Jeden poločas na úspěch nestačil

25.10.2010 21:57:48 | Autor: Petr Balatka | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Házenkáři ELP Jablonec neuspěli v dalším kole II. ligy na palubovce v Chomutově, kde podlehli místnímu celku 19:25 (9:17)

Do haly aktuálně druhého týmu tabulky II. ligy házenkářů odjížděli Pragováci v hodně oslabené sestavě. Ta v úvodu nedokázala čelit agresivní hře domácích jak v útočné, tak i obranné fázi. Do obrany domácích se nikomu příliš pronikat nechtělo, a tak na branku Chomutova létaly jen, tak říkajíc, propagační střely. Zato domácí Badové a zejména Vaněk jabloneckou obranu doslova válcovali. Nebyla nic platná ani osobka na rozehrávače Jindřicha Badu, a tak to po sedmi minutách bylo 5:0. První se do mlýnice před domácí brankou odvážil Žák a hned snížil. Přesto to bylo v osmé minutě 7:1 a v patnácté 10:4. S ohledem na poměr sil a přístup hráčů obou týmů bylo již o výsledku utkání prakticky rozhodnuto. V hostujícím týmu proto dostaly příležitost "mladé pušky" a hra se postupně opticky vyrovnala. Skóre ale do přestávky narostlo až na 17:9 pro domácí.

V nástupu do druhého poločasu přizpůsobili hosté agresivitu obrany způsobu hry domácích a ti najednou nevěděli co hrát. Žel hosté nedokázali skórovat ani z těch nejvyloženějších šancí, a tak náskok domácích byl stále velký. Situace se výrazně začala měnit až v poslední čtvrthodině, kdy se za hostující obranou konečně chytil i gólman D. Hlinka a domácím začal docházet kyslík. Rychlonozí Pragováci je začali trestat z rychlých protiútoků. Poslední desetiminutovku vyhráli 3:7, a získali tak pro své sebevědomí alespoň výhru v jednom poločase. Celkově však tentokrát zcela zaslouženě zvítězila zkušenost domácího týmu. Utkání bylo hráno tvrdě, ale zcela férově, proto překvapilo sedm vyloučených na každé straně. Z tohoto rámce utkání vybočil zcela zbytečný hrubý faul domácího Jiříka na hostujícího Žáka, za který dostal třetí dvojminutový trest a následně byl diskvalifikován. Tento zákrok si však zasloužil přímou červenou.

V týmu Pragováků se tradičně nedařilo všem stejně, kdyby však bylo možné "vymazat" první čtvrthodinu, tak by zasloužili i pochvalu za bojovnost. Nad všechny tentokrát vynikal svým výkonem Šatava, který byl skutečným tahounem týmu.

Sestava a branky ELP: D. Hlinka, Kysela - Šatava 5, Mrklas 4, Žák 3, Šmika a Meloun po 2, Sluka, Janeček a O. Heinl po 1 a Hána.

Sedmičky: CHOM 3(1) - ELP 3(2), vyloučení: 7 - 7.

Rozhodčí: Dolejší ml. ze Zruče n.S. a Padevět z Prahy.