ty se začnou znovu pravidelně konat také v Jablonci nad Nisou, a to v městské tržnici u autobusového nádraží. Trhy začnou od 20. dubna, provozní doba je v úterý a v pátek od 6 do 14 hodin, v sobotu pak od 6 do 13 hodin. Více o provozu na www.tsj.cz/sluzby/provoz-trziste


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Uvolnění opatření přináší možnost návštěvy sychrovského areálu
Velkoobjemový odpad bude možné v Jablonci odložit 15. dubna
Sedmý ročník Odpadového Oskara zahájen
Řidič autobusu najel v Liberci do šesti zaparkovaných aut
Návrat dětí do škol byl v Jablonci bez problémů

Nejčtenější články

12.04.: Opilý řidič naboural jabloneckou zastávku U Balvanu
11.04.: Na Smržovce ujel řidič z místa nehody. Naboural přitom hned tři auta
11.04.: Policie hledá svědky nehody v jablonecké ulici Jateční

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn