Jeden poločas na úspěch nestačil

25.10.2010 21:57:48 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jeden poločas na úspěch nestačil

Házenkáři ELP Jablonec neuspěli v dalším kole II. ligy na palubovce v Chomutově, kde podlehli místnímu celku 19:25 (9:17)

Do haly aktuálně druhého týmu tabulky II. ligy házenkářů odjížděli Pragováci v hodně oslabené sestavě. Ta v úvodu nedokázala čelit agresivní hře domácích jak v útočné, tak i obranné fázi. Do obrany domácích se nikomu příliš pronikat nechtělo, a tak na branku Chomutova létaly jen, tak říkajíc, propagační střely. Zato domácí Badové a zejména Vaněk jabloneckou obranu doslova válcovali. Nebyla nic platná ani osobka na rozehrávače Jindřicha Badu, a tak to po sedmi minutách bylo 5:0. První se do mlýnice před domácí brankou odvážil Žák a hned snížil. Přesto to bylo v osmé minutě 7:1 a v patnácté 10:4. S ohledem na poměr sil a přístup hráčů obou týmů bylo již o výsledku utkání prakticky rozhodnuto. V hostujícím týmu proto dostaly příležitost "mladé pušky" a hra se postupně opticky vyrovnala. Skóre ale do přestávky narostlo až na 17:9 pro domácí.

V nástupu do druhého poločasu přizpůsobili hosté agresivitu obrany způsobu hry domácích a ti najednou nevěděli co hrát. Žel hosté nedokázali skórovat ani z těch nejvyloženějších šancí, a tak náskok domácích byl stále velký. Situace se výrazně začala měnit až v poslední čtvrthodině, kdy se za hostující obranou konečně chytil i gólman D. Hlinka a domácím začal docházet kyslík. Rychlonozí Pragováci je začali trestat z rychlých protiútoků. Poslední desetiminutovku vyhráli 3:7, a získali tak pro své sebevědomí alespoň výhru v jednom poločase. Celkově však tentokrát zcela zaslouženě zvítězila zkušenost domácího týmu. Utkání bylo hráno tvrdě, ale zcela férově, proto překvapilo sedm vyloučených na každé straně. Z tohoto rámce utkání vybočil zcela zbytečný hrubý faul domácího Jiříka na hostujícího Žáka, za který dostal třetí dvojminutový trest a následně byl diskvalifikován. Tento zákrok si však zasloužil přímou červenou.

V týmu Pragováků se tradičně nedařilo všem stejně, kdyby však bylo možné "vymazat" první čtvrthodinu, tak by zasloužili i pochvalu za bojovnost. Nad všechny tentokrát vynikal svým výkonem Šatava, který byl skutečným tahounem týmu.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Kysela - Šatava 5, Mrklas 4, Žák 3, Šmika a Meloun po 2, Sluka, Janeček a O. Heinl po 1 a Hána.

Sedmičky: CHOM 3(1) - ELP 3(2), vyloučení: 7 - 7.

Rozhodčí: Dolejší ml. ze Zruče n.S. a Padevět z Prahy.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace