Kateřina Smutná osmá na 100 kilometrovém Arefjällsloppetu

28.03.2021 12:17:21 | Autor: Ladislav Janata, eD systém | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Kateřina Smutná osmá na 100 kilometrovém Arefjällsloppetu

Extrémně dlouhý a náročný lyžařský závod ve Švédsku přinesl jablonecké Kateřině Smutné další umístění v elitní desítce. Členka eD system Bauer Teamu dojela v posledním podniku sezony na 8. příčce a v celkovém pořadí seriálu Visma Ski Classics se posunula na konečné 4. místo. Nejlepším z mužů týmu byl Miroslav Rypl na 57. příčce. Stokilometrový závod dokončili všichni čtyři členové eD system Bauer Teamu.

Kateřina Smutná odstartovala do náročného finále s vědomím, že podobný závod ještě nikdy neabsolvovala. 40 kilometrů se držela ve vedoucí skupině, která se postupně redukovala na 9 žen, a drobnou ztrátu nabrala až v náročném stoupání na první vrchařskou prémii. Tam se skupina rozdělila a členka eD system Bauer Teamu se zařadila do druhé, tříčlenné skupinky závodnic. „Já jsem si dneska dala za úkol, že musím tu stovku dojet s úsměvem. Kdybych závodila s těmi vepředu, tak bych třeba ani nedojela, takový závod není nic pro mě. Musela bych jet úplně naplno, abych jim stačila a pak bych někde rupla. Nechala jsem je radši odjet a jely jsme pak pěkné tempo ve trojici. Hlavně že jsem nejela sama, to bylo super," popisovala průběh závodu Smutná.

Vedoucí šestice pak dál navyšovala svůj náskok a její tempo nevydržela Sömskarová, která se propadla právě ke skupince Kateřiny Smutné. Tahle čtveřice pak společně absolvovala druhou polovinu závodu a nakonec se v ní i bojovalo o 6. místo v cíli. To si připsala Švédka Norgrenová, Kateřina Smutná dojela na 8. příčce. „S umístěním jsem spokojená. Ještě se tam na nás v závěru šeredně dotahovaly dvě holky zezadu, ale naštěstí už to nestihly. Vzhledem k tomu, že jsem opravdu jela 90 kilometrů v pohodě, tak jsem měla našetřené síly. Jelo se mi fakt dobře a měla jsem super lyže," komentovala svůj výsledek členka eD system Bauer Teamu a nejlepší Češka seriálu, která v konečném pořadí žen poskočila na konečné 4. místo. Z Češek jsou další závodnice v tomto pořadí: 16. Grohová, 20. Hujerová, 21. Kl. Moravcová.

Z vítězství v nejdelším závodě letošního ročníku Visma Ski Classics se mezi ženami radovala suverénka seriálu Lina Korsgrenová, která porazila ve finiši Emilii Fletenovou.

V závodě mužů se na prvních 30 kilometrech vytvořila třicetičlenná skupina, ve které nechyběl ani nejmladší člen eD system Bauer Teamu Adam Matouš. Na sprinterských prémiích na 19. a 27. kilometru uzavíral první třicítku a v dalším průběhu se sjel se svými týmovými kolegy Miroslavem Ryplem a Jonášem Bešťákem. Česká trojička v barvách eD system Bauer Teamu se pak pohybovala mezi 50. a 60. místem, zatímco vedoucí skupina se postupně zredukovala na 17 mužů.

Zhruba 30 kilometrů před cílem zaútočil Oskar Kardin, který si vybudoval slibný náskok a roztrhal skupinu pronásledovatelů. Pět kilometrů před cílem ho ale dojel oddílový kolega Joar Thele a potom i další dvě skupinky pronásledovatelů. O vítězi se tak po dlouhých 100 kilometrech rozhodovalo až v závěrečném finiši, ve kterém měl nejvíce sil Andreas Nygaard.

Nejrychlejším mužem eD system Bauer Teamu byl Miroslav Rypl na 57. místě, pro kterého to bylo druhé nejlepší umístění v sezoně. Adam Matouš dojel nakonec na 63. místě a náročný závod dokončil i Jonáš Bešťák na 66. místě. Nejlepší z českých závodníků byl nejstarší z nich jablonecký Stanislav Řezáč na 16. místě, který se ze zadních pozic propracoval až na celkově 35. místo. Před ním je nejlepší Čech celkově Jiří Pliska na 28. místě.

Arefjällsloppet byl posledním závodem letošního ročníku Visma Ski Classics. Původně plánované dubnové závody, Reistadlopet a Ylläs-Levi, byly totiž kvůli epidemické situaci zrušeny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Laufaře čeká v sobotu tečka za sezonou: stokilometrový Arefjällsloppet
Kateřina Smutná vybojovala na Vasově běhu 5. místo
Nedělní Vasův běh absolvuje trojice členů eD system Bauer Teamu
Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé 3. místo
Kateřina Smutná bronzová na legendárním Vasově běhu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace