Jablonecký terminál má být v provozu nejpozději v červenci 2023

23.05.2020 15:49:51 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký terminál má být v provozu nejpozději v červenci 2023

V dubnu letošního roku zahájil Jablonec územní řízení pro projekty výstavby terminálu veřejné osobní dopravy a parkovacího systému v prostoru bývalé tržnice v ulici Kamenná. Předběžné celkové náklady na stavbu terminálu a parkovacího systému jsou odhadované na zhruba 260 milionů korun včetně DPH, město má alokovanou dotaci EU 152,5 milionu korun.

Jablonec má v Integrovaném plánu rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec n. N. od začátku alokovanou dotaci EU na terminál 140 milionů Kč. „K tomu využijeme ještě dotaci EU 12,5 milionu Kč v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), která byla původně plánovaná na projekt Cyklopruhy Palackého v Jablonci nad Nisou," vysvětlil náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že projekt na cyklopruhy se přesune do ITI v novém Programového období EU 2021+. „Celkem tak máme na Terminál VOD alokovanou dotaci EU ve výši 152,5 milionu Kč," doplnil Roubíček.

Podmínky 51. výzvy IROP neumožňují žádat společně na terminál a parkovací systém, proto bude projekt Terminál VOD rozdělen na dva samostatné, a to na Terminál Jablonec nad Nisou a Parkovací systém v Jablonci nad Nisou se společnou dokumentací pro územní řízení i stavební povolení.

Vizualizace nového dopravního terminálu v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou „Maximálně možná dotace EU + ČR pro jeden projekt v rámci 51. výzvy IROP je 100 milionů Kč (85 % EU, 5 % ČR). Nejzazší termín pro ukončení realizace projektů je zatím stanoven do 30. 6. 2023, provoz terminálu a parkovacího systému tedy bude muset začít nejpozději k 1. 7. 2023," konstatovala Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu, která dodává, že žádosti o dotace se budou předkládat dvoukolově. „Předložení obou žádostí do IROP a předfinancování i spolufinancování obou projektů v případě přidělení dotace projedná zastupitelstvo města letos na podzim," připomněla Habadová.

Již v přípravné fázi je třeba určit budoucího provozovatele terminálu i parkoviště minimálně po dobu pětileté udržitelnosti projektů, tedy minimálně do roku 2028. „Měla by jím být městská obchodní společnost, proto jsem navrhl Technické služby Jablonec nad Nisou, s.r.o.," uvedl Roubíček.

Součástí projektu Terminál VOD je i lávka spojující budoucí terminál s železniční zastávkou Centrum. Na tento projekt bude město žádat o dotace až v rámci ITI Liberec - Jablonec nad Nisou v novém Programovém období EU 2021+.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S otevřením škol začnou v Jablonci jezdit školní autobusy
Část školních spojů v Libereckém kraji vyjede již 25. května
Turistické linky a spoje v Libereckém kraji obnovují provoz
Dvě zastávky MHD v Jablonci dočasně nahradí jedna
Jablonecko má nového dodavatele dopravních služeb
Soutěže architektů na podobu dvou území v Jablonci mají své vítěze
Přípravy na stavbu jabloneckého terminálu pokračují
Jablonec už má svůj vítězný návrh na terminál

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj

Obrazem: Na Dnu otevřených dveří ukázali v Bělé robotickou stáj Den otevřených dveří se konal v sobotu 14. května v nové robotické stáji v Bělé u Staré Paky. Akce probíhala od 9 do 17 hodin a navštívilo ji mnoho zájemců nejen z okolí obce. Byla zde také výstava zemědělské techniky i stavební techniky a probíhala exkurze bioplynové stanice. Podrobnosti, video a fotografie na Našem Pojizeří

Cena Adolfa Heyduka 2021 putuje na Kuks

V sedmém ročníku ankety o Cenu Adolfa Heyduka obdržel nejvíce hlasů v kategorii Národní kulturní památky a památky UNESCO Hospitál Kuks - a to za haptickou „knížku" doplněnou o haptický plán areálu hospitálu a bylinkové zahrady, vyobrazení sochy Lehkomyslnosti a erbu rodu Šporků - s počtem 78 hlasů. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Zásadě vyjel ze zatáčky a narazil do sloupu elektrického vedení
FOTO: Májový jarmark opět oživil jilemnické náměstí
Béčko Jablonce přišlo o bod v Živanicích v poslední minutě
FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
Kraj věnuje statisíce na opravu střechy kostela v Raspenavě

Nejčtenější články

23.05.: FOTO: V Tanvaldě mají dvě nová volnočasová lákadla
21.05.: Kraj opět ocenil učitele. Bylo to po dvouleté koronavirové pauze
21.05.: Krajští hasiči zasahovali po bouřce, většinou šlo o popadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace