Tradiční americký bluegrass počesku láká do Eurocentra

07.11.2010 07:05:43 | Autor: Kateřina Čechová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Tradiční americký bluegrass počesku láká do Eurocentra

O posvícenskou husu se utkají kapely z Jablonce, Prahy, Mladé Boleslavi a Karviné. Skupiny si zahrají o pečeni v jabloneckém Eurocentru 13. listopadu na 27. ročníku festivalu názvem Posvícení v modrém.

Během sobotního odpoledne vystoupí sedm bluegrassových kapel. Mezi nimi to bude například známá jablonecká skupina Modrotisk. Muzikanti během téměř třicetiletého fungování kapely vydali pět desek, účastnili se bluegrassového festivalu v Holandsku a odehráli desítky koncertů v USA. V roce 1999 do Modrotisku jako hráč na banjo nastoupil tehdy osmnáctiletý Ondřej Ruml, který se stal hvězdou televizní soutěže talentů X-Faktor. „Ondra je v rámci svých časových možností Modrotisku stále věrný," řekl zakládající člen kapely Lubomír Herman. Své skladby členové kapely zahrají na mandolínu, kytaru, foukací harmoniku, housle a další hudební nástroje.

Z Prahy na Posvícení v modrém dorazí například seskupení Sunny Side. „Zabýváme se autentickou interpretací tradičního bluegrassu 40. a 50. let 20. století. Na koncertech vystupujeme v dobových kostýmech a snažíme se diváky kromě hudby bavit i jinak. Třeba soutěžemi," prozradil frontman kapely Pavel Handlík. Kapela Sunny Side se stala v roce 2005 nejlepší evropskou kapelou festivalu na prestižním bluegrassovém festivalu v Severním Irsku.

Bluegrass je hudební styl, který vznikl kolem roku 1945 ve Spojených státech a patří mezi styly zvané Country a Western music. Tento styl používá charakteristické hudební nástroje a také specifickou techniku zpěvu. Tradičně v bluegrassové kapele najdete pět základních nástrojů: pětistrunné banjo, mandolínu, kytaru, housle a kontrabas.

Jablonecké Posvícení v modrém začne v 15 hodin. Cena vstupenky je 150,- Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace