Jablonečtí Vlci zkrotili českolipské Predátory

10.11.2010 21:59:24 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Souboj tradičních rivalů se odehrál v dalším kole druholigové soutěže skupiny západ a jablonečtí Vlci si vezou tři body z České Lípy, kde zvítězili nad místním Predátory 7:3 ( 1:1, 3:1, 3:1).

Utkání bylo o to pikantnější, že na obou stranách hrálo několik hráčů, kteří oba dresy soupeřů již vyzkoušeli. V tom jabloneckém například nastoupili Šesták, Petrmichl či Peřina, kteří loni byli Predátory. Domácí se do Vlků pustili jako pravé šelmy a patřil jim úvod, ale první varování hostí poslal do tyče právě Peřina. Po chvíli byl na dvě minuty za katr poslán Kapička a po přestání oslabení se domácí ujali vedení 1:0. Pak hostujícím obráncům ujela domácí dvojice Formánek a Jakeš, který překonal Hanouska, jenž dostal šanci v bráně Vlků. V čase 12:02 bylo vyrovnáno a úspěšným střelcem byl jablonecký kanonýr Kapička. Do konce třetiny už branky nepadaly, ale Vlci se činili a za zmínku stojí hlavně pěkná akce mladého juniora Rudiše.

Druhá část začala nahoru dolů a brankově se prosadil další mladík Lemfeld, který proměnil nabídnutou šanci od Šestáka. Domácím se v sedmadvacáté minutě podařilo naposledy vyrovnat na 2:2, ale po sedmi vteřinách odvedl pěknou práci opět Rudiš a jeho akci před brankou zakončil Šesták. Velkou šanci v polovině zápasu promarnil Kapička, ale vše si vynahradil v poslední minutě třetiny, když zvýšil na 4:2 pro Vlky.

Závěrečná třetina svým vývojem dala hostům naději na zaslouženou výhru a nezkazila jim to ani branka domácích na 3:4. Vše potřebné zařídila skvěle hrající lajna Tondr, Kapička, Kadeřábek, která vstřelila všechny tři góly této třetiny a měla tak velký podíl na zisku tří bodů z derby v České Lípě.

Branky a nahrávky: 8. Jakeš (Formánek), 27. Pekárik (Šrámek), 46. Divíšek - 13. Kadeřábek (Kapička, Tondr), 26. Lemfeld (Šesták, Šejnoha), 28. Šesták (Rudiš), 40. Kapička (Tondr), 48. Tondr (Kadeřábek), 51. Kadeřábek (Tondr, Kapička), 57. Tondr (Kapička, Abraham). Vyloučení: 6:5 (+ Peřina 5 + do konce). Využití: 0:1.

Sestava Vků: Hanousek - Beránek, Duda, Pulec, Petrmichl, Abraham, Zeman, Vozka - Šejnoha, Šesták, Stehno - Tondr, Kapička, Kadeřábek - Peřina, Brokeš, Lemfeld -Rudiš.

Po pěkném úspěch Jabloneckých Vlků v České Lípě se hokejisté probojovali na 4. místo tabulky a můžeme se vidět v sobotu 13. listopadu na zimním stadionu v Jablonci od 18 hodin v zápase s HC Roudnice nad Labem.