Jeden poločas na úspěch nestačil

25.10.2010 21:57:48 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jeden poločas na úspěch nestačil

Házenkáři ELP Jablonec neuspěli v dalším kole II. ligy na palubovce v Chomutově, kde podlehli místnímu celku 19:25 (9:17)

Do haly aktuálně druhého týmu tabulky II. ligy házenkářů odjížděli Pragováci v hodně oslabené sestavě. Ta v úvodu nedokázala čelit agresivní hře domácích jak v útočné, tak i obranné fázi. Do obrany domácích se nikomu příliš pronikat nechtělo, a tak na branku Chomutova létaly jen, tak říkajíc, propagační střely. Zato domácí Badové a zejména Vaněk jabloneckou obranu doslova válcovali. Nebyla nic platná ani osobka na rozehrávače Jindřicha Badu, a tak to po sedmi minutách bylo 5:0. První se do mlýnice před domácí brankou odvážil Žák a hned snížil. Přesto to bylo v osmé minutě 7:1 a v patnácté 10:4. S ohledem na poměr sil a přístup hráčů obou týmů bylo již o výsledku utkání prakticky rozhodnuto. V hostujícím týmu proto dostaly příležitost "mladé pušky" a hra se postupně opticky vyrovnala. Skóre ale do přestávky narostlo až na 17:9 pro domácí.

V nástupu do druhého poločasu přizpůsobili hosté agresivitu obrany způsobu hry domácích a ti najednou nevěděli co hrát. Žel hosté nedokázali skórovat ani z těch nejvyloženějších šancí, a tak náskok domácích byl stále velký. Situace se výrazně začala měnit až v poslední čtvrthodině, kdy se za hostující obranou konečně chytil i gólman D. Hlinka a domácím začal docházet kyslík. Rychlonozí Pragováci je začali trestat z rychlých protiútoků. Poslední desetiminutovku vyhráli 3:7, a získali tak pro své sebevědomí alespoň výhru v jednom poločase. Celkově však tentokrát zcela zaslouženě zvítězila zkušenost domácího týmu. Utkání bylo hráno tvrdě, ale zcela férově, proto překvapilo sedm vyloučených na každé straně. Z tohoto rámce utkání vybočil zcela zbytečný hrubý faul domácího Jiříka na hostujícího Žáka, za který dostal třetí dvojminutový trest a následně byl diskvalifikován. Tento zákrok si však zasloužil přímou červenou.

V týmu Pragováků se tradičně nedařilo všem stejně, kdyby však bylo možné "vymazat" první čtvrthodinu, tak by zasloužili i pochvalu za bojovnost. Nad všechny tentokrát vynikal svým výkonem Šatava, který byl skutečným tahounem týmu.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Kysela - Šatava 5, Mrklas 4, Žák 3, Šmika a Meloun po 2, Sluka, Janeček a O. Heinl po 1 a Hána.

Sedmičky: CHOM 3(1) - ELP 3(2), vyloučení: 7 - 7.

Rozhodčí: Dolejší ml. ze Zruče n.S. a Padevět z Prahy.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
Harcovská přehrada chrání Liberec před velkou vodou. Čekají ji proměny
Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023 bude opět pomáhat přírodě
Na jablonecký skatepark je konečná studie

Nejčtenější články

01.10.: Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné
02.10.: Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory
04.10.: Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace