Jablonečtí prohráli i ve druhém zápase kvalifikace

08.04.2018 10:46:03 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Druhý zápas Vlků v kvalifikačních bojích o WSM ligu odehráli jablonečtí hokejisté v baště českého hokeje, kde se snaží navázat na tradici svých odchovanců - bratrů Holíků, Suchého, Augusty, Chalupy a řady dalších reprezentantů. Pro Jablonecké byl zápas o to důležitější, že na svém kontě již měli domácí porážku s Porubou. Škoda, že jim chyběli M. Tondr, Brokeš či Pulec.

BK Havlíčkův Brod - HC Vlci Jablonec n. N. 6:2 (4:1, 0:1, 2:0)

Souboj dvou tradičních soupeřů nejen z druholigových soubojů, ale i z loňské kvalifikace o WSM ligu. Vlci začali aktivněji, ale branky jim nebylo dopřáno. O všem totiž rozhodla první třetina, vůbec špatný vstup do utkání a čtyři inkasované branky v úvodu hry.

Již po třiceti vteřinách hry dokázali Vlci dopravit kotouč za záda domácího gólmana, a to ve chvíli, kdy byla posunutá branka. O to se přičinil obránce Havlíčkova Brodu, nicméně rozhodčí, nejenže gól neuznali, ale ani hráče nepotrestali. Naopak to byli domácí hokejisté, kteří šli z první akce do vedení. Michálek oslovil před modrou Jana Milfaita, ten se prosmýkl kolem svého strážce a nedal Hosnedlovi šanci. Celek z Kotliny hrál lépe a brzy se dočkal dalšího úspěchu. Kapitán domácích Třetina našel na pravé straně rozjetého Lukáše Endála. Elitní útočník si ve své šanci věděl rady, když se protáhl až před brankáře hostů, kterého prostřelil k levé tyči. Vlci mohli rychle snížit, avšak inkasovali potřetí. Bruslaři se prezentovali krásnou kombinací, na jejímž konci byl David Michálek, který využil přečíslení hostující obrany. Domácí tým hrál ve velké pohodě, ale tu jablonečtí Vlci zbrzdili. Hrající trenér Demel objel Novákovu branku, kde mezi čárkami našel Lukáše Tondra. Jablonecký útočník vymíchal domácího brankáře a poslal kotouč pod horní tyč. Severočeši se mohli dostat na dostřel, avšak pokus Jana Víška skončil na tyči. Třetinu snů pro Havlíčkobrodské, ukončila využitá přesilová hra. Endál z pravého kruhu našel střílenou přihrávkou hůl Davida Michálka, jenž se prosadil z předbrankového prostoru.

Do druhého dějství přišel úplně jiný tým Vlků. Severočeši zlepšili pohyb a napadali domácí rozehrávku, s čímž měli Bruslaři problémy. Jablonec se nakonec dočkal zasloužené odměny, a to druhé branky. Havlas mohl snížit, a i když ho vychytal Novák, na dorážku Lukáše Tondra neměl nárok, jelikož hostující útočník dotlačil nadvakrát puk za gólmana Bruslařů. Vlci hráli dobře a mohli přidat další dílek do své skládačky, avšak Novák byl na místě. Udeřit tak mohlo i na druhé straně, ovšem čaroval Hosnedl, jenž zmařil šance exextraligových Třetiny a Endála. Domácí srovnali se svým soupeřem krok a mohl z toho těžit kapitán Třetina, ale domácí kapitán vyprášil betony gólmana Vlků. Po prohřešcích na obou stranách sedělo více prostoru na ledové ploše domácím hokejistům, ovšem ti nedokázali protlačit hrací předmět za brankovou čáru. V samém závěru měli Vlci možnost přesilovky, ale v ní zahrozil David Michálek, leč na Hosnedla si nepřišel.

Ve třetí třetině se snažili Vlci s nepříznivým stavem něco udělat, ale jejich pokusy pochytal domácí brankář Novák. Bruslaři se moc dopředu nedostávali, ovšem z náhlé akce udeřili. Chlubna vyslal do úniku Filipa Beneše. Útočník Bruslařů se protáhl kolem dvou obránců až k Hosnedlovi, kterého překonal bekhendovým zakončením. Hostující Tomáš Čechura poslal nekompromisně k ledu Tomáše Chlubnu, za což si od rozhodčích vysloužil pětiminutový trest. Domácí tým dokázal využít nabídnuté situace. Michálek společně s Lukášem Endálem přečíslili obranu hostů a druhý jmenovaný zakončil do poloprázdné branky. Severočeši mohli korigovat taktéž v přesilové hře, ale na Nováka v čele s jeho obranou si nepřišli. Domácí tak zvítězili 6:2 a do tabulky si připsali do tabulka první tři body. Naděje jabloneckých Vlků naopak klesly.

Branky a nahrávky: 2. Milfait (Vala, Kulhánek), 7. Endál (Třetina), 9. Michálek (Milfait, Voříšek), 19. Michálek (Endál, Milfait), 48. Beneš (Chlubna, T. Semrád), 54. Endál (Michálek, Milfait) - 14. L. Tondr (Demel), 25. L. Tondr (Mulač, Havlas). Vyloučení: 4:4 , navíc Bříška (Jbc) 10 min osobní trest, Čechura (Jbc) 5 min + OK. Využití: 2:. Diváci: 1723. Střely na branku: 37:26. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl -, Demel ,Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Zeman - Víšek, Bříška, L. Tondr, - Nevyhoštěný, Homolka, Peřina - Babec, Havlas, Mulač.